Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárosok! Nektek ez hogy...

Császárosok! Nektek ez hogy volt? Lehet ebből baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ti mennyit mozogtatok az első pár napban? Konkrétan az 5. nap körül.


Ma először kimozdultam. (5. Nap) venni valamit (autóval persze és a férjem vezetett, én csak a boltban szálltam ki) és picit utána váladékozott a sebem. Fájdalom, hőemelkedés egyéb tünet szerencsére nincs.


De leírom pontosan:


Szerdán császároztak (külföldön élek) aznap csak fekvés, csütörtökön fürdés, pénteken jöhettem haza, de egész nap feküdtem, ültem itthon, ez volt az orvos utasítása. Azt mondta, hogy utána ahogy érzem, óvatosan de mindig egy kicsit többet.

Szombaton (tegnap) már lementem a konyhába kb. háromszor enni illetve egyszer vízért a nagyobbik lányomnak, de ezen kívül csak pihentem. A lépcsőzes egy picit fájt de egyébként semmit egyéb, a sima séta egyáltalán nem volt kellemetlen.

Ma pedig (vasárnap) már többször is lementem a konyhába illetve utána délután elmentünk a férjemmel venni egy nagyobb méretű has leszorítót, mert amit a szülés előtt vettem nem volt jó. Fájdalmat nem éreztem egyáltalán egész nap, viszont amikor hazajöttem egy picit véres volt a seben levő tapasz egy ponton, és bár nagyon picit, de váladékozik egy ponton. Nem érzem, hogy bármi megerőltető csináltam volna, emelni semmit nem emelek, a nagyobbik lányomat sem, csak a babát.


Szerintetek ebből lehet baj? Mostantól csak pihenni fogok, a konyhába sem fogok lemenni, úgy megijesztett ez az egész.


2022. febr. 7. 05:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekem ég és föld volt a kettő. Az elsőnél a műtét nem volt vészes, utána viszont nagyon lassan épültem fel. 3 hetes volt a lányom, amikor már jobban mozogtam, de az oldalamon aludni vagy hajolni még akkor sem tudtam rendesen. Kb 2 hónapos volt, amikor már egyáltalán nem fájt a hegem és rendesen mozogtam.


A másodiknál minden bajom volt műtét közben, hánytam is, a pulzusom is ugrált össze-vissza… viszont a kötelező fekvés után egyből tudtam mozogni, aznap este lehajoltam egy leesett zsepiért. Épp látogatási tilalom volt influenza miatt (akkor még az is volt 🤣), 3 nap után találkoztunk a férjemmel, ledöbbent, hogy milyen jól mozgok. 5. napon felemeltem a 8 kilós nagytesót is, 1 éves volt, nem tehettem meg, hogy nem emelem. Sajnos kellett is, hogy jól legyek, mert 3 hetes korától kórházban volt(unk) újra, ott meg már magamnak kellett a fotelágyat is szétszednem és összeraknom reggel-este. Akkor már abszolút nem fájt a hasam, nem is véreztem.


Minden esetre ha váladékozik, az nem jó, mindenképp mutasd meg orvosnak.

2022. febr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
59%
Ahogy az elso valaszolo. Kulfoldon elek, csaszar utani nap lehet hazemenni. Ugyhogy 24 oraval csaszar utan belekezdtem az egyedulallo anyak eletebe. Senki nem volt a hazban kettonkon kivul.
2022. febr. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mindenképp fordulj orvoshoz

Akár belső fertőzés is lehet,hugomnak ez volt,újra fel kellett nyitni,nem volt kellemes

Ő elég későn ment,már láza is volt

2022. febr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!