Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek az körzeti...

Nagyon félek az körzeti kórházunkban szülni?

Figyelt kérdés

Sajnos a körzeti kórházunknak nincs túl jó híre, az orvosok jelentős része nem a legjobb, teljesen lutri, hogy kit fog ki az ember. Mikor mondom hogy hol fogok szülni az ismerősök többsége megjegyzi, hogy hát nem irigyel. Emiatt nagyon félek már az egész szüléstől, szabályos gyomorgörcsöm van, ha rá gondolok, pedig még félidős sem vagyok. Nagyon szomorú vagyok, hogy még a fogadott orvosom se lehet majd mellettem, pedig benne bízom, tudom hogy jó orvos.

Közben meg nagyon idegesít, hogy a párom és a szüleim nem vesznek komolyan, mindenki az mondja mindegy milyen a kórház, a baba úgyis kijön magától. Emiatt eleve lehurrogtak, amikor szóba került a magánkórház, pedig ha kicsit szűkösen is, de ki tudnánk fizetni. Másrészt én is szívesebben költeném a babára a pénzt, de bennem van az is, hogy mi van ha a babának tartós baja lesz a rossz kórházi ellátás miatt.


Ti nem aggódtatok, főleg akik nem túl jó nevű kórházban kényszerültek szülni? Kérlek segítsetek, minden tapasztalat érdekel!



2021. okt. 29. 10:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Ne parázz rá. Tényleg igazuk van,bárhol meg fog születni a babád :) Gondolj nagyanyáinkra otthon szültek pl... Szóval nyugi.
2021. okt. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

Ha a babának bármi gondja lenne, mármint szülés közben, akkor azt egy magánkórházban nem biztos, hogy el tudnák látni. Magánkórházban nincs PIC, szóval arra gondolj, hogy ha tényleg életmentő beavatkozásra lenne szükségeteket, akkor még mindig erősebb színvonalú egy állami, mint egy magánkórház.

Magánban inkább a saját kényelmed fizeted meg: kényelmes ágyak, mindig kedves személyzet (nyilván, hisz ezért kapják a pénzt), háborítatlan vajúdás/gyermekágy.

Én azt az elvet vallom, amit párod és a családod: egy gyerek sem maradt még bent... Akkor sem ha államiban született. Fogd úgy fel, hogy nem wellnessezni mész, hanem kórházba, tehát bemész, teszed a dolgod és 3 nap múlva jössz haza. Az orvosok és ápolók nem azért vannak ott, hogy a lelkivilágoddal foglalkozzanak, hanem, hogy mindketten egészségesek maradjatok szülés közben/után. (egyébként én is egy rossz hírű megyei kórházban szültem, nekem pl semmi bajom nem volt, mindennki tisztelettudó volt velem, mert én is kedves voltam velük. Tették a dolgukat, de nem kell elfelejteni, hogy nem barátkozni mentem be).

Szóval, szerintem nyugi! Semmi bajotok nem lesz a közkórháztól, ha meg mégis annyira parázol, és van 1,5 milliód egy szülésre, akkor fizesd be, elvégre te érzed, hogy neked/nektek mi a fontosabb.

2021. okt. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Szia! Ugyanebben a helyzetben voltam, voltunk. Ahova tartozunk, én azt a kórházat ismertem, férjem nem, és én kezdettől fogva mondtam neki hogy Magánkórházba szeretnék menni, egyszer az életben belefér, másrészt meg a 33. hétig dolgoztam, nincsen drága hobbim, nem költök drága ruhákra, szóval ennyi férjen már bele.

Nem nagyon tetszett neki az ötlet. Mert mégiscsak 1 millió Ft.


Aztán úgy alakult hogy sajnos egy kisebb problémával kénytelenek voltunk bemenni abba a kórházba, és akkor ő is látta személyesen hogy mi megy ott, milyenek a dolgozók, milyen az ellátás, onnantól kezdve szerencsére már egy szava se volt a magán intézmény ellen, időközben meg is kötöttük velük a szerződést.


Szüleim, anyósom persze azóta is mondogatják hogy finnyás vagyok, meg ők is kibírták meg ilyesmi. Hiába próbáljuk nekik elmagyarázni hogy teljesen más volt az a helyzet, amikor ők szültek.


