Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki Pécsen vagy Mohácson...

Aki Pécsen vagy Mohácson szült elmesélné milyen tapasztalata volt?

Figyelt kérdés

Mindkét helyről sok rosszat hallottam. Nekem Pécs van közelebb, de Mohács egyenlőre szimpatikusabb.

Mi alapján választottatok?


2021. dec. 22. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mindkét helyen szültem.


2015-ben és 2018-ban Mohácson. 2020-ban Pécsen. Mohácson akkor még az én dokim volt az osztályvezető. Ekkor nagyon jó volt. Ódákat zengtem, nagyon családias volt. De most..

2020-ban szintén voltam bent 10 napig vérzés miatt, ekkor döntöttem el, hogy az új vezetőség mellett nincs az a pénz, hogy ott szüljem meg a 3. gyermekemet.


Bunkók, lekezelőek az új orvosok. A főorvos egy tirpák paraszt, ráadásul megszállottan természetes szülés párti. Én úgy tudom amióta ő van 3 baba halt meg,mert nem hajlandóak nagyon császározni.

Sógornőm 2 hete szült természetesen, a baba lábbal előre felé jött! A dokinak "nem volt kedve" császározni.. Szerencse, hogy picike volt a baba. Egyik ismerős 2 napig vajúdott, akkor sem volt hajlandó császározni pedig már belekakilt a baba a vízbe.

A régi nővérkék aranyosak, segítő készek,de Pécsen sokkal jobban segítenek a csecsemős osztályon.

Mindkét helyen veled lehet a baba. De Pécsen kizárólag a nővér fürdet.


Mohácson 12 óra után (legalább is anno) , Pécsen 6 óra után állítanak lábra császár után.


Ruhát egyik helyen sem kell vinni. De minden mást igen (pelust popsitörlőt)


Pécsen sokkal jobban erőltetik, hogy szoptass, itt pl trauma esetén automatikusan jön pszichológus.


Mohácson szar a kaja, Pécsen sokkal jobban odafigyelnek ha van valami allergiád. A diétás kaja mondjuk szar.

2021. dec. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Egy hónapja szültem Pécsen.

Sürgősségi császár volt. Apa nem jöhetett, csak a műtőkig, 20 percre megkapta a babát szülés után, de mi már nem találkoztunk. Nekem kb 2 órával később hozták az őrzőbe, végig bőrkontaktban voltunk.

6 óra után állítottak fel, ekkor kellett zuhanyozni is. A nővér, aki akkor dolgozott, nagyin kedves volt, mimdemben segített.

Másnap kiderült, hogy covidos az egyik kismama az osztályon, mi kontaktnak számítottunk, így attól kezdve csak akkor jött be valaki, ha nagyon muszáj volt... Szóval kb soha. A kaját is jóval később kaptuk meg, mint azok, akik nem voltak kontaktok.

A kaja.... A császáros menü borzalmas. Csak pépesített trutyikat kaptunk, reggelire pl kb vízzel főzött pudingot, ebédre krumplifőzelék szerű pépet üres levessel, vacsorára valami felismerhetetlen barna trutyit. Talán valami pörkölt féle lehetett...Hidegen. Szóval vigyél magaddal valami ehetőt.

A normál menü egyébként szerintem finom.

Vissza a bentléthez... Másfél nap után kiengedtek... Nem tudom, hogy ezzel jól jártam-e, vagy nem... Első baba, jól jött volna némi segítség, de a csecsemős osztályra nem kerültem le, végig az őrzőben voltunk a picivel.

A csecsemős nővérek egy kivételével kedvesek voltak, a főnővér egyenesen tündéri (ő tart szülésfelkészítő előadást is). Van szoptatási tanácsadó (h-p) és pszichológus is. Amennyiben nem szívsz a covid miatt...nekünk több vizsgálatot magán úton kell intézni, amit optimális esetben még a kórházban elvégeznek.

