Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy zajlott nálatok az...

Hogy zajlott nálatok az otthonszülés?

Figyelt kérdés

Otthonszülésre készülünk párommal (Svájc, Hebamme fog hozzánk jönni). Szeretnénk minél körültekintőbbek, felkészültebbek lenni. Emiatt is készülök már a gyerekvállalásra egy ideje. Intimtorna, csecsemő és kisgyermek elsősegély tanfolyamokat már elvégeztem (egyik sem árt). Otthonszülés felkészítő tanfolyamra is fogunk menni. Egészséges életmódot élek (minőségi ételek, sport, vitaminok, stressz csökkentése, rengeteg kirándulás). Az otthonszüléssel kapcsolatban pedig rengeteget olvasgatok.

Viszont személyes tapasztalatok is érdekelnének. Főleg azoké akik otthon vagy otthon és korházban is szültek. Nektek mi volt a különbség? Kinek hogy zajlott az otthonszülés?

Orvosommal beszéltem róla. Támogat benne. Ha úgy látja, hogy, akkor szól és újratervezzük a programot. Mivel 10 percre vagyunk a legközelebbi korháztól és a Hebammék is 10-15 percre laknak, így megint nincs ilyen téren nagy rizikó az orvos és a Hebamme szerint sem. Emiatt is merünk belevágni.



2022. febr. 28. 23:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Fuh, figyi, szerintem itt nagyon nem jó fórumon vagy. Inkább bábapraxisok honlapján nézz körül, bábákkal, dúlákkal vedd fel a kapcsolatot.
2022. febr. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm a válaszodat. ❤️
2022. febr. 28. 23:31
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Én ugyan nem szültem otthon, soha nem tenném. 10 perc az épp elég arra, hogy meglegyen a baj... ha otthon szültem volna, akkor nem lenne anyukája a gyerekemnek. Azonnali ellátást igényeltem, nem ért volna rá 10-15 perccel később, mert konkrétan ömlött belőlem a vér. Rettentő nagy felelőtlenségnek tartom, de ez csak az én véleményem.
2022. febr. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3 Teljesen megértem a te nezőpontodat is emiatt. Szakemberek nálam rábólintottak, így be merem vállalni. A mentőállomás a falunkban van itt egy épülettel mellettünk (mindenkit ismerek, mivel rendszeresen viszek nekik sütit). Velük már beszéltünk. Közvetlen telefonszám van hozzájuk, ha akkora a baj, akkor ők is jönnek. Nekik 5 perc beérni velem. A Hebamme 10 perc alatt tud bevinni. Szóval elmondta az orvosom is, hogy így a legjobban vagyok bebiztosítva. Emiatt is támogatja, amíg nincs olyan felmerülő gond a terhesség alatt, ami ránk veszélyes lenne.
2022. febr. 28. 23:46
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Én ugyan még nem szültem, viszont nővéremnek sürgősségi császár lett a vége. Teljesen egészséges terhesség volt, akkor sem volt gond amikor megindult a szülés.

Remélem nálatok nem lesz semmi ilyen gond

2022. febr. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Nekem három gyerekem van, az első szülésnél rengeteg órával a szülés kezdete után egyszerűen elkezdtek elmúlni a fájások, oxit kaptam, amitől meg úgy beindult, hogy 45 percet stoppoltak.

A második gyereknél a méhlepény minden oké volt, viszont szülés után ömlött a vérem, ha jól emlékszem szintén oxit kaptam rá.

A harmadik gyereknél mindezt megúsztuk, csak a méhlepény nem akart rendesen leválni, akkor meg erre kaptam gyógyszert.

Szerintem az első esetben ha háborítatlan szülés lett volna nem lett volna semmi gond, de az ostoba vizsgálatok miatt többször fel kellett mászni az ágyra (nekem az esett jól ha beleguggolhattam a fájásba), ami fenékmagasságnál feljebb volt. Ezt eljátszották párszor, utána már le sem másztam onnan, annyira rossz (fájdalmas) volt felmászni. Onnan borult az egész.


Szerintem egy rendesen felszerelt segítővel (gondolom nem csak a két kezét hozza a Hebamme) és egy közeli kórházzal nagyon jól jársz. Csak figyelj magadra, és csináld úgy, ahogy jónak érzed.

2022. febr. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#5 Emiatt is készülünk úgy, hogy ha kell, akkor kórházban fejezzük be. A Hebamme emiatt nagy segítség. Ő szakképzett és előre tud sok jelet felismerni. Emiatt nem a legutolsó pillanatban indul el a kórházba velem egy olyan esetben.


#6 Ugye sok érvem is van, ami miatt szívesebben szülnék itthon. Egy-két ellenérv van, de sokkal kevesebb szerencsére. Hebamme teljesen felszerelten jön, nekem is lesz itthon minden. Mentőállomás alig fél perc innen. Na meg a bőröndök elő lesznek készítve, ha mégis be kellene menni. Hiszem, hogy sikerül egy szép, háborítatlan szülés. Páromnak nagy álma ugyanúgy egy meghitt, nyugodt környezetben válhassunk egy családdá. A volt főnököm is otthon szülte a gyerekeit. Nekem igazából akkor kezdett ez el motoszkálni a fejemben. Aztán az évek alatt kialakult, hogy tényleg ezt szeretném. Nekem nem hiányzik az utána levő pár nap sem külön a páromtól. Ha megoldható, akkor szeretnénk együtt tölteni az első 2 hetet, mivel nem minden nap jön közénk egy kis angyal.

2022. febr. 28. 23:59
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Nekem sajnos kòrhàzban vègződött az otthonszülèsem. Nem volt bajunk, csak ,,túl lassan" haladt a folyamat. Ami òriàsi tanulsàg volt nekem, az az, hogy mennyire fontos a szülès körüli segìtőkkel a szemèlyes bizalmi viszony kialakìtasa. Nàlunk (uk) sajnos az jön, aki èpp dolgzozik. Nagyon jòl lett volna egy fix szemèly, szerintem a biztonsàgèrzet hiànya miatt nem haladtam. Visszatartott az, hogy bàrmikor besètàlhat egy olyan szemèly, aki zavarò tènyező.

Meg sok-sok nedvszìvò alàtéttel kèszülj. Nekem törölközők meg egy vízhatlan műanyag voltak. Ha azt hasznàltuk volna, akkor zavarò lett volna a csùszkàlàsa. Valamennyi nedvszìvò lap volt a szülèsznők csomagjàban is , de jobb lett volna nekem is venni egy full csomagot.

2022. márc. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8 Köszönöm szépen, hogy leírtad a tapasztalatodat. A Hebamme többször jön szülés előtt (hárman vannak). Mindegyikkel találkoztam már. Kettejüket személyesen is nagyon jól ismerem, mert a falu túlfelén laknak. A másikat pedig egy korábbi tanfolyamról ismerem. Mindenki nagyon szimpatikus nekem, így ez is megnyugtat.

Nedvszívó alátétekkel készülünk. Az állataink miatt amúgy is sokszor 50 darabos csomagolásban vesszük a gyógyszertárból. Szóval az mindig van itthon.

2022. márc. 1. 00:08
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz en nem otthon szültem, de ez a leányzó igen. Akár írhatsz is neki! 😊
2022. márc. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!