Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan segíthetnék? Most...

Hogyan segíthetnék? Most tudtam meg, hogy a sógornőm (bátyám felesége) otthon akar szülni,2 héten belül esedékes.

Figyelt kérdés
a tesóm mondta, hogy ő ezt nem tartja jó ötletnek, de papucs, és nem mer ellenkezni. a felesége mindig azzal jön, hogy ha baj van, úgyis jön a mentő, erről annyit, hogy 30 km-re lakunk a kórháztól hegyvidéki területen, ha itt leesik egy nagyobb hó vagy ónos eső, egy tank se jut be, nem egy mentőkocsi. férjem azt mondta, hogy álljak kocsival járó motorral a házuk előtt, hátha menni kell. ez jó ötlet? vagy mit csináljak? beleszólni nem akarok, így sem vagyunk jóban...
2010. febr. 3. 11:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a hülyeséget, micsoda felelőtlen nő...hihetetlen! Te szerintem nem tehetsz semmit, imádkozzál a babáért.
2010. febr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha teljesen egyedül akar szülni,minden szakszerű segítség nélkül akkor az felelőtlenség!!

Főleg hogy perceken is múlhat a baba egészsége!!

30 km az pedig nem kevés.

2010. febr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

imádkozni azt szoktam :) lehet ez is eg tipikus "térdre imához!" helyzet :)


de azért megfontolom a férjem javaslatát, már csak a saját lelkiismeretem miatt is...az életben nem bocsátanám meg magamnak, hogy ha azért lenne baj, mert későn kerülnek kórházba.

2010. febr. 3. 11:38
 4/34 A kérdező kommentje:
nem egyedül, valami bába lesz, azt mondta a tesóm.
2010. febr. 3. 11:38
 5/34 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az ő dolga , azzal együtt én 3 gyereket szültem , de nem vállaltam volna egyiket se otthon , a harmadikkal jött rám olyan pánik , hogy csak szorítottam a szülésznő kezét , hogy itt ne hagyon mert félek . Ez egy csoda nem szabad felelőtlennek lenni ! Azt hiszem éna kocsiban várakozást csinálnám .
2010. febr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Szia!

Az hogy hol és kivel szül, az az Ő döntése. Te ebbe nem szólhatsz bele. Főleg ha nem vagytok jóba, még tovább is mérgesedhet a viszony.

Testvéreddel beszéltetek már erről? Ő sem tudja meggyőzni a feleségét a kórházi ellátás fontosságáról?

A járó autóval várakozás szeritem nem jó ötlet. Úgy érezné, hogy nem fogadod el a döntését,, illetve ha tényleg hó van, akkor még Veletek is bármilyen baleset történhet.

2010. febr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy megbeszélném a tesómmal, hogy amikor kezdődik a szülés, szóljon nekem, én pedig hívnék mentőt. Inkább ott dekkoljon a mentő egy orvossal!, mint akkor hívni, amikor a bába beismeri, hogy nem boldogul. Sajnos szerintem mindenki hallott ilyen történetet. Azt viszont nem tudom, hogy mennyire kivitelezhető, hogy ne derüljön ki, hogy te hívtad a mentőt - gondolok itt ara, hogy a "jó" kapcsolatot nem kéne elrontani.
2010. febr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
írtam, hogy tesóm papucs :) meg azt is, hogy nem szeretnék beleszólni, nem vagyunk olyan viszonyban, ki nem állhat engem, ha én mondanám, akkor már csak azért is...csak nagyon aggódtam, én is anya vagyok, azért javasolta ezt a férjem.
2010. febr. 3. 14:17
 9/34 A kérdező kommentje:
ez, hogy kihívom a mentőt jó ötletnek hangzik, csak szerintem ő ezt nagyon durva beleavatkozásnak vanné a dolgaiba. ugyanis sztem hamár ott van a mentő, nem fog ot dekkolni, hanem beviszi és kész.
2010. febr. 3. 14:19
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz mit tenni.

Ahogy más is tanácsolta: imádkozz.

De a sógornődet én is felelőtlennek tartom.

2010. febr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!