Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki éjszaka szült, annál mi...

Aki éjszaka szült, annál mi következett az aranyóra után?

Figyelt kérdés

Pl ha valaki este 10-kor szül, akkor a 2 órás aranyóra után átmegy a szobájába, a babát pedig leadja/elviszik? Vagy választhatja azt is, hogy vele marad a baba?

Nem rooming-in kórházra gondolok.

Akinek van már tapasztalata ebben, mit gondoltok, melyik a jobb? Babázni vagy pihenni az első éjjel?


2022. jan. 6. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem éjfél után 10 perccel született meg a kislányom, az aranyóra után elvitték. Nagyon jólesett pihenni kicsit, bát korán visszahozták, mert nagyon pityergett. Tehát nagyon rugalmasak voltak. Mindenképpen azt javaslom, ha van lehetőséged, pihenj első éjjel, szükséged lesz az erőre! Ez volt a második szülésem, az első után egész jó erőben voltam, saját lábon totyogtam át a szobába, de a második után tolószékkel kellett betolni, annyira kiment belőlem minden erő - pedig nem voltam rossz kondiban. Nem lehet tudni, mennyire leszel jó állapotban utána, nem árt a pihenés.
2022. jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ejjel szultem ugyan, de az aranyora utan 2 orahosszara elvittek, hogy szusszanjak, aztan jottek megneztek, hogy vagyok, el kellett mennem pisilni, rendbe rakni magam, atoltozni stb, utana hoztak.

Ennyi ido ugy gondolom kell azert. Bar aludni en se tudtam, de jol esett kicsit fejben, fizikalig megpihenni. De ha mindenkepp ragaszkodsz hozza, hogy melletted legyen rogton szerintem eroszakkal nem viszik el. Hacsak nem kell vizsgalatot csinalni

2022. jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Éjjel 2kor szültem.

4ig hármasban voltunk apával, 2órat kaptunk aranyórábak, mert nem volt szükség arra a szülőszobára.

4kor apa hazament, babát elvitték. Én 6ig aludtam egyet a szülőágyon.

6kor jöttek, segitettek zuhanyozni, majd atvittek osztályra.

8ig ismét aludtam egyet, akkor hozták a fiamat. Onnan végig belem volt.


(Lányomat reggel 9kor szültem, de éjjel nem aludtam, mert mar vajudtam. Őt 10kor vittek fürdeni, engem akkor osztalyra. 11kor kaptam meg)


Nekem mind a kettő így volt jó.

Oaztalyra kitesznek, ott kb esélytelen hogy pihenj.

2022. jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Én tulajdonképpen nem éjjel szültem, hanem este, de most azt mondom, jobb babázni, esetleg némi pihenővel.


Nálunk room-in rendszer van, miután letelt az aranyóra és a férjem hazament, ott hagyták még kb. 1-1, 5 órát a karjaimban a babát, ilyenkor még a figyelőben voltam. Aztán jött a szülésznő, hogy segít lefürödni, de mivel nem tudtam felállni, szédültem, rosszul voltam, végül elvitték a babát és hagytak aludni kb. 3 órát.


Mire felkeltem, már jól voltam, levittek egy 2 ágyas szobába, és félóra múlva hozták a kicsit, de már én indultam volna érte, ha nem hozzák. :D Mert egyébként itt az anyánál szokták hagyni, tőlem azért vették el, mert tényleg rosszul voltam.


Istenem, hozták és sírt, rám vágyott, cicizni akart, el se tudom képzelni, hogy ott hagytam volna reggelig egyedül :/

2022. jan. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem Magyarországon szültem ugyan, de 10kor született a gyerekem, aranyóra, apa hazament engem meg feltoltak a szobámba rámcsukták az ajtót én meg ott álltam egyedül, fájt mindenem, három infúzió csöpögött és azon gondolkoztam, hogy most mi a szart fogok csinálni. Pokoli nehéz éjszaka volt, másnap inkább kiharcoltam, hogy hazamehessek. Szóval ha te úgy akarod, hogy elvigyék 1-2 órára és tudsz egyet aludni, szerintem jobb. Nem engedném, hogy egész nap elvigyék az 1 napos gyerekem, de ott akkor nagyon jól jött volna a segítség és a szusszanás pár órára.
2022. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Este 11kor szültem. Amíg megmosdattak a picit, én is lezuhanyoztam. Utána volt hármasban kb másfél óránk. Nálunk csak szoptatasra hozták őket (nem volt hely a baba-mama szobákban), de nekem így is jó volt. Volt idom/lehetőségem pihenni
2022. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#5 Ez melyik országban volt, ha megkérdezhetem? Csak azért kérdezem, mert én is külföldön szülök.
2022. jan. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7. Svájc. A szülésnél csodálatosak voltak, nyilván erre az előző kommentemben nem tértem ki. Maximálisan az én igényeimet és kéréseimet nézték. Másodszorra is itt szülnék, de akkor már sokkal tudatosabban készülnék, hogy max 1 éjszakát maradnék bent, mert ennek így semmi értelme nem volt.
2022. jan. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 Köszönöm szépen. 😊 Én Hollandiában vagyunk, maga a terhesgondozás nagyon szuper, de a szülésről fogalmam sincsen. Kicsit megijedtem, ahogy olvastam a kommentedet, azért kérdeztem csak rá. 😬 De örülök, hogy a kórházi ottmaradást tekintve minden jó volt neked is. 😊
2022. jan. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*leszámítva
2022. jan. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!