Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az edzés megkönnyíti a szülést...

Az edzés megkönnyíti a szülést, vagy semmilyen hatással nincs rá?

Figyelt kérdés
A terhességem előtt is súlyzóztam és kardióztam évekig, amit most sem hagyok abba. Amíg szabad, addig edzeni fogok a terhességem alatt, persze azért nem úgy, mint előtte, személyi edző segítségével. Arra lennék kíváncsi, hogy aki izmosabb, edzettebb, a terhesség végéig edz, annak valamennyivel könnyebb lesz a szülés? Örülnék, ha lenne ilyen pozitív hatása is.
2022. márc. 8. 15:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Úgy hallottam, az edzettebb, sportosabb nők a terhességet is könnyebben viselik és a szülést is.
2022. márc. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Abban nem vagyok biztos, hogy magát a szülést megkönnyebbíti-e, de ártani biztos nem árt egy ilyen előkészület. Viszont a kihordást és utána a regenerálódást biztosan elősegíti.

A szülésre van külön szülésfelkészítő, egy hónappal előtte szokták ajánlani.

2022. márc. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Én elég sportos vagyok, a terhesség nem volt problémás, egy két apróságot leszámítva. A szülés is gyorsan ment, kb 10 perc volt ugy hogy nem ettem már majdnem egy napja( ott nem lehetett enni, inni ahol szultem). De a vajúdás az akkor is kurvára fájt, három óra volt, úgy indították.
2022. márc. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem. A méhizomzat összehúzódásait, a méhszáj nyílását edzettséggel nem tudod befolyásolni. A felépülésben sokat segíthet.
2022. márc. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%

Semmi köze hozzá, viszont a nagyon izmos hasúakbak szebb és kisebb szokott maradni, viszont ugyanezen okbol, mivel nem tud nőni, a babára nincs hatással, de előfordul, hogy elkezd a méhszáj hamarabb nyílni ( 34-35 hét)


Plusz ha valaki nagyon izmos, akkor kötöttebb nehezebben tágul.


Hangsúly a túlzásokon van, nem egy általánosan edzettebb állapoton, és erre is lesz aki rácáfol.


Szerintem jobb ha edzel, utána is jobb lesz majd, plusz a tüdőkapcitásod biztosan jobb lesz a szülés alatt.


Egyébként teljes puhányan szültem tök könnyen és előtte fittebben nehezebben, de nálam a nehezebbnek semmi köze nem volt a fittséghez vagy egyebekhez..



Szóval ebben ne remènykedj, de mindennek ellenére kívánok könnyű, gyors és sérülésmentes szülést.. vagy legyen lassabb, de akkor is sérülésmentes☺️


Az edzéssel csak îgy tovább.

A 3. Babàt én is így tervezem..

A 2. Baba után kezdtem a súlyzós kardiós sajáttestsúlyos edzésekbe

2022. márc. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Én is úgy tudom, hogy nincs semmi köze hozzá. Első gyerek előtt intenzíven edzettem és a terhesség első felében végeztem kismama tornát. Elég nehéz szülés volt. Másodiknál egyáltalán nem sportoltam, könnyen ment a szülés.
2022. márc. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%
90 kiloval lettem terhes,98 mikor szultem. Terhesseget teljesen jol viseltem,kiveve az elejen 3 het veszes hanyast,de az fuggetlen a sportossagtol. Szulesem is kevesbe fajt,gyorsabb volt,mint gondoltam. Sosem sportoltam. Felepules is pikk-pakk volt.
2022. márc. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Végigedzettem a terhességemet, nagy súlyokkal is. A kitolás olyan szintű megerőltetés volt, amit el se tudtam képzelni. Utána mindenhol is izomlázam volt, hulla voltam. Nem tudom, milyen lett volna edzetlenül.
2022. márc. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha sportolsz, a terhességet könnyebben viseled, fittebb leszel. Jobb lesz a közérzeted, hangulatod. De a szülésre nincs hatással.
2022. márc. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én is kíváncsi lennék erre, mert én is edzek.

Eddig könnyen viseltem a várandósságot, nem vizesedem, nincs nehéz legzesem, stb.

Ma megjegyezték a faluban többen, hogy úgy sétálok, mintha nem napokon belül szülnék :)

Minden nap (ha jó idő van) még mindig kb 4 kilométert sétálok és kismama tornázok.

Remélem ez segíteni fog :)

37 hkm

2022. márc. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!