Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek a hozzáállás...

Mi a véleményetek a hozzáállásomról, "hálapénzzel" kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Még nem szülök, csak elmélkedtem. Szóval jelenleg úgy gondolom, hogy ha terhesgondozásra egy dokihoz fogok járni, de ha fel is kérem szülésre, nem adok tízezreket hálapénznek, hacsak nem valami nagyon extra helyzetben indul a szülés. Max. kap egy ajándékcsomagot. Neki ez a munkája, megkapja érte a fizetését, illetve ezer más helyről összeszedi a pénzt. (Látom, tudom, a gyomrom forog tőle.) Szóval nem sajnálom őket. Nem a pénzt sajnálom, vagyis sajnálom, de csak az orvostól. A neki szánt összeget pedig vagy a szülésznő kapja meg (akár a 100 ezer ft-ot is), vagy a kórház valamilyen formában. Mondom mindezt úgy, hogy egészségügyis vagyok, viszont senkitől nem fogadok el paraszolvenciát. Vagyis hazudok, mert kétszer elfogadtam: egyszer egy 3 éves kisfiú adott egy bonbont, illetve egy 10 éves kisfiú virágot. Őket nem volt szívem visszautasítani.
2010. szept. 1. 14:12
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%
nekem az a véleményem, hogy habár egyetértek a szemléleteddel, majd meg fog változni a véleményed, ha szülés előtt leszel. Rá fogsz jönni, hogy egy terhes nő van annyira kiszolgáltatott helyzetben, hogy vagy fizet, vagy bevállalja, hogy ügyeletesnél szül és esetlegesen kiteszi magát annak, hogy ne figyeljen rá egy orvos. Olyan nincs, hogy csak szülésznőt fogadsz, orvost nem.
2010. szept. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Én se fizetek ...

az ötlet hogy a kórházat támogatod jó ! de ha csak bejár oda és nem ott dolgozik napi szinten akkor őt nem érinti.


én akkor már úgy csinálnám hogy nem dokit hanem szülésznőt fogadnék a doki meg legyen ügyeletes.


Hmmm?

2010. szept. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
75%
barcsak minden eu dolgozo igy gondolkodna mint te
2010. szept. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, én is így gondoltam. Szülésznő igen, orvos csak ingyen. Utolsó, köszönöm, ez nagyon jólesett. Néha szégyellem, hogy egészségügyben dolgozom.
2010. szept. 1. 14:22
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem a hozzáállásod, de szerintem a terhesség és a szülés mindig egyedi helyzet. Nekem pl megmondta előre a doki, hogy mennyit kér a szülésért (nem kért sokat). A dokim hónapokon keresztül 'melletem állt', mert problémás terhességem volt és heti kétszer jártam hozzá vizsgálatra. És bár szüléskor (vajúdás) valóban a szülésznő volt többet velem, eszembe sem jutott volna, hogy ne adjak a dokinak, vagy hogy a szülésznőnek nagyobb összeget adjak (ő csak keveset kapott). A dokimnak viszont olyan hálás voltam, hogy sikeresen 'végig vitte' a terhességem és nem lett baja a babámnak, hogy végül a dupláját fizettem ki neki és örömmel tettem. A kórháznak meg soha nem adtam volna, mert ki tudja hova ment volna az a pénz.
2010. szept. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem senki nem mondta, hogy nincs olyan, hogy szülésznőt fogadok, orvost meg nem:) Itt az van, amit én akarok, ha akarok szülésznőt az én dolgom, ha nem akarok dokit mellé, az is az én dolgom.

Úgyhogy fogadtam szülésznőt, és az ügyeletes dokinál szültem.

Egyetértek veled, hogy nem akarsz hálapénzt adni, de én pl. így éreztem magam biztonságban, ezért is fogadtam meg a szülésznőt. Igaz, hogy ő sem kért pénzt, amikor rákérdeztem, azt mondta, hogy neki nincs "tarifája", szereti a szakmáját, és jó érzés, ha valaki bízik benne és vele akar szülni, és ő őszintén megmondja, ha kap, ha nem, akkor is ugyanúgy bánik a kismamával, jó, ha kap pénzt, mert van ezer helye, de nem megy a falnak akkor se, ha nem kap.

2010. szept. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
91%

Nem értek egyet veled, hiszen az orvosodra igényt tartasz majd akkor, amikor épp szülsz. Pl. szombat hajnali 2-kor.

Ezzel nincs is gond, de azért előtte kérdezd meg tőle, hogy ezt vállalja-e egy ajándékosárért. Én nem vállalnám, hogy bármikor ugrok a hivásodra, éjszaka közepén levezetem a szülést, amiért SEMMIFÉLE plussz fiztést nem kapok és te adsz nekem cserébe egy ajándékkosarat...

Te vállalnád???

2010. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem. Fogadod a dokidat, elvárod, hogy ott legyen a szülésnél és nem adsz érte pénz?

Akkor ne várj tőle semmit, járj hozzá terhesgondozásra és vagy nála szülsz vagy nem.

Vagy hogy gondoltad?

Kicsit nekem ez életszerűtlen így.


Nekem szülésznőm volt, fogadtam, dokim nem volt. 2 napig szültem. Bejött miattam, nem munkaidejében, két napot velem foglalkozott kizárólag - persze, hogy adtam pénzt, nem is keveset.

2010. szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
83%
Én egyetértek Veled nagyon. Annak ellenére, hogy én (hüe) 100 ezret fizettem a dokimnak egy fél órás (nappal történő) szülésért.
2010. szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok: igaz én csak 1 kórház "gyakorlatát" ismerem paraszolvencia szinten, az pedig a Szent Imre kórház. Ott a szülésznő akit kiszemeltem magamnak, kerek-perec megmondta, hogy csak akkor vállal, ha azt a bizonyos dokit is felkérem a szülésre... érdekes, nem? (eredetileg nem volt fogadott orvosom, SZTK-s terhesgondozásra jártam)
2010. szept. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!