Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miktöl születhet, természetes...

Miktöl születhet, természetes úton hosszba és súlyba nagy baba 3,9-4-4,5-5 kg és hogy fér el a pocakban?

Figyelt kérdés
2019. júl. 17. 21:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
44%
Azt nem tudom, mitől, nálunk a genetika. 4,15 kg lett a kicsi és nagson nehezen fért el, meg is repedt a hasam pár helyen.
2019. júl. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%
Hogyan miktől? Mármint miért lesz nagy? És meg lehet-e szülni vaginálisan? Ha ezekre gondolsz akkor először is genetika, majd pedig a baba minden fontos tápanyagot meg tud szerezni az anya testéből. Rosszabb esetben a rossz inzulinszint miatt lesz nagy egy baba, de ezért is vannak a vizsgálatok, hogy minden időben kiderüljön. A pocakban simán elfér.(léteznek ám 3-4-5-6-7-8-as ikrek is ők is elfértek). És meg lehet szülni természetes módon is a nagy babákat. Unokatesóm kislánya 58 cm és 4300 gramm volt és természetes úton született. Náluk apuka nagyon magas és szintén nagy baba volt. Én lányom 55 cm és 3900 gramm volt, császárral született de nem a mérete miatt, hanem rossz pozícióban való fekvés, 2 napja tartó vajúdás, zöld magzatvíz miatt. Mi magasak vagyunk párommal.
2019. júl. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Fiatallányka ***** válasza:
44%

Szerintem részben genetika, nálunk a párom született nagy súllyal. A fiunk kicsivel több mint 4 kiloval született hüvelyi úton, egy szuper dokival gátvédelemmel.

A pocakban tényleg szűkösebb volt már neki a hely, de természetesen elfért és egészséges lett.

2019. júl. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%
180 centi vagyok, a férjem 186. A lányunk 4,5 kilóval született és 58 cm, másodjára pedig ikreket vártunk. 37. héten már indítani kellett, mert nem bírtam mozogni. Hatalmas volt a hasam. 3600 és 3800 grammal születettek a fiúk természetes úton. 17 kg volt a hasamon/hasamban, néhány nappal a szülés után annyi kiló voltam, mint a terhesség előtt. A végén már járni se bírtam, éreztem hogy a térdeim nem bírják el a hasam súlyát.
2019. júl. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
28%

Mikor az első gyerekünk született,még nem volt divat a magzatvédő vitamin,3 kilósan született a lányom.,53 centivel.

Utána berobbant a köztudatba és szinte muszáj volt szedni,mindkét másik gyerekem 4 kilósan született és 59-60 centivel.Meggyőződésem,hogy van köze hozzá,mert mi a férjemmel se magasak,se kövérek nem voltunk soha,kis súllyal születtünk,stb. és mindhárom gyerekkel ugyanannyit ettem.

El tud férni általában még ekkora gyerek az ember hasában(előny ha széles a csípőd),de nyilván kényelmetlenebb hordozni,jobban meg is reped az ember bőre,bár maga a szülés nem feltétlen nehezebb.

Gyakorlatilag kirobbant belőlem a 2 nagyobb súllyal született és még érzéstelenítőt sem kértem hozzájuk.

Ha ettől lényegesen nagyobb a gyerek,ott eleve felmerül a terhességi cukorbetegség gyanúja és olyankor már sokszor mérlegelik a császáros szülést.

2019. júl. 20. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Bari444 ***** válasza:
62%
A magzatvédő vitaminokkal kapcsolatban én is hallottam ezt, ami persze lehet, h csak városi legenda, de mondják, hogy szép nagy lesz tőle a baba... Ami sztem nem feltételnül cél. Én is a férjem is normál testalkatúak vagyunk, mindketten 3000 gr. alatti súllyal születtünk. A fiamnál én inkább külön szedtem folsavat, b,d, c vitamint, halolajat meg magnéziumot és kálciumot. Ő már így is 3300 gr-al született, 55 cm-vel, természetes úton. A második babuval most vok 25. héten de a vitaminozást most is így csinálom.
2019. júl. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
73%

A magzatvédő vitaminoktól például NEM. Egészségügyi végzettségem van, többször külön ki is emelték, hogy régesrégen megdőlt már ez a teória. Laikus szemmel viszont valamennyi igaz belőle: a hosszúságot, súlyt döntő részben a genetika befolyásolja. Ha van egy vitaminhiányos édesanya, akkor a baba soha nem lesz akkora, mint amekkorát a genetikája diktál. Egy jó vitaminellátottságú anyukának viszont pont akkora lesz a babája, mint amekkora genetikailag a babában kódolva van, NEM lesz nagyobb. A súlyra=zsírréteg vastagságára nyilván hatással van az anyuka étrendje is, de például a zsírsejtjeinknek a számát ismét a genetika határozza meg, tehát ha a baba kevés zsírsejtet örököl a szüleitől, ha csokin és nutellán él az anyuka, akkor sem lesz duci a baba. Fordított esetben ha rengeteg a zsírsejt a kicsiben, anyuka szigorú diétája esetén is esélyes a duciságra. Ezért fordul elő gyakran, hogy egy molett anyukát a terhesség alatt diétára fognak, mégis nagy súlyú babája születik.


De a terhességi cukorbetegség is például eredményezhet hatalmas súlyú babát.


Én 3300 g-al születtem, a férjem 3500-al, de nagyon magas. A kislányunk 3800 g-al és 58 centivel született, tökéletesen arányos, jó alkatú, magas kislány.

2019. szept. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
46%

Mint ahogy írták, genetika. Vitamintól nem lesz nagyobb a baba, mint amekkora alapból lenne. Anyukám két különböző férfitól szült engem és a húgomat, én 4kg, ő 4,6kg voltunk és 58-59centisek! Nem szedett semmit terhesség alatt, nem lett cukorbeteg sem szerencsére. Hüvelyi úton, mindenféle segítség nélkül, bár harmadik babát részben emiatt nem vállalt már be, az orvos azzal riogatta, hogy 5kg (vagy afeletti) lenne :)

Egyébként normális súlyú és magasságú ő is és a férje is (az én biológiai apám átlagnál magasabb volt) viszont rengeteget (közel 30 kilót) hízott mindkét terhessége alatt, hatalmas hasa lett a kilencedik hónapra. És szintén genetika, egy darab csík, repedés nem lett a bőrén :)

2019. okt. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Genetika. Nem is hinnéd milyen nagyra tud nőni a pocak....

Ha 2-3 baba belefér egyszerre (ikrek) akkor egy 4 kilós nem lehet gond.

2020. aug. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
35%
Ha genetika lenne, akkor mindenki nagyjából egyforma súlyú gyerekeket szülne. Se én, se a baráti körömben, senkinek nem így volt. Volt simán 1 kiló különbség 1-1 gyerek között. Nálam is, másnál is.
2020. aug. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!