Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Már tényleg nem lehet fogadni...

Emese65 kérdése:

Már tényleg nem lehet fogadni szülész orvost? És csak a körzeti kórhazba mehetek majd szülni is? Én nagyon szeretnék ugyanannál az orvosnál szülni majd akinél a lányommal is voltam.

Figyelt kérdés

2022. márc. 13. 09:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Csak akkor ha ő fog épp ügyelni.Viszont ha valaki császáros lesz,meg lehet beszélni a dokival,hogy mikor ő lesz ügyeletbe,akkor mész be.Barátnőm is így csinálta,most szült.
2022. márc. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És a kórházzal hogy van? Azt lehet választani? Vagy csak ami a körzethez tartozik?
2022. márc. 13. 09:40
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Csak a körzeti kórházba mehetsz. Orvost és szülésznőt sem tudsz fogadni. Ahogy 1# is írta, az ügyeleteseknél fogsz szülni, de ha császár lesz, azt meg lehet beszélni, hogy az ő ügyeleti idejében mész be.
2022. márc. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Tényleg nem lehet. Nálunk még a császart előre lebeszélni a saját dokinkkal sem. Akinél 1x volt az ember magánrendelésen, ha ő az ügyeletes, akkor sem lehet nála szülni. Legalábbis nálunk.

Ha van az adott kórháztól befogadó nyilatkozatod szülhetsz ott, ha nek oda tartozol. (Mondjuk egy vajudó kismamát csak nem küldenének el, ha nincs papírja akkor sem)

2022. márc. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Kérdezd meg az orvosodat, hogy pontosan hogy működik. A tesóm az elsőt a Sotén szülte, most a másodikkal is ugyanahhoz az orvoshoz jár magánba, és ezáltal automatikusan szülhet majd ott, pedig nem oda tartozik. De az orvosnál csak akkor szülhet, ha épp ügyeletes lesz.
2022. márc. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm mindenképp megkérdezem.
2022. márc. 13. 15:18
 7/13 anonim ***** válasza:
17%
#1 vagyok!Abba a kórházba mehetsz,amelyikbe dolgozik a magán dokid!
2022. márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Vexike ***** válasza:
53%
Én is kicsit összezavarodtam már ebben az új szabályozásban. Nálam a körzetes kismama rendelésen engem ellátó doki, egy másik város állami kórházában van, és mehetek hozzá oda szülni. De ehhez el kell majd mennem a magánrendelésébe, és ott "készenléti díjként" (ez most a kiskapu úgy látszik, ez szabályos) 300 000 Ft-ot kell fizetnem. Van egy másik doki is, akinél UH-n voltam az állami kórházban ahova tartozom, és kérdeztem szülhetnék-e nála, mondta lehet, de előbb menjek el a magánrendelésébe (ez a héten lesz), gondolom majd ő is elmondja mennyi készenléti díjat kér ahhoz, hogy ott legyen a szülésemen. Azt meg már végképp nem látom át, hogy szülésznőt hogyan lehet választani. Azt tudja amúgy valaki? És ha a szülésznőhöz megyek magánba, akkor automatikusan mehetek abba a kórházba szülni ahol a szülésznő van, vagy akkor is kell valami befogadó nyilatkozat? És ha igen, azt a szülésznő intézi? Vagy hogy vannak ezek?
2022. márc. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Hiába pontoztatok le ! A nőgyógyászom mondta,hogy mivel hozzá járok,szülhetek ott,ahol ő dolgozik.Attol h.ti nem hallottatok ilyet,ez még így van!🌸
2022. márc. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
En is ugy tudom, hogy nem muszáj a körzetibe menni, nekem is azt mondta a dokim aki másik városban dolgozik, hogy mehetek oda is.
2022. márc. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!