Van facen csoport, 2022 kismamák, akik pécsen szülnek. Érdemes belépni, sok hasznos infot kaphatsz orvosokról, bentlétről, szülésznőkről, vizsgálatokról stb.

2021. dec. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pécsett szültem 2019-ben és 2021 májusában.


Mehettem volna Mohácsra, de nekem Pécs szimpatikusabb volt.


Sógornőm Mohácson szült, 4. császárral, "az volt a legjobb" az elmesélése alapján, 36. héten kellett, mert a méhlepény elmeszesedett. Előtte bent feküdt pár napot. Ő 100%ig meg volt elégedve mindennel és mindenkivel.

Másik ismerős is elégedetten távozott onnan.


De azért írom a saját tapasztalatom alapján, ahogy megéltem:

Az egész országban olyan szülészeti és gyermekágyi ellátást kívánok, mint ami Pécsett van! Nyílván 100%ig nem lesz jó mindenkinek, de kevesebb a negatív visszhang.

Mindkét babát természetes úton szültem. Fogadott szülésznőm volt (én mindenkinek ajánlom, hogy fogadjon).

A második szülésnél annyi negatív volt, hogy előtte másfél nappal 1 ujjnyival kerültem be. Rá nem sokkal kezdtem vajúdni, de mindenki azt mondta, az csak jósló. Amikor kb már sírtam, akkor megvizsgáltak 😅 De utólag örülök neki, hogy nem tudtam, hogy vajúdok. Hirtelen jött így a szülés.

Tökéletes volt az ellátás, mindenről tájékoztattak, segítettek. Szerintem a kaja is rendben van. A védőnő is kiváló szakember (nála is lehet babamasszázst tanulni), a laktációs tanácsadó segítőkész és türelmes, a nővérek is rendesek voltak, kb szülés után "kinyalták a ....", ezt több kismamánál is láttam. A babákat le lehet adni megőrzésre, ami jól jött nekem pl, mert tudtam enni. A csecsemős nővérek is jók (egy van, aki kicsit modoros, vele nem találkoztam). A főnővér is remekel. (Nála lehet füllyukasztást kérni, ha aktuális). A csecsemők orvosok nagyon alaposan! A babát nézik elsősorban, bármennyire is haza szeretne menni az anyuka! Az orvos alapos vizsgálat után engedett csak haza. (Nincs gátkezelés a covid miatt)


Elnézést, itt abba is hagyom 😊.... Szóval én Pécsett választanám az eddigi tapasztalataim alapján.

2021. dec. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Sajnos én is hallottam, hogy Mohácson az egyik csecsemőnek összetörték a fejét csipesszel amikor húzták ki.

Pécsen viszont volt egy egészségügyi kaparásom és rosszul kapartak ki. Hónapokig szenvedtem. Talán ezért is félek.

Pécsi szülésznőket hol tudok találni? Vagy hogy működik a felfogadása? Még a a terhességem elején vagyok, nem nagyon tudtam beszélgetni erről a védőnővel, de legközelebb rákérdezek.

2021. dec. 23. 10:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Lépj be a csoportba, amit ajánlottam. Ott segítenek szülésznő ügyben is.
2021. dec. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik szülésznőhöz tudok elérhetőséget adni. Ha nem tud fogadni, akkor ad másik szülésznőhöz elérhetőséget.


Fel kel vele venni a kapcsolatot és ő mindent elmond neked.


Mindegyik szülésznő kiváló szakember, mindent megtesznek a babákért és érted is! (Terhesség alatt, szülés közben és utána is!!)


Persze ajánlom én is a csoportot...én a 21-es csoportban vagyok benne még....

2021. dec. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Remélem Pécs mellett döntesz, mert Mohácsra szinte akkor éri meg menni szülni,ha közben és utána semmilyen komplikáció nincs. Amit ugye előre nem lehet tudni.


Sajnos most hallottam két esetet. Az egyik még "friss", amiben sajnos az anyuka szülés utáni félrekezelésből ill nem kezelésből meghalt.

2022. jan. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!