Én azt mondom, hogy ha belefér, akkor ne hagyd magad, te is egyenrangú tagja vagy a családnak, téged érint a legjobban hogy hol és mi fog történni veled, igenis ragaszkodj a magán intézményhez, ha ez megnyugtat.

2021. okt. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Egy drága kórházban is ugyanúgy lehet rossz szülésélményed,sőt el is ba..hatnak. Ráadásul még kifizetsz érte egy valag pénzt is ,amit inkább a babódra és magadra költhetnél miután hazamentetek :)
2021. okt. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is mondták, hogy nem túl jó, "mészárszék" és hasonló jelzőket használtak. Volt bennem félsz rendesen de óriási pozitív csalódás volt mind a szülészeti mint a csecsemőosztály.

Készülj fel a legrosszabbra is de nem kell mindent elhinni mindenkinek hiszen az igények is mások. Ha ott vagy akkor meg úgyis annyit tehetsz, hogy kiállsz magadért, ragaszkodj az elveidhez ameddig csak tudsz. Vagy érvényesíteni tudod az akaratod vagy bedarál a kórházi protokoll.

2021. okt. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyek, nekem az a nagy félelmem, hogy nem törődnek velünk az orvosok, így mondjuk nem veszik észre hogy császár kell, ezért oxigénhiányosan vagy más tartós betegséggel fog születni a baba. A kényelem kérdése kevésbé aggaszt. Nagyon aggódós és pánikolós típus vagyok.
2021. okt. 29. 10:47
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

3.válaszoló vagyok.

Nekem a 28.héten történt, hogy baromira elkezdett keményedni a hasam. Próbáltam pihenni, stb de nem lett jobb.

Irány a kórház este 9 körül. Egy szülésznő azzal kezdte, hogy kiosztott, miért most kell jönni, miért nem hamarabb. Oké, ebben igaza van.

De mindenesetre kettő orvos van bent, császármetszés van, több is egymás után, uljek le és várjak, most nem tud orvos megnézni.

Kérdem tőle h legalább egy szivhangot nem tudnánk nézni, azt ő is tudna. Nem, üljek le.

Több óra várakozás után se szólt hozzám senki, hazajöttünk.

Akkor mondtam, hogy ide többet nem.


Nem lett bajom egyébként, elmúlt a dolog, de ha nagy bajom lett volna, akkor mi van?? Akkor is üljek?


Én azt látom nagy veszélynek, hogy egyszerűen nincs orvos. Ez egy megyei kórház pedig. Nem kicsi városi.


Magánban annyi lehet a gond, hogy a 35.hét előtt nem fogadnak, ennyire koraszülött babát nem tudnak ellátni, de ez esetben nem is kell fizetni semmit, azt a szülés után kell csak.


Nekem hatalmas nyugalmat ad a tudat, hogy nem kell ebbe a fenti kórházba bemenni.

2021. okt. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Esetleg nincs olyan barátod, aki jobb kórházhoz tartozik és enged bejelentkezni magához tartózkodási címmel? Annyi elég és akkor mehetnél egy jobb kórházba sima sztk alapon.
2021. okt. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
28%
protekcio sokat segitene ha lenne.nem mindne korház van felkészülve komplikáciora
2021. okt. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Azt kell mondjam, hogy a mi körzeti kórházunk se egy top intézmény. Viszont csodálatos szülésznők dolgoznak nálunk. Az orvos óránként jött csak be, de mindig az volt az első, hogy ránézett az NST-re és rögtön látta, hogy a gyerek szívhangja esik a fájással. Egy órán belül mentünk a műtőbe és 10/10-es apgarral megszületett a lányom. A csecsemős nővérek között voltak fapofák, és nagyon aranyos segítőkész nővérek is.

Én is megkaptam, hogy nem irigyellek, hogy ott szülsz,de én pozitívat csalódtam.

Szóval a lényeg, hogy attól, hogy mások "nem irigyelnek", neked lehet ettől függetlenül csodálatos szülésélményed ott.

2021. okt. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!