Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárosok! Nektek ez hogy...

Császárosok! Nektek ez hogy volt? Lehet ebből baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ti mennyit mozogtatok az első pár napban? Konkrétan az 5. nap körül.


Ma először kimozdultam. (5. Nap) venni valamit (autóval persze és a férjem vezetett, én csak a boltban szálltam ki) és picit utána váladékozott a sebem. Fájdalom, hőemelkedés egyéb tünet szerencsére nincs.


De leírom pontosan:


Szerdán császároztak (külföldön élek) aznap csak fekvés, csütörtökön fürdés, pénteken jöhettem haza, de egész nap feküdtem, ültem itthon, ez volt az orvos utasítása. Azt mondta, hogy utána ahogy érzem, óvatosan de mindig egy kicsit többet.

Szombaton (tegnap) már lementem a konyhába kb. háromszor enni illetve egyszer vízért a nagyobbik lányomnak, de ezen kívül csak pihentem. A lépcsőzes egy picit fájt de egyébként semmit egyéb, a sima séta egyáltalán nem volt kellemetlen.

Ma pedig (vasárnap) már többször is lementem a konyhába illetve utána délután elmentünk a férjemmel venni egy nagyobb méretű has leszorítót, mert amit a szülés előtt vettem nem volt jó. Fájdalmat nem éreztem egyáltalán egész nap, viszont amikor hazajöttem egy picit véres volt a seben levő tapasz egy ponton, és bár nagyon picit, de váladékozik egy ponton. Nem érzem, hogy bármi megerőltető csináltam volna, emelni semmit nem emelek, a nagyobbik lányomat sem, csak a babát.


Szerintetek ebből lehet baj? Mostantól csak pihenni fogok, a konyhába sem fogok lemenni, úgy megijesztett ez az egész.


2022. febr. 7. 05:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Hát én a császár utan amikor haza engedtek a korhazbol még aznap elsetaltam a nagyanyamhoz, megmutatni a dedunokat. Aztán haza mentem és belekezdtem az egyedülálló anyák életébe.

Nem volt a vilagon semmi bajom, nem is mondta senki, hogy egész nap fekudnom kellene. A kórházban is még éjjel felkeltettek egy sétára a császár után és onnantól szépe mindennap séta, lepcsozes.

Valadekozas, fajdalom nem volt, ha lett volna felhívom az orvost

2022. febr. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem abszolút száraz volt a sebem mar 4.nap,soha nem valadekozott. Szerintem nem kellene neki.
2022. febr. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem száraz volt, és szépen gyógyult. Szerintem inkább az orvossal konzultálj, mert a genny sose jó jel.
2022. febr. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

1! Ezt fejezd be!


Lehet, hogy neked nem volt bajod (nekem se) de ez nagy hasi műtét, mindenki máshogy épül belőle fel, és ha a kérdező azt írja vérzik meg gennyedzik, nem kell a kommentárod ami azt sugallja ő gyenge, ez nem betegség, neked senki se szólt, hogy nem mozoghatsz (haha kétlem).


Konkrétan a kommentárod arra biztatja a kérdezőt hogy ne játssza a bogyóját, hiszen neked a faszacsajnak egyedül is ment minden.

Ez káros és veszélyes! Kérdező, beszélj az orvosoddal, nehogy nagyobb baj legyen.

2022. febr. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

4!


Finom leszek, de konkret: hülye vagy. Semmire nem biztattam max arra, hogy hívja fel az orvost. "Valadekozas, fajdalom nem volt, ha lett volna felhívom az orvost"

2022. febr. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Két császárom volt.

Az elsőnél 12 óra múlva felállítottak, lezuhanyoztam, és onnantól teljesen elláttam a babámat, sokat sétálgattam Vele a folyosón; sárgaság miatt a 7. napon mehettünk haza. Onnantól a házimunkát is ugyanúgy megcsináltam, mint bármikor máskor, főztem...stb.


Másodiknál a babámat születése után pár órával át kellett szállítani másik intézménybe, intenzív osztályra.

