Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet, hogy bután hangzik a...

Lehet, hogy bután hangzik a kérdés, de honnan fogom tudni, hogy fájásaim vannak? Milyen érzés lesz az? Vagy a magzatvíz elfolyik és utána jönnek? 34hetes terhes vagyok és első baba.

Figyelt kérdés
2009. máj. 29. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia.Nem buta kérdés.Ez természetes,hiszen olyan érzesek lesznek amiket eddig még nem éltél át.Én is mindig ezen stresszeltem amikor az első babám szültem.mondtam is a dokinak,hogy nagyon félek,hogy nemfogom észrevenni ha szülök.Ő mindig mosolygott és azt mondta,hogy ilyen szerencsélye még egy nőnek se volt,nyugodjak meg észre fogom venni.És igaza lett.Rögtön tudtam,hogy most szülni fogok.Most a második szülésemnél is igy volt.elötte rendszeres jóslófájásaid lesznek.Ha ezek a mensi szerű,de picit erősebb méhosszehúzódások 2 órán keresztül ugy ismétlődnek,hogy nagyjából renszeresek lesznek,mondjuk minden 10 percben van egy kb fél-1 percig tartó fájás.Ha ezek rendszeresek akkor tudni fogod,hogy hamarosan mehetsz.Késöbb sürübbek, és erősebbek lesznek a fájások.Ha netán valamiért elöbb a magzatvized megy el akkor jó minél elöbb korházbakerülni.Ne izgult a női ösztönök tényleg működnek.És ha mégis tanácstalan vagy abban amit érzel,hívd a védőnőd vagy egyszerűen a szülészetet.Hidd el segíteni fognak.Nekem is segítetek.Könnyű és györs szülést kívánok neked.
2009. máj. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztosan tudni fogod nyugi,az első terhességemnél szülés előtt kb 2 héttel veszettül csipkedett a derekam de nem tudtam mitől,aztán később kiderült hogy azok jósló fájások voltak csak ugye én még akkor nem tudtam milyen az.:) a másodiknál persze már jobban észreveszi az ilyeneket az ember,most 35 hetes vagyok és már megint érzem azt a csipkelődést,de mostmár tudom hogy készül a szervezetem a szülésre.ha mensziszerűen fáj a hasad vagy csipkelődik a derekad és nem rendszeresen azok jóslók aztán mikor nem múlnak el és sűrűsödnek Te is tudni fogod hogy azok már igaziak.üdv 35 hetes km
2009. máj. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, a menzi szerű fájásokat már érzem, esténként, de hetente csak pár alkalommal. akkor ezek már az előjelek?
2009. máj. 29. 12:52
 4/5 anonim ***** válasza:
az első vagyok.Igen azok már a jóslófájások.Nekem általába északa szokott jelentkezni, és nem minden nap.aztán szülés elött el is múltak.egyátalán nem is volt semmi fájásom már jó pár napja,sőt talán hete,aztán a kiirt nap elött 3 nappal egyszer csak elkezdődtek,de 10 percesekkel, és rendszeresen,aztán 7,majd 5 és végül 3 perces fájással mentem be.2 és fél óra múlva megvolt a manóm.csodálatos érzés.gondolj erre.sok sikert.
2009. máj. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem semmi előjele nem volt, hogy hamarosan szülnék. Aznap még vígan sétálgattunk a férjemmel, elvégeztem a házimunkát, mint mindennap. Aztán este 10 körül elkezdett fájdogálni. Bár nálam az volt a "gond" hogy nekem sosem fájt, amikor megjött a mesnim, így nem volt összehasonlítási alapom, hogy most ezek már fájások-e vagy sem. Szóval egész éjszaka nem aludtam, mértem az időt, közben bújtam a könyveket, hogy most induljunk-e vagy még ráérünk. Reggel fél7 kor indultunk a kórházba, akkor már biztos voltam benne hogy kezdődik, mert annyira fájt, ekkor már 4-5 percesek voltak. 10.45kor már kezemben tarthattam a babámat. A kiírt időpont előtt egy nappal született.

2009. máj. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!