Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pécsi szülészet tapasztalatok?...

Pécsi szülészet tapasztalatok? Orvost, szülésznő lehet fogadni? Kit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A Pécsi szülészet állapotára lennék kíváncsi és igazából mindenre, amit tudni kell, ha ott szeretnék szülni. Lehet ott most orvost vagy szülésznő fogadni? Igen, tudom az új törvény miatt elvileg nem lehet, de hallottam ismerőst ahol például megoldották, hogy a fogadott orvos bent legyen. Illetve azt is egy másik helyről, hogy mivel orvost most nem lehet fogadni, ezért szülésznő fogadtak. Orvosnak mi Várnagy doktor úrat szeretnénk. Szülésznő tudnátok ott ajánlani? Illetve jól tudom, hogy van ott VIP szoba is? Ha igen mennyibe kerül? Öltött apuka bent lehet a szülés él? Nyilván ezt előre nem lehet megjósolni, de jól tudom, hogy a mostani helyzet szerint bent lehet? Látogatókat lehet fogadni? Minden tapasztalatot szívesen meghallgatok ezzel kapcsolatban.

Nagyon szépen köszönöm előre is!!!!



2021. szept. 29. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én decemberben voltam bent 3 hetet a patológián egészen program császárig. Onnan kerültem a csecsemős osztályra.

A patológián van vip szoba ebben biztos vagyok, és azt hiszem a gyermekágyas osztályon is. De az árát nem tudom.


Decemberben első körben gyors teszttel mehettem fel az osztályra, onnan másnapig "elkülönítőben" voltam. Majd a 2. teszt után mehettem át másik szobába.

Mindkét osztályon a többágyas szobák között 1. közös fürdő wc-vel.

A kaja, ha nem kell semmiféle diétát tartani ehető, de kevés, viszont van külön hütő ahova lehet pakolni. Szülés után babapépet kapsz.


Orvos és szülésznő témában nem tudok nyilatkozni. Első 2 gyermekemet Mohácson a fogadott orvosomnál szültem.

A csecsemősök között vannak aranyosak,segítőkészek,és vannak ritka tirpák bunkók is (leginkább az idősebb korosztály)

A baba veled lehet, kivéve vizsgálatok illetve a fürdetésnél nem.

2021. szept. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Idén áprilisban szültem, apás szülésünk volt. Megpróbálom felidézni, amit tudok, tapasztaltam.


COVID és más ok miatt nem volt választott orvosom, de semmi hátrányom nem származott belőle, akik ott voltak akkor este/éjjel körülöttem, mind rendesek, korrektek, lazák voltak.


Privát szobát nem kértem, mert elég hirtelenjében indult a szülésem, örültem, ha a csomagom és a férjem be tud érni utánam a kórházba :D


Mind a szüléskor, mind a kórházban töltött további 3 nap alatt is rendes, korrekt orvosokkal, nővérekkel, személyzettel volt dolgom. Nem pátyolgatják halálra az embert, lényegre törőek.

Orvost választani a COVID miatt akkor nem lehetett, de nem is terveztem.


Hajnali 3 előtt született meg a kislányom, előtte a vajúdás alatt és a szüléskor is végig velem lehetett a férjem, természetesen védőfelszerelésben, amit a kórház adott neki, de érdemes készülni vele inkább.


Amíg engem varrtak, a babát nagyjából lemosták, adtak rá ruhát, s a férjemnek adták, de utána magunkra hagytak bennünket szerintem többet is, mint 1 órát.


A szülést és aranyidőt követően még hagytak aludni kicsit a nővérek a szülőszobában, majd áttoltak a gyermekágyas részlegbe bennünket - külön ágyon engem és a csomagjaim, külön hordozóban a babát. A baba a csecsemősökhöz került, engem egy 4 ágyas, fürdőszobás kórterembe vittek, s pihenhettem még pár órát. A reggeli vizit előtt jött egy csecsemős, megkérdezte, hogy jól érzem-e magam, hozhatja-e a babám, s onnantól kezdve egészen a kórházból való távozás végéig együtt voltam a Picivel, csupán a vizsgálatokra vitték el mindig.


A baba ettől függetlenül igény szerint bármikor beadható a csecsemősökhöz (pl. ha az anyuka pihenne, fürödne vagy megebédelne).


Első gyermekes anyuka vagyok, így a csecsemős megmutatta és elmagyarázta a köldökápolást és a pelenkázást az első reggelen, az esti fürdést pedig - a COVID miatt akkoriban csak egy választott alkalommal - volt lehetőség megnézni.


Látogatásra nem volt lehetőség. Csomagot meghatározott időben lehetett leadni névvel ellátva a portára, amit délután vittek fel a címzetteknek.


Étkezés naponta 3 alkalommal volt, ha valakinek allergiája, ételintoleranciája van, figyelembe veszik.


Wifi nincs.


Hazautazáskor segítettek a csomagokat levinni, mert nem lehetett feljönni az osztályra.


Amit biztosítanak bent: a baba számára mindig adnak tiszta ruhát, a köldökcsonk ápolásához vatta és Octenisept fertőtlenítő spray szobánkként áll rendelkezésre, anyatej fejéséhez biztosítanak berendezést külön laktációs szobában, kávét automatából lehet venni.


A kórház, ha olyan a helyzet, tud adni hálóinget.


Amit biztos érdemes vinni az anyuka számára: 1 fürdős papucs, 1 szobai papucs, 2 db törölköző, tisztálkodási szerek, kismama hálóing, evőeszközök, pohár, eldobható alsónemű vagy felnőtt pelenka, némi kiegészítő ennivaló (gyümölcspüré, keksz, stb.), ásványvíz (kisebb palackkal is), szívószál, toll, szülők személyes okmányainak másolata.


Ami a baba számára kell: pelenka, textilpelus, nedves törlőkendő, popsikrém, hazautazáshoz ruha.


Nagyjából ezt tudom mondani, de kérdezz nyugodtan, hátha tudok még választ adni :)

2021. okt. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!