Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fognak rám csúnyán...

Mennyire fognak rám csúnyán nézni szülésnél, ha én kategorikusan elzárkózom attól, hogy oxitocint kapjak? És mikor érdemes kórházba menni?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy ilyenekkel beavatkozzanak a folyamatba, ha nem vagyunk életveszélyben. Van olyan kórház, ahol ezt tiszteletben tartják? Vagy hány percenként jelentkező és hány másodperces fájásoknál érdemes elindulni a kórházba, hogy már ne álljon le a vajúdás a stressz miatt? (Első baba. A kórház nagyon közel van, 5 perc autóval.) Köszönöm
2021. okt. 23. 21:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Van olyan kórház ahol abszolút támogatjàk azt hogy ne kapj oxit... De ez nagyon kórház függő.


Legalább egy órán at tartó 5 perces fajasokkal indulj a kórházba ha az ennyire közel van. Addig otthon nyugiba zuhany pihenés.


Egyébként lehet tervezgetni hogy hogy lesz de azért ezt felülírhatja pár dolog. Pl mekóniumos magzatviz, azzal azonnal kell menni és akkor valószínűleg kapni is fogsz oxit, ilyenkor azért a legjobb ha minél hamarabb megszületik a baba

2021. okt. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

Az oxitocin nem anyuka kívánsága, mint mondjuk az érzéstelenítés. Nem véletlen adják, ha kell, akkor sajnos kell, a baba és a te érdekedben is.

/tudom, itt a gyíkon mindenki is indokolatlanul kapta, az orvos volt a hülye/

2021. okt. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Elég alaposan utánaolvastam, szakmai oldalakon, és azok alapján csak arra jó, hogy erősebb fájásokat generáljon. Még tágulni sem biztos, hogy fogsz tőle. Szeretném tudni, hogy mi az a tulajdonsága, ami megmentheti a gyerekem életét egy vészhelyzetben.
2021. okt. 23. 22:01
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Mindent a termeszetes szulesrolFacebookcsoportban vannak szakertok, oket erdemes megkerdezni. Azt erdemes tudnod, hogy nekikvanegy protokolljuk, amiszerint el akarnak jarni, de ez rajuk nezve kotelezo (tehat nekik el kell mondaniuk), rad nezve opcionalis, visszautasithatod. Ennek nem fognak orulni, de az alacsonyabb csaszaros rataju korhazakban jobban elfogadjak (pl. Szent Imre vagy Szent Istvan). Ha eroskodnek, akkor sem kotelezhetnek semmire, kerheted a papirt, hogy alairod sajat felelossegre, hogy nem fogadod el, illetve a korhazi felvetelkor a beleegyezo nyilatkozatra rairod+nekik is felhivod erre a figyelmuket.


Oxitocin a lepenyi szakaszban tul eros verzesnel segithet elkerulnitovabbi beavatkozast azzal, hogy mehosszehuzodasokat general. De ez iscsak tenyleg ilyen esetben kell, nem rutinszeruen. A vajudaskor sajnos vannak korhazak, ahol ugy godoljak, hogy ez mindenkinek segit. A WHO sem ajanlja mar pedig, ahogy sok mas dolgot sem. Erdemes a rutin branult is elutasitani, igy tutira nem csempesznek be semmit a tudtod nelkul. Oxitocin helyett a gyakori pozvaltas, fuggoleges pozicio, melegzuhany, furdo az, amivel lehet segiteni, hogy haladjon a tagulas. Az elsonel kaptamoxitocint, amasodiknal az utobb felsoroltak voltak oxitocin helyett. Komplikaltabb szulesnek kellett volna lennie, nagy sulyu baba, hatalmas atmerovel, vallelakadassal, megis ezerszer jobbnak eltem meg, es nem kaptam semmit.

2021. okt. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Nekem az orvos azt mondta, hogy oxi akkor kell, ha gyorsítani kell valamiért a tágulási folyamatot. Nálam például a 2 perces fájások (minden beavatkozás nélkül) visszaritkultak 10 percesekre. Mivel elment a magzatvizem, azt mondták a végtelenségig se húzható a vajúdás, így kellett az oxi. Mivel nálam a normál adagtól leesett a gyerek szívhangja, rögtön kiszedték, és csak valami rendkívül minimális mennyiséggel próbálkoztak utána. Ettől sűrűsödtek a fájások, de nem éreztem úgy, hogy annyival rosszabb lenne (amúgy is pokoli volt). Én is mondhattam volna, hogy nem akarok oxit, mondtam is, hogy aggódok a baba miatt, de így még tudtam utána természetesen szülni és nem kellett császározni. A baba rendben volt. Én bíztam az orvosban, mert mindent elmagyarázott, nem azért adták, mert jól esett nekik nézni, hogy szenvedek. Nyugodtan kérdezhetsz közben és jogod van nemet mondani, de ha az orvos normális, azért hallgasd meg miért javasolja.
2021. okt. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem valószínű hogy minden helyen tetszik az orvosoknak, de nélküle is meg lehet szülni. Ha a mellékhatásait elolvasod pont elég.

