Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nincs a kórházunkban...

Ha nincs a kórházunkban koraszülött részleg és beindul a szülés, akkor már nem visznek át másik városba helyben kell szülni és csak a babát viszik el? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
Program császárom lesz még az időpont nincs kitűzve. A városunkba elég jó a kórház de koraszülött részleg nincs. A dokim mondta ha bármit tapasztalok menjek be, nem lakunk messze 3 percre. De ha véletlen hamarabb beindul a dolog engem megműtenek helyben és elviszik a babát? Ha így van mikor lehet a baba után menni? 35 hetes vagyok eddig zárt voltam de voltak gondok a lepénnyel elől is van és a méhszájon is volt egy ideig , és tartok attól hogy hamarabb jön. Ezért érdekelne ilyenkor mi a helyzet? Jövőhéten megyek tanácsadásra és dokihoz is remélem minden rendben lesz továbbra is:)
2016. febr. 26. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy csak a kislányomat vitték el, engem a dokim a friss műtéti heg miatt csak rá 2 napra engedett el.
2016. febr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, legalábbis Miskolcon így van.

Itt ha a Semmelweisben szülsz és valami gáz van, vagy koraszülött a baba, akkor átviszik a Megyeibe, te meg a Semmelweisben maradsz addig a 3-4-5 napig amíg kell.

Nálunk a lányom szerencsére csak aznap szállították át amikor engem hazaengedtek, nagyon durván besárgult, így mehettem én is, reggeltől estig ott voltam addig a 4 napig amíg kezelték, beengedtek hozzá 3 óránként megszoptatni.

2016. febr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

mondjuk pesti vagyok, de nálunk úgy van, hogy ha 36. hét előtt indul meg akkor abba a kórházba kell menni ahol van koraszülött osztály, ha 36. hét után, akkor meg már ugye nem koraszülött, akkor lehet menni a választott kórházba.

mondván egyszerűbb a vajúdó anyukának utaznia (esetleg mentővel), ami úgy is sok idő, mármint a vajúdás. de gondolom ez azért más, hatalmas dugóban is nagyon max 1,5 óra van a 2 kórház között, éjjel 20 perc!


mondjuk 35 hetesen szerintem már ne agyalj ilyenen, azt a pár napot csak bent marad már :)

2016. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk eleve a pic-es kórházban császároznak ilyen esetben.
2016. febr. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
kis város vagyunk a legközelebbi koraszülöttes kórház 44km, de jövőhét csütörtökön már 36 hetes leszek, csak ezt a frontos időt nem bírom se én se a pocakosom, a nagylányom is frontra jött
2016. febr. 27. 08:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy a szülészorvosom (szintén progi) szerződésben áll egy kórházzal (sote 1) és ha beindult volna koraszülöttként a szülés, akkor oda vittek volna engem és a babát is, és ott megcsinálta volna a dolgot.

(Kútvölgyi, Bp.)


37hkm

2016. febr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elvileg a legjobv mindenkinek az ún. méhen belüli transzfer, tehát ha szülés előtt visznek a PIC közelébe, de ha sürgős, akkor csak a babát viszik. Az meg kórházfüggő, mennyi idő után mehetsz a baba után. Volt szobatársam 6 napig nem látta a korababáját...
2016. febr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tolunk kb 30-35 km a korhaz, beindult a szules (mehlepenylevalas) 33 hetesen, es PIC-es korha zba vittek a mentosok mert megkertem. oket. Kerni kellett, maguktol a legkozelebbi korhazba vittek volba. Rogton megcsaszaroztak, vegig egy korhazban voltunk, amig inkubatorban volt addig 3 orankent mehettem a babahoz, utana velem volt vegig. HTe mar kozel vagy ahhoz hogy ne legyen koraszules, remeljuk nem is lesz, ha baj van akkor erdemes a diszpecsert megkerdezni (aki a mentot kuldi) vagy mar elore az orvosodat, hogy hova vitesd magad.
2016. febr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, hétfőn megyek a dokihoz és lebeszéljük a részleteket, de remélem ezt a kicsit már kibírja bent:) próbálok többet pihenni meg dupláztam a magnéziumot, mert az elmúlt pár napban nagyon sokat keményedtem, van már egy 5 éves lányom így kicsit nehezebb a pihenés de megoldjuk, boldog babavárást mindenkinek
2016. febr. 28. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!