Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés. Hogy vélekedtek...

Apás szülés. Hogy vélekedtek róla?

Figyelt kérdés

Bent volt apuka a szülésnél nálatok? Hogy élte meg? Próbáltál rá hatni?


A férjem a kitolási fázisnál most úgy gondolja, hogy nem szeretne bent lenni, majdcsak akkor ha már megvan a baba. Nekem ez ellen nincs kifogásom, nem szeretném, ha esetleg olyan élményeket szerezne, ami később valahol, valamire kihatna. Úgy beszéltük meg, hogy ott lesz és majd ha úgy érzi, akkor kimegy, ha nem, akkor bent marad.

Viszont bárki kérdezi, mindig jön a meghökkenés, hogy miaz hogy nem akar bent lenni? Élete legszebb élménye lenne, stb. És én miért nem állok ki magamért, hogy márpedig ha én ezt végig csinálom, akkor a minimum, hogy mellettem van!?

Nekem ez fura. Tényleg erőltetnem kéne ezt? Nektek mi a véleményetek?



2021. dec. 20. 19:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 anonim ***** válasza:
69%
Nem, soha. Ez az én elvem, nem engedek belőle.
2021. dec. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/102 anonim ***** válasza:
85%

Azt csináljátok ahogy nektek jó.


A párom azt mondta mindkettőnél, hogy ott szeretne lenni, de én döntsem el. Hát ha ő nem jött volna be velem lehet én sem mentem volna be 🙄

Nagyon megharagudtam volna ha életem legkiszolgáltatottabb helyzetében magamra hagy.

Ő végignézte az egészet, érdekelte, nem bánta meg, nem változott semmi közöttünk

2021. dec. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/102 anonim ***** válasza:
11%
Én férfi vagyok,de nem nézni szeretném ahogy más szenved,hanem át is élni.
2021. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/102 anonim ***** válasza:
13%

Undorítónak tartom.


32/F

2021. dec. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/102 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk bent volt a férjem a szülésnél és egyébként tényleg úgy nyilatkozik róla, mint élete legnagyobb élményéről. De nem próbáltam rá hatni, mármint elmondtam neki az őszinte érzéseimet, hogy szerintem ezt nélküle nem tudnám végigcsinálni, de nem manipulatív szándékkal.Nekem szerencsém volt ebből a szempontból, hogy a férjem számára (is) természetes volt, hogy bent lesz a szülésnél.


Amúgy a fejem mellett állt, semmi _olyat_ nem látott, ami később kihathatott volna bármire is, a nemi életünk nem látta kárát egyáltalán. Vagy úgy bármi.


Ugyanakkor erőltetni szerintem nem szabad. Azt a fajta segítséget, amit a támogatása jelent, nem lehet kierőszakolni. Ha nem jön magától, belső motivációból, akkor inkább tényleg ne legyen bent, mert csak zavarni fog, ha azt látod rajta, hogy ő menekülne.

2021. dec. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/102 anonim ***** válasza:
89%

Az én férjem eleinte azt mondta, nem biztos, hogy be akar jönni, mert nem bírja kórházi dolgokat, satöbbi. Aztán amikor tényleg terhes lettem, alig telt el pár hét, már mondta, hogy inkább mégis bejön, csak ne kelljen odanéznie közben. :D


Ebben mondjuk egyet értettem, én sem akartam, hogy nézze premier plánban a dolgot, azt beszéltük meg, hogy majd a fejemnél fog ülni.


Na, hát ma már élete egyik legjobb élményének tartja a szülést, ő nagyon fel volt pörögve és nagyon élvezte, ha lehet így fogalmazni, most már mindenkinek azt tanácsolja, ki ne hagyják, és örül, hogy bent volt.


Sosem felejtem el az arcát, ahogy ott állt mellettem, miközben engem varrtak és fogta a fiát... :)

2021. dec. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/102 anonim ***** válasza:
64%
Én megőrültem volna ha nincs ott a férjem. Ő volt az aki tartotta bennem a lelket, itatott, együtt lélegeztünk. Nem tudtam volna ugyanúgy nézni rá, ha magamra hagy. Ő amúgy semmit sem látott mert végig velem foglalkozott, pedig komplikált volt a szülés. Ott abban a pillanatban mindketten megszülettünk mint anya és apa. Együtt, kézenfogva. Ezt amúgy hogy kell elképzelni? Szivecském látom, hogy életed legnehezebb perceit éled át, de én akkor most kimegyek bedobok egy szendót, jó szülést, pá. Ott annyival magával ragadnak az események, hogy én nem tudom mikor lett volna erre lehetőség.
2021. dec. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/102 anonim ***** válasza:
91%
Én megkérdeztem tőle, bent akar-e lenni. Azt mondta, mindenképpen. Ennyi elég is volt, örültem neki. Nem bánta meg, pozitívan élte meg. De ha nemet mondott volna sem erőltettem volna. A lényegtelen, hogy fogadd el, akit ő szeretne.
2021. dec. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/102 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk mindkettőnk számára magától értetődő volt hogy bejön, nagyon sokat segített, hogy ott volt. Az első (beindított és a végén sürgösségi császáros) szülésemnél sok minden kiesett, hogy mi hogyan/miért is történt, segített összerakni/feldolgozni a történteket. Persze mikor a sürgősségi császárra került a sor ott nem lehetett bent, de a fiunkat rögtön megkapta és a mellkasára tehette. Utána családi szobát kaptunk, végig együtt tudtunk maradni és sokat segített. Nem bántuk meg. Nincs kórház/vériszonya és nem derogált neki elkisérnie császár után WC-re és nem ábrándult ki belőlem a látottak/átéltek után.

A második szülésnél is bent volt.

2021. dec. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/102 anonim ***** válasza:
78%

Igaz, nem vagyok terhes, de rettegek attól hogyha az leszek, a párom ott hagy amikor a leginkább szükségem lenne rá... egy rakat idegennel, fájdalmak között, kiszolgáltatva.



Tudom hogy ez az én parám, de nagyrészt emiatt félek a szüléstől.

Szeretnék egyszer babát, de egyedül nem menne... 29n

2021. dec. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!