Célszerű utána olvasnod milyen szakaszai vannak a szülésnek, hogy tudd mikor induljatok a kórházba. Legjobb ha bábát hallgatsz erről. De minél később kórházba menni a legjobb, akkor nincs idő gyógyszert adni.


Szültem oxitocinnal, folytonos egybefüggő fájásokat csinált. Azt hittem belehalok. Nem volt szünet.

2021. okt. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
Na, ha elég alaposan utána bírtál járni a szakmai dolgoknak és okoskodni azt nagyon tudsz mint ezek a pampogó instaanyák akik szerint már az is szülészeti erőszak ha rádnéz az orvos, akkor annak is olvass utána, hogy milyen kórházba készülsz beesni. Nagyon szép, nagyon jó, hogy 5 percre van de igenis mindenki hülyén fog rád nézni ha te valami a protokolloktól teljesen eltérő dolgon erőszakoskodsz. Elutasíthatsz te bármit nyilván, csak utána ne legyél meglepődve ha esetleg tahók és türelmetlenek lesznek veled. Olyan kórházat kell keresni kérem szépen, ahol a lehető legjobban természetesség pártiak és ott aztán azt utasítgatsz a tanulmányaidra hivatkozva és arra amire akarsz. Imádom ezt az ilyen tervem van, olyan tervem van mert mindent kikutattam szöveget, oszt’ beesek majd az első kórházba és ott aztán mindenki pattogjon úgy, ahogy azt kitaláltam függetlenül az intézmény szemléletétől és protokolljaitól mert azoknak nézzen utána a kutya, ha meg nem lesz szerencsém és azok a szemetek mégis belém tolnak egy branült stb akkor engem megerőszakoltak és traumatizáltak.
2021. okt. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
És te mennyire fogsz magadra csúnyán nézni ha elutasítod mikor kéne és meghal vagy sérült lesz a gyereked az oxigénhiánytól?
2021. okt. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha veszélyben vagytok, akkor kapni fogsz


Nálam mind2 helyen figyelembevették.


Egyik helyen megis kaptam, de valóban okkal.


Másik helyen így nem kaptam ( pedig itt protokollból akartak adni)

Itt be is szóltak de elfogadták.


De egyszer sem azt mondtam, hogy nem adhatnak, hanem azt, hogy

“Miért tartja szükségesnek?”

“ biztos szükség van rá, mert szeretnem megpróbálni nélküle”


A gátmetszéssel is így volt.

2021. okt. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

7-es és 8-as tahó válaszát leszámítva, a többieknek köszönöm. Eddig nem pampogtam, hogy az egyikük szavaival éljek. Szállj le a magas lóról, mert az nem okoskodás, ha megkérdőjelezel valamit, ami hatással lehet az életedre. Lehetnék birka is, hogy kérdések nélkül elhiszek mindent, amit felsőrendűbbnek kikiáltott emberek állítanak, de nem ez a helyzet. Igen, utánanéztem, és sajnálom, de nem tekintek mindenhatóként az orvostudományra és a gyógyszereket cukorkaként dobáló orvosokra, pláne a gyógyszeriparra nem. Nem fogadok el feltétel nélkül mindent, amit belém vagy a gyerekembe akarnak tömni, mérlegelek. Volt már részem ilyen helyzetben lenni, ha nem is egy szülés volt az, és jól döntöttem. Az oxiról meg annyit, hogy a legutolsó közvetett tapasztalatom az róla, hogy miután beadták a sógornőmnek, sürgősségi császárra volt szükség, mert nem tett jót a baba keringésének. Nem egyedi eset. Szóval pont nem a saját kényelmemről van szó, hanem a kisbabám életéről. Jogom van tudni, hogy miért akarnak beadni valamit. Pusztán protokollból nem tartok rá igényt, és nem érdekel, ha ez pár orvosnak meg néhány gyakorisnak nem tetszik. Bízom abban, hogyha életveszélyben vagyunk, tudják mi a teendő. Ennyi bizalmat nagyjából feltétel nélkül megszavazok nekik. A kórházat meg nem választottam, oda tartozok területileg, és bár lepusztult, jókat olvastam a személyzetről. (Igen, képzeld. Ennek is utánanéztem, de az oxitocinnal kapcsolatban nem volt infó.)


A többieknek mégegyszer köszönöm a válaszokat, hogy megosztottátok a tapasztalataitokat, hasznosak voltak számomra.

2021. okt. 24. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!