Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mikor kell/illik...

Szülés után mikor kell/illik elmenni meglátogatni az újszülöttet és az édesanyját? Jogos a követelőzése? 400km-re vagyunk egymástól.

Figyelt kérdés

Barátnőm 10 napja szült. Gyerekkori barátság, 28 éve vagyunk jóban. Ő a kisebbik gyerekem keresztanyja. 400km-re lakunk egymástól. Nekem az egyik gyerek 3,5 éves, a másik 1,5. Segítségem nincs. Hétközben kellene mennem hozzájuk, mert hétvégén azokat várják, akik dolgoznak. Én itthon vagyok GYED-en, de a saját vállalkozásunkban dolgozom közben.

Egy nap alatt kell megjárni az utat (oda-vissza 800km), mert nem lehet náluk aludni.

A férjem hétfőtől vasárnapig dolgozik, határidős a projectjük, nem kap még 3 hétig szabadságot. A kicsit nem akarom vinni, szerintem 10 óra autózás sok egy nap egy 16 hónaposnak, a férjemre nam hagyhatom. A lányom barátnőjének édesanyja felajánlotta, hogy vigyáz a gyerekeimre, 8-20 óráig, elhozza a kislányokat az oviból, illetve a pici náluk lehet.5 gyerekkel lenne, a két ovis, a 16 hónapos kicsim, illetve az ő 4 hónapos ikrei.

A barátnőm minden nap legalább háromszor felhív, hogy mikor megyek már.Ma behisztizett (szó szerint sírt), hogy miért nem megyek már, biztos nem is akarok, illetve ha megyek, akkor miért nem indulok el 5-kor és miért nem maradok estig, éjjel úgyis jobb autózni. Amikor már szerinte elég bunkón azt mondtam, hogy értse meg, nekem nincs szolgahadam, egy ismerősnek meg hogyan varrhatnám a nyakába hajnaltól estig (22-kor szokott a férjem megjönni) a gyerekeimet és bocsánat, de nekem az én családom a felelősségem, na akkor lebunkózott és lecsapta a telefont.

Mit csinálok rosszul? De most komolyan! Ne kíméljetek, ŐSZINTE válaszokat kérnék. Mi egy barát kötelessége?


2010. szept. 9. 12:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%

Na ne szórakozzon.

A 6 hét gyerekágy, az 6 hét gyerekágy.

A rokonok mehetnek előbb, más csak akkor, ha ezt jelzik neki.

Neked jelezték.

Van 2 kicsi gyereked, 3 hét múlva lesza férjednek szabadsága, majd akkor mentek.

Mondjuk én akkor is hétvégén mennék, hiszen a férjed is dolgozik, miért venne ki ezért szabadságot???


Ha a barátnőd ezt nem érti meg, akkor mérgelődjön otthon, magában. Ennyi erővel jöjjön el ő hozzátok a kicsivel, mondd neki, hogy ő ott is alhat...

2010. szept. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Amit leírtál csapkodja csak a telefont. Neki fogalma nincs róla, neked mit kellene megoldanod, ahhoz, hogy zökkenőmentesen menjen a látogatás, így 400 kilométer távolságból. Ha nem érti meg, akkor csak hisztezzen. Gondolom a családdal is ilyen hisztérikás.Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Majd mész, amikor ráérsz, és kész. Ha meg besértődött, az az ő baja.
2010. szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%

Tombolnak a hormonjai... majd megnyugszik.

Szerintem elég ha mentek majd egyszer és akkor visztek ajándékot addig megteszi egy képeslap is meg valami kicsi ajándék dobozban azt elviszi a posta is.

2010. szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%
Azt csinálod "rosszul" hogy azon ritkák közé tartozol akiket nem kapott el az anyuka őrület, amikor ő és a gyerek az első, ők mindent megtehetnek, nekik mindent szabad, mindenkinek velük kell foglalkoznia stb...
2010. szept. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
18%

Eleve 400 km-ről nem tudom, hogyan működhet egy barátság??? Nekem már ez eleve nem tiszta.


