Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik magánkórházat ajánljáto...

Melyik magánkórházat ajánljátok? Róbert, Maternity vagy Dr Rose? Milyen korán kell időpontot foglalni? (13 hkm)

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalataitok vannak?
2022. márc. 3. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem csak a Maternityvel van tapasztalatom, mindennel elégedett voltam.

Kérdezz nyugodtan.

Tavaly szültem, akkor a 30-35.heten kellett szerződést kötni, de már jó pár héttel előtte telefonon az üzletkötő hölgynél jelezni kellett, hogy mennénk, mert sok a jelentkező.

Amikor én szültem, valóban teltház volt.

A Robertbe mentem volna eredetileg, mert ahol lakom, Miskolc, az egyik ott dolgozó orvosnak van maganrendelése, de az valahogy nem volt szimpatikus. Mint egy kicsit jobb karban levő állami kórház. Ennyi pénzért már legyen egy kicsit exkluzívabb.

A Rose meg màr egy másik arkategoria.

2022. márc. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jah, és sokan dicsérik a Duna medical szülészetet, illetve állítólag a Medicover szülészet is hamarosan nyílik.
2022. márc. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

kiegészítés, ha a babát PIC-re kell vinni, vagy neked kell nagyobb műtét, akkor át fognak vinni államiba. Ha csak a picivel van gond, te ott maradsz, a picit viszont elviszik a legközelebbi sürgősségi osztályra. Ezt is mérlegeld majd.


Amúgy a kaja jó. Az minden pénzt megér.

2022. márc. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Más válaszokat is szívesen várok! :)
2022. márc. 3. 13:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a Róbert kórházban szültem, abszolút meg voltam mindennel elégedve. Idéntől már nyílt PIC osztálya is, szóval ha úgy adódik, akkor nem kell átszállítaniuk feltétlenül máshová.

Úgy tudom, a szerződéskötést ~35. hétig várják, legalábbis amikor én szültem, akkor még a 36. héttől lehetett ott szülni (és a 37. héten "külsősöknek", akik máshova jártak terhesgondozásra, egy szülésengedélyeztető vizsgálaton kellett részt venni), de ez még az előtt volt, hogy a PIC megnyílt volna. Én a második trimeszterben szerződtem velük, de a terhesgondozásom is ott zajlott, szóval ez nem volt egy nagy ügy.


Amúgy én azért választottam a Róbert kórházat, mert erről olvastam a legtöbb olyan jellegű tapasztalatot, amire én is vágytam. A Maternity-ből sokaktól hallottam, hogy császároztak meg sürgették őket szülés közben, nem igazán támogatták a háborítatlan szülést, amire viszont meg én gyúrtam, szóval inkább a Róbertet választottam, ahol kb az összes orvos és szülésznő ezt a szemléletet képviseli (mármint alapvetően háborítatlan szülés párti kb mindenki). Ügyeletben szültem, nem akartam orvost fogadni, mert nyár közepére voltam kiírva, a fenének se hiányzott az a stressz, hogy most az orvosom, akiért súlyos pénzeket fizetnék, pont nyaralni lesz-e vagy sem, szóval ezért volt fontos, hogy az egész intézmény általában azt a hozzáállást biztosítsa, amire én vágytam. Egy szavam sem lehet, szuper élmény volt a szülés és nagyon elégedett vagyok egyébként a terhesgondozással is, nagyon odafigyeltek rám és nyugodt lehettem, hogy jó kezekben vagyok.

2022. márc. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Maternityben ez Úgy néz ki, hogy megkérdezik hogy természetes úton szeretned e, vagy császárral, és lényegében más orvosokat ajánlanak, akik közül választhatsz, mert nem titok, ott van olyan, aki jobban szereti a császárt, és van olyan aki a természetes szülést. Ezeken belül is van olyan aki nagyon háborítatlanszülés-párti, én is ilyet választottam.

35.héttől lehet menni hozzájuk, Ennél kisebb gyerek ellátására nincsen felszerelésük.

2022. márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a babával van valamilyen előre nem látott baj, akkor az nyilván limitek közé szorul, akkor viszik a SOTE-ra, De ha a szülő nővel lesz valami szülés közben, például a Maternityn, maradéktalanul el tudják látni, jól felszerelt műtöik vannak, eleve nem csak szülést vezetnek, hanem bármilyen nőgyógyászati műtéttel lehet odamenni, én magam is így találtam oda hozzájuk
2022. márc. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
+1 a Róbertre.:)
2022. márc. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Voltam megbeszélésen a dr Rose-ban, nem ajánlom az orvosukat, mert lehet, hogy jó a szakmájában (erről nincs tapasztalatom), de ritka bunkó ember. Ugy

Állami rendelőben sokkal normálisabbak voltak.

Úgyhogy szűkült a kör számomra. :)

2022. máj. 16. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!