Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hülye kérdés. Van olyan hogy...

Hülye kérdés. Van olyan hogy egy baba nem akar kibújni?

Figyelt kérdés
Szeptember 3.-ra voltam kiírva de a dokim a korai uh alapján két hét pluszt mondott. Már 3 hete 1 cm a méhnyak a méhszáj zárt. Mostanában még jóslókat sem érzek, jöhet a szülés egyik percről a másikra? Vagy ő meggondolta magát és nem akar elindulni?
2010. szept. 7. 07:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem 39 hetesen is teljesen zárt volt a méhszáj és a méhnyak sem volt megrövidülve.egy árva jóslóm sem volt,nyákdugóm sem ment el.végül indították a szülésemet.
2010. szept. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, barátnőm mind a két babáját 8 nappal túl hordta, mind a kettő aztán magától indult meg, nekem hamarabb jött 1 héttel mégis a szülőágyon nem akart kibújni, ezért császár lett. Tudod repülő égen, baba anyaméhben még nem maradt:)
2010. szept. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én is ilyen helyzetben voltam 2 éve :-D

Január 29.re voltam kiírva. Január 30án fektettek be kórházba túlhordással. Február 12-én délután közölték, ha reggelig nem szülünk, akkor reggel beindítja, add egy órát, ha nem indul, akkor császár.

Még aznap este 7kor elfolyt a magzatvíz, 20:15 kor megvolt a lányom természetes úton 4350 grammal és 54 cmrel.

Mondtam a dokinak, hogy hamarabb kellett volna fenyegetőzni a császárral :-D

Kitartás, a baba tudja, hogy mikor akar megszületni.

Ja, a második lányomat is 2 héttel túlhordtam, de azon már meg sem lepődtem.

Amúgy legjobban engem mindig az idegesített, hogy az idegenek szabvány szövege az volt, hogy biztos elszámolták!

Amikor megkérdeztem, hogy akkor az elején minuszos terhes lehettem, mert 4.hét+2 naposan van az első leletem, akkor meg csak hápogtak.

A másik sztenderd párbeszéd:

- Tudom, milyen nehéz az utlsó napokban. Én is már alig bírtam kivárni a szülést! Nem kéne mártromkodni, mi is túléltük!

- Hányadik hétre szültél?

- 38. hétre

- És súlyra?

- 3,5 kiló

(- Na akkor ne hasonlítsuk egymást. Én egy hónappal tovább hordtam és egy kilóval nehezebb gyereket.) - ezt a részt általában csak maganban mondtam ki :-D, de szerintem az arcomra volt írva.

A második idén 4750 grammal született, szintén 2 hét késéssel, de ő megvárta az indítást, de akkor már hajéandó volt kibújni :-D

2010. szept. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tudom hülye kérdés de már olyan rossz itthon egyedül csak várni vizesedik mindenem, unatkozom nyűgös vagyok.
2010. szept. 7. 07:56
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Ezt nem a baba dönti el hanem a te tested. Ha atested még nem érzi késszen rá magát, vagy nincs vészhelyzet (pl fertözés) akkor tovább marad.

2 hetet túlhordatják a jobb helyeken.


de én is félek ettöl 39-ik hétben vagyok de nagyon rossz ez a várakozás, megértelek hogy már minden bajod van.

2010. szept. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia,az én lányom szó szerint nem akart kibújni.' hét túlhordásnál kaptam prostin tablettát.És ő nem kifele bújt ha nem jött fel fele a bordámhoz de oly annyira hogy alig kaptam levegőt,meg szúrt is mert beszorult a levegő,1 héttel később ezt ismét eljátszotta,másnap zselét kaptam,akkor megindult,de nem tágultam így végül császár lett
2010. szept. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem 2 hetet hagytak első babával túlhordani. Aztán császár lett, és kiderült hogy rá volt tekeredve a zsinór. Szerencse, hogy nem próbálták kipréselni belőlem. Azt mondta a dokim, ha ennyire nem akar megindulni, akkor annak valami oka van.
2010. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia

Az én fiam sem akart kibújni. 09.16-ra voltam kiírva, de még akkor is 3000 volt a méhszáj. 13 nappal később a 12 magzatvízvizsgálatnak köszönhetően 3111 lett. Se jósló, se haskeményedés, se semmi ami a szülés közeledtét jelezte volna. kora délután bekötötték az oxitocint, hátha. Semmi sem történt azon kívül, hogy 1,5 óra múlva a kicsi szívhangja eltűnt. Azonnal toltak a műtőbe.

2010. szept. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2 barátnőm is túlhordta. egyikét indították 2 hét után, de zöld volt már a magzatvíz, rossz a szívhang és megműtötték. Másikuké megindult az utsó napokban és sima szülés lett.

De tesómat is ezért indították, és végül kijött a baba. Csak már kicsit hadviselten...

Tarts ki! Örülj, hogy nem Karácsony van! Az ám a kiábrándító! Benn nem marad, az biztos!

Tudod, sokszor gondolom, mikor sír a pici, hogy bár visszabújna csak pár órára! Mobilis lennék és újra mocorogna a pocim.

2010. szept. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!