Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez méhsüllyedés? Vagy még...

Ez méhsüllyedés? Vagy még normális?

Figyelt kérdés
5 hete szültem, természetes úton, elég nehéz szülés volt, gátmetszéssel, szakadással is. Azóta a vérzésem teljesen elmúlt, és ha csak úgy általánosan vesszük, érzésre minden újra normálisnak tűnik, komfortosan érzem magam, a gátseb is már csak épphogy érezhető, hogy volt, de nem okoz fájdalmat. Viszont néztem magam kis tükörrel alul, és a hüvelyemben mintha látnék valamit belül, amit eddig így nem láttam, és félek, hogy az a méhem vagy sérv vagy nemtom. A másik, hogy szerintem inkontinenciám is van, nem tüsszentéskor vagy ilyesmi, csak nap végén érzem a tisztasági betéten, hogy enyhe vizelet szagú. Bocsánat, tudom hogy ez nem túl guszta, de félek, ez mennyire súlyos? Jövő héten megyek az orvoshoz, nyilván őt is meg fogom kérdezni, csak tapasztalatok érdekelnének. Első baba, és szeretnénk még gyereket, de azért örülnék, ha előtte helyre jönnének a dolgok amennyire lehet.
2021. nov. 11. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

5 héttel szülés után megszokottak az ilyen panaszok, ez javulni fog.

De javaslom, kezdd el a Kriston-féle intimtornát, akkor teljesen visszaalakul minden az eredeti állapotra, sok esetben még jobb lesz, mint elötte

2021. nov. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is első baba után megsüllyedt.....

Mintha egy izomcsomó lenne a hüvelyben, én úgy érzem és hát vissza tudom nyomni.


Nekem azt mondták, hogy tornáztassam, hüvelysúly is segíthet.

Sokféle gátizom torna elérhető mára neten vagy Baba-mama torna keretén belül is lehet.


Műtétet nem javasoltak, mert a következő babánál újra előjön.


Második babánál semmi gondot nem okozott se terhesség se szülés után,alatt.


Annyi, hogy ez sajnos esetleg egy nagyobb megerőltető mozdulatnál előjjöhet.

2021. nov. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Kriston intim tornázz,az segít az inkontinencián.

Egyébként a leírásod alapján nagy gond nincs. A méhsüllyedés számos más kellemetlen tünettel jár.Inkább a hüvelyfalad "gyűrődhetett" meg picit és azt látod,de az is még rendeződhet.

2021. nov. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első szülés után nekem is ilyen volt. Nekem valamennyire feljebb ment, ráadásul a tamponnal se volt gond, csak az első fél évben. De ettől függetlenül azóta is alacsonyan van, de nem zavaró. Ami viszont nekem rosszabbá tette, az a futás. Egyszer megpróbáltam futni úgy a szülés utáni első év környékén és az első hét után kint éreztem a méhszájam… Abba hagytam a futást, helyreállt, azóta se jött ki.

Most már 5 éve van hogy először szültem, azóta másodjára is. Nincs gond a szexszel, a tamponnal, vissza tudom tartani a pisilést is ha tüsszentek. De nekem azóta is alacsonyan van, csak nem érzem, mert belül van szerencsére. Max akkor érzem ha leguggolok hosszabb ideig, de az ritka.


Ne aggódj, még bármi lehet. Vissza húzodhat, orvos is meg tudja nézni a kontrolon. Ha pedig így marad, az sem a világ vége, szerencsére a nők többsége is “szenved” ettől, de mint látod, a többség minden gond nélkül együtt tud vele élni, mert nincs hatással az életre (se a nemi életre).

2021. nov. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

6 és fel hete szültem. Én ezt kb a 2.héten vettem észre amit te. Illetve folyamat azt ereztem, mintha valamj lenne a hüvelyemben. Azonnal google, méhsüllyedés. Aztan kiderült nem az, csak servem lett. A hüvely bemenetnél közvetlen, azert látom tükörrel.


2.babám, gátvédelem volt, így servem lett (valszeg ha vágtak volna, megúszom).


Emellett a vizelettartás. Ha nem indultam el időbe, akkor nem bírtam ki a wc-ig.

5 hetesen már baromira hiányzott a szex. Mig a gyerekek aludtak,próbáltam egy kis örömet szerezni magamnak behatolás nélkül jobb híján. Orgazmus közben bepisiltem. Nem tudtam sehogy sem visszatartani.


Védőnővel beszéltem, ő ajánlotta, igyak rengeteget (a szoptatás miatt is) és ha pisilek csináljam azt, hogy engedem folyni, majd menet közben abbahagyni. Utana ujra engedni hogy follyon, majd megint visszatartani. Kb ah első 2 nap nem tudtam abbahagyni sem. Hiaba szoritottam vissza,csak folyt.


Ma már hál isten semmi bajom. A servem még megvan, de már nem érzem azt az idegentest érzest miatta. A vizeletemmel is úgy 95%ban helyrejöttem. Voltam dokinál, mindent rendben talált. Azota szex is volt, férjem nem mondta, hogy nem volt jó

2021. nov. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Futni, rázkódós sportot amúgy nem ajánl Kriston. Nekem nincs méhsüllyedésem de futáskor,trambulinkor alapból úgy érzem mintha mozogna bennem valami. Terhességek,szülések miatt a tartószalagok lazábbak lesznek,nem árt vigyázni rájuk,kímélni őket, kesobb ne legyen gond
2021. nov. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ugyanez volt, teljesen kétségbe estem és rohantam az orvoshoz, aki meg értetlenül állt, és kérdezte, hogy mégis hogy szeretnék kinézni 5 héttel szülés után? Ennek így kell ilyenkor kinézni. :D minimális inkontinenciám is volt, elmúlt az is. Fél évig volt kb. nagyon fájdalmas mindig a szex eleje, amíg be nem "járódtam"... Aztán azóta rendben van az is. Futni másfél évvel utána kezdtem újra. Addig úgy éreztem minden lépésnél, hogy kiesik a hüvelyem, meg szúrt is a méhem pár perc után, úgyhogy azt egy évig hanyagoltam is, de most újból simán futok

Nyugi, adj időt magadnak, pihenj amennyit csak tudsz, és rendben leszel.

2021. nov. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, kiderült, hogy méhsüllyedésed lett-e? Hogyan kezelted?
2022. nov. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem az volt. Szerintem több időre volt szükségem regenerálódni. Intim tornát végig csináltam, most is szoktam. Kétszer is mentem nőgyógyászhoz, mert még 3 hónap után is furcsán éreztem magam, de azt mondták, hogy fizikailag rendben vagyok pedig.

6 hónap elteltével kezdtem úgy érezni magam, mint szülés előtt.

2022. nov. 11. 06:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Szuper, köszönöm, hogy válaszoltál. :)
2022. nov. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!