Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit visznek ajándékba gyermeks...

Mit visznek ajándékba gyermekszüléskor egy barátnőnek és kb. mennyi idő után lehet meglátogatni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van :

vagy megkérdezed mit kérnek.


lehet vinni gyümölcsöt üdítőt mostanában menő gyümölcsös söröket- én ezt kaptam-


v. babaápolási cikkeket de ezzel mellé is lehet lőni.



látogatás: ha császárral szült kivárnám a hat nyolc hetet mer eléggé fáradt lehet még fáj neki.

de a négy hat hetet biztos kivárnám és én se örülnék ha valaki egy hét után jönnni kiváncsiskodni.



ha van tesója a babának róla se feledkezzetek el egy kis aprósággal- hajcsat könyv kisautó-

2011. júl. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Vagy mit szeretnél kapni ajándékba ha szülsz egy kislányt? Egy barátnőm szűlni fog ma vagy holnap és nem tudom mit vásároljak
2011. júl. 18. 09:43
 3/12 anonim ***** válasza:

kislánynál ilyesmit:

[link]


kis hajpánt v. kislányos kiegészítő. a ruhákról biztos gondoskodtak a szülők.

2011. júl. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
mi pelenkát vittünk (libero-t), az mindig kell, nagyobb méretet vettem, mert a kicsiből biztos van neki meg abból úgysem sok kell. Meg vittünk még egy textil pelust is mintásat. Tudni kellene amúgy, hogy hanyadik baba, kapott-e sok mindent, mert pl. amikor a fiam született mi a rokonoktól ruhát kaptunk, (igaz volt is, de azért jó volt) viszont ha a második babánk is fiú lenne, akkor már megkérném a rokonokat, hogy ne hozzanak ruhákat, hisz az elsőről itt vannak, akkor annak nincs értelme. Tehát lehet vinni ruhát is, de abból is nagyobb méretet leginkább őszit vagy tavaszit) De ha ruházatot veszel mindenképp várd meg mekkora súllyal és hosszal születik a baba
2011. júl. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mit többször is jártunk babalátogatóba, és igen praktikus dolgot sikerült vinnünk, nagyon örültek neki.

A bébinek vettem egy cumit,egy babafürdetőt, és egy szőllőmag párnát(hasfájásra).

Az anyuka kapott egy bombont.


viszont amit én kaptam amikor a picim született több embertől is: babahintőpor. Azóta is megvan, nem használtam semmire.

2011. júl. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Picike sapkát, kis bodyt, mintás textil pelenkát (pelenkának kimondottan örülnék), ha első baba, akkor valami szép babajátékot. Ha sok pénzed van, akkor vegyél egy fülhőmérőt, nagyon praktikus (ha még nincs)De ha igazán hasznosat akarsz, várd meg milyen súllyal születik :) Az én babucim sajna még nem jön, de már kinőtte azt a kis 50-es együttest, amit a lányomtól kapott, sőt, lassan az 56-osat is, lehet :p
2011. júl. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha a kórházba mész, akkor mehetsz a 2. nap, vigyél sok gyümölcsöt, lehetőleg nem aprómagvasat mint az eper vagy málna, plusz 100%gyümölcslé.


Otthonra is mehetsz, én mindig 3-4 hét múlva mentem. MIntha olyan sok babás barátnőm lenne, konrkétan 1 van 3 lánnyal.


AZ első babánál vittem neki babaápolási csomagot amiben volt pelenkaalátét,fürdető,hintőpor,olaj,törlőkendő és még isten tudja mi.

A másodiknál egy kengurut kapott tőlem

A harmadiknál pedig homemade pelenkatortát plusz popsitörlőket, plusz még egy csomag pelust mert elszámítottam magam a tortakészítésnél:o)Jah igen és a kórházból hazafelé menet még vettem neki egy tejszaporító teát is, mert nem indult meg a teje hirtelen.


Mindegyiknek nagyon orült hidd el:o)



Amikor a mi lányunk született, pont bele a H1N1-be, akkor mondtam, hogy oké,akkor jövőre mindenki jöhet; mert dec16án jött világra. Olyan jan7 körül jöttek első körben,

Mit kaptunk? Felhívtak, hogy mi kell. Mondtam, hogy pelenka pelenka pelenka, plusz babaápolási cuccok. Így azokat gyűjtöttük be. Hálistennek több féle pelust hoztak így mindet kipróbálhattuk:o)

2011. júl. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pelenka, popsitörlő, amivel nem lehet mellényúlni :)

Babaápolási szert én nem vinnék, én sem örülnék neki, mert nem biztos, hogy azt a márkát hozzák, amit szeretnék. Ráadásul az első hetekben erősen ajánlott a gyógyszertári.


Ha nagyon jó barátnőd, akkor egy jópofa kisruha vagy névre szóló takaró jó ötlet (pl. vampiregang.hu, scamp, stb) a babának. Hajbavaló hülyeség, még sokáig nem tudják használni. Akkor inkább egy lányos képkeret, ha tudod milyen illik a szobába :)

Vagy pl. kis névtábla a picur nevével :)

A legjobb ajándékok a személyesek és a praktikusak :)

Anyukának mindenképpen vigyél virágot, és valami finomat, amit szeret! (ha házi túróstésztáért van oda, akkor azt, ha csokiért, akkor csokit, jégkrém, stb, a lényeg, hogy érzékenyek a nők szülés után, és nagyon tudunk örülni ilyen dolognak :)

2011. júl. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a pelenkának örültem a legjobban :) Nagyon drága.

Persze e mellé vehetsz valami kis body-t is (a tesco-sok nagyon jók, és nem is drágák). Anyukának meg inkább gyümölcsöt, mert mindenki bonbont visz.

2011. júl. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem senki nem hozott bonbont! :(
2011. júl. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!