Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg születhet hamarabb?

Tényleg születhet hamarabb?

Figyelt kérdés
Első baba, úgy tudtam, hogy az elsők mindig később születnek a kiírt dátumnál. Ma voltam védőnőnél és mondtam hogy a legutóbbi uhn majdnem egy héttel nagyobbnak mérték mint menzesz alapján lenne. Erre azt mondta hogy az jó, mert akkor hamarabb is születhet ha már most nagyobb. De nekem ez elég hihetetlennek tűnik. Meg azt sem értem hogy miért jó ha hamarabb születik? És ha túl nagyra nő, akkor meg pont hogy nehezebb lesz megszülni, nem?
2021. szept. 21. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Betöltött 37-42. hétig tart egy normál, egészséges terhesség. Tök mindegy mekkorának mérik. Ennél hamarabb is lehet koraszülött... Később nem fog születni, nem hagyják. Lehet, hogy érdemes lenne kicsit többet olvasgatbod a témában, ha ilyen "hiedelmeid" vannak ...
2021. szept. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne születhetne hamarabb? Nekem az első babám koraszülött lett, 34 hétre született (szerencsére egészségesen). Úgy tudom, hogy a terhesség utolsó hónapját sokan nehezen bírják, szóval nem baj, ha nem hordod túl. És első babánál se törvényszerű, hogy túlhordjad, még ha gyakoribb is kicsit. Szerintem a védőnő az előnyöket akarta hangsúlyozni, nem a hátrányokkal traktálni téged.
2021. szept. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az első fiam 38+1 hetesen, a második 39+2 hetesen született
2021. szept. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mindig nagyobbnak mondták, 1-2 hetes eltérés mindig volt. Szombatra vagyok kiírva, még nem született meg.
2021. szept. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez első nekem 38+5ön született, a másodikat a kiírt napon indították, mindkettőt 2 héttel nagyobbnak mondták, de egyáltalán nem lettek nagyok
2021. szept. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamra is azt mondták, hogy kb 2 héttel nagyobb a korához képest. A kiírt előtt 5 nappal született.
2021. szept. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ohh

A fiamra is nagyot mondtak

Végigvittem a terhességet.



A lányomra viszont kicsit, pedig a 12. Heti alapján idősebb volt ( a tudott fogantatás alapján is)

Mégis 41 betöltött hét után született

2021. szept. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 39+0 napra tették a program császárt, mert előtte 5 nappal ultrahangozott a doki és mondta, hogy hűha, 4 kg körüli a gyerek, simán kivehetjük már(nem ezért volt császár)

2350 gramm volt.

2021. szept. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Honnan vetted ezt, hogy az elsők mindig később születnek? Tesóm egy héttel a kiírt előtt szült, én 11 nappal, a szobatársam meg még előbb.
2021. szept. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Értsd úgy, hogy ha bármi miatt korábban jönne a baba, jobbak lesznek az esélyei, mert fejlettebb.

Persze az az ideális, ha a 40. hét körül születik, de ez nem mindig alakul így.

2021. szept. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!