Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valakinek van valami ötlete...

Valakinek van valami ötlete hogyan segíthetném a tágulást? Többi lent.

Figyelt kérdés
38 hetes km vagyok, első terhességem, kb tegnap délben kezdődtek a fájásaim,kezdetben nem voltak rendszeresek, majd kb este 5-6kor váltak rendszeressé, majd 8kor 2 perces fájások kezdődtek 30-40 másodpercesek, azóta is csak erősödtek. Bementünk a kórházba, tekintve hogy 35 kmre vagyunk tőle. A méhszáj 1000 és az NST szerint elég erősek a fájások, de még mostanra sem sikerült tágulni. Doki szerint ez még legalább 1 nap, ezzel a tempóval, de nem akar semmit adni vagy csinálni, hogy siettesse kicsit a folyamatot. Nem panaszkodom, sejtettem hogy fájni fog, de tegnap este óta a falat kaparom 2 percenként, aludni semmit nem tudok, már most ugy érzem hogy teljesen kimerült vagyok. Hogy fogom én ezt végigcsinálni ha még egy 24 órát kell vajúdnom? Már alig látok az álmossátol es a fájdalomtól egyszerre. Valakinek valami ötlete van, hogy hogyan gyorsíthatom meg a folyamatot? Pozíció, légzési technika, torna, stb.. A szülőszobára nem engednek amíg nem vagyok legalább 2 ujjnyira kitágulva, addig a nőgyógyászati osztályon vagyok egy közös folyósón lévő fürdővel, amiben még nyugodt forró zuhanyt sem tudok venni. Hazaengedni nem engednek, mert a fájások miatt figyelni kell a picit. A legrosszabb hogy amíg nem kerülök a szülőszobára addig tök egyedül vagyok, a férjem sem lehet velem. Kérlek segitsetek valami ötlettel...

2021. okt. 23. 09:13
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Együttérzek.

Sajnos nincs jó tippem. Augusztusban szültem.

Semmit nem tágultam....

A végén nekem már próbálták ballonnal, zselével, majd burok repesztéssel, aztán oxival is rá segítettek... Semmi

Szinte alig emlékszem magára a vajúdásra

Olyan fájdalmaim voltak és annyira álmos voltam, hogy 2 fájás között szerintem arra a 2percre be is aludtam.

A végén császár lett mert sehogy sem tágultam.

Magváltás volt🙏

Kitartást, lassan tényleg túl leszel rajta!!!

2021. okt. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
18%
Hiàba erősek, ezek lehet, hogy csak jòslòk. Èn hazamennèk sajàt felelőssegre.
2021. okt. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%
Én se tágultam, sürgősségi császár lett belőle, mert veszélyve került a baba. 😔
2021. okt. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
38%

Nyugi a finisbe vagy! Kérdező: tágulásba segít, ha el lazulsz,meg vannak kismamatornás dolgok.


Ha nem tágulsz sehogy,a császár életmentő


méhszáj érték nem mérvado ki meddig húzza

2021. okt. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen megértelek, én is így voltam az első babámmal. A falat kapartam majdnem 1 nap vajúdás után. Én akkor kértem epidurális érzéstelenítést és lám a nulláról 2 óra alatt kitágultam. Kitartás már nincs sok hátra! Majd írdd meg hogy alakult!
2021. okt. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Kettest nem tudom miért pontozták le, másnak fogalma sincs róla milyen egyedül vajúdni idegen környezetben, valószínűleg otthoni körülmények között a férjemmel jobban el tudnék lazulni, csak nyilván ilyet nem akarok csinálni, mert nem 5 percre vagyok a kórháztól és a kislányom fontosabb mint az én szenvedésem. De tényleg borzasztóan kimerítő főleg ez a bizonytalanság. Ha tudnám hogy holnap tuti meglesz akkor megnyugodnék. Köszönöm az együttérzést.
2021. okt. 23. 11:42
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kisfiam volt ilyen. 31 óra volt. Az segített, hogy vettem egy meleg fürdőt, és néha beleguggoltam a fájásokba. Akkor egyszer csak behelyezkedett a feje rendesen, és 8 perc múlva kint volt. Lehet neked is valami hasonlót kéne csinálnod, ha van hozzá erőd.
2021. okt. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Sok séta (ahogy jól esik). Fitness labdán üldögélés, "táncolás". Olyan mozgások, ahol a gravitáció és a mozgás álltál lefele megy a baba.

De tényleg menj ki a szabadba és sétálgass.:)

2021. okt. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Sok séta és minél többet legyél függőleges helyzetben. Nekünk ezt tanácsolták a szülés felkészítőn, elvileg a gravitáció okozta nyomás segíti a tágulást meg ha jól emlékszem a természetes oxitocin termelést is .

Kitartás, sok sikert! 🤞

2021. okt. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Ki se lehet menni, nincs fitness labda se, csak egy nyomorult ágy és sétálgathatok a dögmeleg kórteremben... Lassan tényleg ott tartok hogy hazamegyek saját felelősségre és majd ott beülök a kádba, megölelgetem a férjem és majd beindul valami... Így egyedül kb esélytelennek érzem az ellazulást, pláne hogy már mérges is vagyok. A fájások gyengülnek, de vannak, úgyhogy haza maguktól nem engednek. Van ilyen, hogy rendszeres fájásokról kiderül hogy csak jóslók? De ennyire? És ha van akkor utána még mennyi időre számíthatok? Én sokat olvastam de úgy tudtam ha már rendszeres meg erős volt akkor az már nem jósló. Ha eddig nem múlt semmire akkor most miért? Bocsi hogy itt kérdezek, de itt nem mondanak semmi okosat.
2021. okt. 23. 13:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!