Nekem maradnom kellett legalább 24 órát ott, ahol szültem, de utána hazakértem magamat, hogy látogathassam a babámat.

Fél 9-kor született meg a kisfiam; másnap 11-kor, 3/4 óra autózás után már egy másik intézményben álldogáltam egy folyosón (kísérő nem jöhetett a Covid miatt, székek sem voltak, hogy le lehessen ülni), hogy beengedjenek a kisfiamhoz. Ott további 1 órát töltöttem a látogatással, és az orvosra várakozva, hogy tájékoztasson. Persze ehhez be is kellett öltözni tetőtől talpig; amiből pl. a lábzsák felvétele nem kis kínlódás volt...

Ezek után 1 óra autóút volt az otthonunk, ahová hazaérve muszáj volt felvennem, és megvígasztalnom a 14 kg-os, nem kicsit szomorú 3 évesemet, amiért ígéretemmel ellentétben kistesó nélkül mentem haza; és a nap nagy részében igyekeztem annyit foglalkozni, és játszani Vele, amennyit csak tudtam, hogy eltereljem a figyelmét.

Ettől a naptól kezdve minden nap 1-1 órát autóztunk oda-vissza az újszülött intenzívre + 1-1,5 órát álldogáltam a folyosón, inkubátor mellett... és ez így ment 2 héten át.

Nem lett belőle semmi bajom; sőt, a 2. császárból sokkal gyorsabban felépültem, mint az elsőből.

2022. febr. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első császárom nagyon oda vágott.

4. nap nem haza mentünk a kórházból, hanem másik város PIC osztályára utaztunk. 5 napig minden nap ingáztunk. A napig 60 km utazgatás, a parkolótól az osztályig tartó 5 perc az nekem fél órámba telt,a lépcsőzés se tett jót. 1 hét után még mindig csak segítséggel tudtam kimászni az ágyból. Nagyon lerúgra az immunrendszeremet is, 2 évig gyakorlatilag ki-be mászkáltam mindenféle betegségben, gyulladásban.


A második császárom 2.órás műtét volt. Minden mindennel összenőtt, letapadt, a méhemet ki se tudták emelni, a vastagbelem megcsavarodott. Alap bélgyulladásos vagyok. Na hát másnap bélgyulladást kaptam. Frissen vágva senkinek sem kívánom.. Plusz 1 hetet húztam rá. Mégis sokkal gyorsabban könnyebben gyógyultam. 1 hónap múlva már vígan sétáltunk 5-6 km.


A harmadik császáromnál eleve enyhe gyulladt béllel műtöttek, tejbelövellés + a belem megint csak oda csapott.

Ráadásul most a belső varratot valamiért nehezen tolerálta a szervezetem, begyulladtam. Hát azt hittem lekaparom a falat, mintha egész nap izzó vasat toltak volna a hasamhoz.. Le kellett tolnom egy antibiotikum kúrát megint csak.

Még is megint csak gyorsabban gyógyultam.


A heget tisztán kell tartani, otthon is cserélni és fertőtleníteni kell. Vigyázni kell ne ázzon el,ne páljon be.

2022. febr. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az lemaradt, hogy elsőnél 18, másodiknál 12 harmadiknál 7 óra után állítottak lábra.


Egyébként mozogni kell, nem szabad túlzádba vinni, de nem szabad elhagynod magad, ha csak fekszel mint a parta vetett bálni, olyan összenövéseid lesznek, hogy csak na.


Nekem a gyulladások okozták, és sajnos hajlam.

2022. febr. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Már a műtét délutánján jóttem mentem kórházon belül. Amint kiengedtek anyósomékhoz mentünk. Kicsit feszült mindig mikor felültem de ennyi.
2022. febr. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A genny nem jó jel, ha öt napos vagy, gondolom hamarosan amúgy is mész varratszedesre,de addig is mindenképpen kérdezd meg az orvost, nehogy valami komolyabb fertőzésed legyen.


Nekem csak fel volt dagadva, meg nem nézett ki szépen, de nem jött belőle semmi.

2022. febr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!