Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valakinek van valami ötlete...

Valakinek van valami ötlete hogyan segíthetném a tágulást? Többi lent.

Figyelt kérdés
38 hetes km vagyok, első terhességem, kb tegnap délben kezdődtek a fájásaim,kezdetben nem voltak rendszeresek, majd kb este 5-6kor váltak rendszeressé, majd 8kor 2 perces fájások kezdődtek 30-40 másodpercesek, azóta is csak erősödtek. Bementünk a kórházba, tekintve hogy 35 kmre vagyunk tőle. A méhszáj 1000 és az NST szerint elég erősek a fájások, de még mostanra sem sikerült tágulni. Doki szerint ez még legalább 1 nap, ezzel a tempóval, de nem akar semmit adni vagy csinálni, hogy siettesse kicsit a folyamatot. Nem panaszkodom, sejtettem hogy fájni fog, de tegnap este óta a falat kaparom 2 percenként, aludni semmit nem tudok, már most ugy érzem hogy teljesen kimerült vagyok. Hogy fogom én ezt végigcsinálni ha még egy 24 órát kell vajúdnom? Már alig látok az álmossátol es a fájdalomtól egyszerre. Valakinek valami ötlete van, hogy hogyan gyorsíthatom meg a folyamatot? Pozíció, légzési technika, torna, stb.. A szülőszobára nem engednek amíg nem vagyok legalább 2 ujjnyira kitágulva, addig a nőgyógyászati osztályon vagyok egy közös folyósón lévő fürdővel, amiben még nyugodt forró zuhanyt sem tudok venni. Hazaengedni nem engednek, mert a fájások miatt figyelni kell a picit. A legrosszabb hogy amíg nem kerülök a szülőszobára addig tök egyedül vagyok, a férjem sem lehet velem. Kérlek segitsetek valami ötlettel...

2021. okt. 23. 09:13
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Arra is kivancsi lennek, miert mondtak neked, hogy lassan tagultal. A 8-12 ora csak egy atlag, napokig is eltarthat, foleg elso gyereknel, korhazi kornyezetben meg vegkepp belassulhat. Nekem 26 ora volt az elsovel, a masodikkal csak az utolso 1 orabanvoltam bent, igy osszesen volt 6 ora.
2021. okt. 31. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Nálam azt mondták, hogy az első szülés 6-24h

Ez az ami nem exrém..

Tehát hosszabb is lehet.. rövidebb ritkábban.


Első nekem 8h volt, de beszorult a baba és esett a szívhang, emiatt vákuum. A kitolási szak így is 2 h volt.


2. Az első nyilalástól 3,5 h

Aktív vajúdás és kitolás össz 2h.


Tehát szülések kimenetelei is lehet 1000 fée egyazon nőnél is.


30.

2021. okt. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
Elfolyt a víz, enyhe rendszertelen fájások voltak miután elfolyt, de egyből indultunk, mivel úgy is engedtek haza, ha elfolyna rögtön jöjjünk, mert figyelni kell a babát akkor már. Itt a korházban megrepedt burokkal maximum 24 órát lehet benn a baba, mivel nő a fertőzés kockázata, emiatt mondták, hogy ehhez képest én lassan tágultam. Ha nem repedt volna a burok, akkor természetesen hagytak volna tovább is szenvedni. 😂 Délután 2-kor folyt el a vizem, rendes, rendszeres fájások olyan 18 óra körül jöttek. Este kaptam prosztaglandinos kúpot, majd hajnalban oxitocint, az oxi után is csak kevesebb mint 2 ujjnyi voltam, akkor könyörögtem a császárért, mert kimerültem, feladtam, ugy éreztem nem tudom megcsinálni. A fájások egyre elviselhetetlenebbek és sűrűbbek voltak, majd eltelt két óra és mielőtt betoltak volna a műtőbe tolófájások jöttek, úgyhogy mégiscsak szültünk. Utólag már tudom jobban jártam, de akkor ott úgy éreztem nem élem túl. 😅
2021. okt. 31. 11:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!