Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg lehet valamelyik...

Tényleg lehet valamelyik kórházban orvost fogadni szüléshez?

Figyelt kérdés

Mert szerintem nem.

Akihez viszont terhesgondozásra járok, azt mondta 2 hete, hogy választhatom őt fogadott orvosnak, szüléshez, állami kórházban.

Kerületileg oda tartozom, ahol dolgozik.

De hát elvileg nem lehet, már nem egy egészségügyist vittek el bilincsben. Most ilyenkor mi van? Inkább hagyjam, nehogy megbüntessenek és válasszak egy szülésznőt?


2021. okt. 16. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Úgy lehet hogy megbeszélitek hogy az ügyeleti idejében bemész "fájásokkal" nem tágulsz, kapsz oxitocint és megszülsz. Tehát indítja a szülésed. Perkálni meg az utolsó vizsgálatkor kell szülés előtt
2021. okt. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
És ez milyen jó a mamának és a babának. Borítékolom: császár a vége...
2021. okt. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nem sül le a bőr ezeknek az orvosoknak a pofájáról? A világ összes pénze sem lenne elég nekik. Amivel nem feltétlenül van gond, csak közben letojják a páciens érdekeit. Tisztelet a kivételeknek, szerencsére azért még vannak.

Kérdező, én a helyedben ezt nem kockáztatnám meg. Nem csak a lebukás miatt, de máshogy valóban aligha lehet megoldani, mint ahogy az egyes írja.

2021. okt. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Csak szólok, hogy szabadságvesztéssel büntethetik a pácienst is, aki hálapénzt ad.

Vagy szülj magán klinikán, vagy államiban az ügyeletesnél.

Nekem több komoly beavatkozásom volt fogadott orvos nélkül és nem volt rossz tapasztalatom. Szerintem túl van értelekelve a fogadott orvos fogalma. Szar az egészségügy persze, de nem garancia a perkálás sem arra, hogy jobban bánnak veled.

2021. okt. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 babyboom567 ***** válasza:
73%

Én meg csak a rosszat hallottam mindenkitől aki orvost fogadott magának szüléshez.

Kb egyiknél sem ment be, szülés után meg tartotta a markát.

Ügyeletesnél szültem(2016),nagyon rendes volt mindenki, a nővérek, a dokik, a szülésznők.Senki sem bunkózott, semmit nem erőszakoltak rám.(Már osztályon volt egy kb 1000 éves gyerektelen,dúrva, szoptatásn..á..ci, gyerekorvos,aki az életében nem szoptatott,de szerencsére csak 1x volt hozzá alkalmam)

2021. okt. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez év január óta nincs orvosfogadás a szüléshez, ezt biztosan tudom. Én is úgy akartam ügyeskedni, hogy olyan orvost választottam terhesgondozásra, aki történetesen abban az állami kórházban dolgozik, ahol területileg szülni fogok. Ez az orvos mondta el nekem a szabályozást.
2021. okt. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Számomra a nőgyógyászati vizsgálat és a szülés is egy intim dolog, nekem ne vezesse le egy vadidegen ember a szülésemet. Igenis vannak nők, akik ragaszkodnak egy bizonyos orvoshoz, míg vannak olyanok, akiknek jó az ügyeletes is. Nem gondolom, hogy a fogadott orvos több szaktudással rendelkezne, mint akármelyik éppen bent levő doki, csak a személyes kapcsolat, hogy az előző 9 hónapban havonta vele beszéltél, ő vizsgált, sok nőnek biztonságot ad. Az, hogy a fogadott orvos dolgot tiltja a törvény, sok nőnek okoz problémát, aki nem akar magánkórházban szülni, ellenben egy bizonyos orvossal akar szülni. Amúgy úgy hallottam, hogy bizonyos helyeken megoldják a problémát, főleg császárosoknál, akkorra hívja be az anyukát a doki, amikor épp ő rendel.
2021. okt. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
budapesti a kórház?
2021. okt. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!