De azért több dolog is az eszembe jutott:

- barátságot a család megöli, maradnak a gyerekek, aztán a magány, ha kirepülnek a fészekből, meg a férjed elszenderül.

- sok érdekbarátot lehet begyűjteni, főleg, ha a férjed ilyen nagymenő, ők egy ideig, amíg fut a szekér törődnek majd veled, ha épp a te lelkedet kell ápolni

- a jelek szerint a barátnőd jobban szeret téged, mint te őt, hát kár elveszíteni egy ilyen embert, de te tudod.

2010. szept. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%

Egy valódi barát nem csak azzal törődik,h neki mi a jó,hanem megérti a másik problémát is.A te esetedben a barátnődet valószínűleg tényleg a hormonok hintáztatják,ne haragudj meg rá,majd átlátja később,h lehetetlent akart.nem hiszem,h sok gondolkodni való van,ha egyszer a férjed csak 3 hét múlva kap szabit.Menjetek akkor,úgy normálisan tudtok utazni,maradhattok amíg jól esik,vihetitek a gyerekeket.Az jó ötlet,h küldj neki valami kis aranyos apróságot,személyesen pedig mentek amikor tudtok.

Az utolsónak:egy barátság tud létezni 400km távolságból is,ma már napi kapcsolatban lehet az ember olyannal is,aki a világ túlsó felén lakik.Nekem is van olyan barátnőm,aki messze él,mégis bátran állíthatom róla,h a barátnőm.

2010. szept. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
ne érezd magad rosszul emiatt!nehogymár a lekvár főzze a nagymamát.elhiszem h jól esne neki stb, de gondoljon már bele a helyzetedbe.bírom mikor egyesek eldöntik mit hogy csináljon más és pont.az, h az illetőnek ez mennyi nehézséggel jár meg kit érdekel.ok, lehet csak a hormonok, most szült, ha akarunk találunk mentséget neki, de a hülyeségnek is van határa.mész amikor tudsz, a gyerekeid és a te életed legyen már az első, értse meg.most szült, még nem jött bele, de megnézném a reakcióját fordított helyzetben.nyugi, neked volt igazad.
2010. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 10 éve elköltözött a barátnőm az ország másik felébe, ott talált párra és ő ment el, hagyta itt az addigi életét, mert a férje nem tudta ezt megtenni. Azóta egy évben 4-5-ször "hazajönnek" a szülőkhöz, rokonokhoz. Van internet, telefon, hetente legalább egyszer mindig beszélünk.

De!Eltelt közben 10 év, az ő szülei még viszomylag fiatalok (50-esek), az én szüleim majdnem 70 évesek, az anyukám pedig megvakult. Nem hagyhatom rájuk a gyerekeket. A férjem sajnos nem nagymenő, ezért kell annyit dolgoznia, alig vagyunk együtt.

A barátnőmék sokkal jobb anyagi helyzetben vannak nálunk, illetve úgy mondom, hogy kevesebb idő alatt több pénzt keresnek. Építési vállalkozása volt a férje szüleinek, akkor, amikor még ez ritkaságnak számított. Már nyugdíjasok ők is.

Amikor nekem születtek meg a gyerekeim, ő 4, illetve 5 hónaposan látta őket először.

2010. szept. 9. 13:01
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert valakinak "hormonjai vannak" még nem jelenti azt hogy büntetlenül bármit megtehet.
2010. szept. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nagy szüksége van rád, nem hiszem, hogy ezek csak a hormonok. Írd le neki szépen, hogy szereted,megérted, hogy ott kéne lenned, de ezt nem tudod megtenni, mert nem tudod kire hagyni a gyerekeket. Kérdezd meg tőle, hogy esetleg van.e olyan alkalom, mikor ott is alhatnátok stb. stb.
2010. szept. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!