Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes szülész orvost választ...

Érdemes szülész orvost választani, vagy elég, ha csak a TB támogatott ellátásra hagyatkozunk szülésnél?

Figyelt kérdés
Mik az előnyei és a hátrányai?

2020. dec. 22. 22:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Még jobb is, ha csak tb. A másállapotot a szuleszetben cold alt keresd facebookon. A fizetett orvos könnyebben kitesz mindenféle felesleges eljárásnak, és a felesleges vizsgálatok meg a siettettés növelik a kockázatokat
2020. dec. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Elvileg fogadott dokival tobb a csaszar,stb. Nekem sincs fogadott dokim,mivel a korhaz-szuleszet minden egyes dolgozojarol jokat hallottam (Szt. Janos). Viszont ha egy hirhedten bunko orvosokkal teli korhazhoz tartoznek,lehet elgondolkodnek fizetos/fogadott orvoson.
2020. dec. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nagyon orvosfüggő, nem lehet általánosítani. Én is a Szent János khban szültem, volt fogadott dokim és szülésznőm is, de bárkivel jól jártam volna ott. Nem lettem felesleges vizsgálatokra elküldve, és természetes úton szültem, miután magától beindult. Ha nem fogadok, akkor sem gondolom, hogy császár lett volna, és így is úgy éreztem, hogy a legjobb (és felesleges maceráktól, költekezésektől mentes) ellátást kaptam az egész terhesség, aztán a szülés alatt. Nekem viszont rendes, lelkiismeretes volt a dokim, biztos van sok más orvos, aki pont tojik magasról a kismamájára, csak pénzt vár. Szerencsém volt.
2020. dec. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: hozzátenném, én azért fogadtam, mert ott akartam szülni, de nem oda tartozom.
2020. dec. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
Az elsővel 100%-ig egyetèrtek. Veszèlyesebb ma Magyarorszàgon fogadott orvossal szülni, mint anèlkül. Az, hogy fizetsz nem garantàlja azt sem, hogy nem lesznek bunkòk.
2020. dec. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Akinek problémamentes terhessége(i) volt(ak) az könnyen mondja,hogy nem kell fogadott orvos és persze igaza is lehet.Az első terhességem hellp szindrómával végződött a 33. héten és ha nincs fogadott orvosom akkor most nem írhatnék ide.Már bent feküdtem a kórházban magas vérnyomás miatt, nagyon rosszul voltam egész nap, jeleztem a nővéreknek, akik mondták hogy ez van kismama,ilyen a terhesség.Majd amikor nem hagytam annyiban szóltak az ügyeletes dokinak, hogy nézzen rám, természetesen nem talált problémát.Utána hívtam a fogadott orvosomat, aki egyébként tudta hogy bent vagyok, minden nap rám nézett, de aznap pont szombat volt, mondta hogy ha nincs gond nem jön hétvégén.Bejött, vért vettek, megvizsgált és kb 30 perc múlva a műtőben voltam életmentő császár miatt.Majd később találkoztam az ügyeletes orvossal aki mondta hogy ja bocsi még nem találkoztam hellpes kismamával...hát kössz.Ezek után természetesen a második terhességemnél is volt fogadott orvosom, és ha a Jó Isten megsegít akkor a harmadik babánál is lesz.
2020. dec. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mi mostanában tervezzük az első babát, de felháborítónak tartom, hogy a szülésért pénzt kérjenek, mikor fizetem a TB-t. Csak attól félek, hogy ha nincs választott orvosom, akkor kiszolgáltatottabb leszek szülésnél. Hátha a dokival előre meg lehetne beszélni dolgokat, hogy pl. mit nem szeretnék (indokolatlan szülésindítás, császár, gátmetszés, stb.) De akkor ezek szerint ez sem garancia semmire...
2020. dec. 23. 07:44
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a kórházról érdeklődj előzetesen, hogy mik a tapasztalatok, és az alapján el tudod dönteni, hogy kell-e fogadott orvos vagy sem.
2020. dec. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Függhet az adott kórháztól. Ahol én szültem például, nem volt fogadott orvosom, és egyáltalán nem bántam meg. A védőnő is azt mondta, hogy szerinte felesleges. Most várjuk a második gyermekünket és neki sem lesz. És nem egy olyan esetről hallottam, hogy hiába volt vkinek fogadott orvosa, bent sem volt szülésen.
2020. dec. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem pont ugyanannyi az esélye hogy semmit sem kapsz a penzeert, mint amennyi esélye van hogy pórul jársz az ugyeltessel. Mondjuk az ügyeletes orvosnak éppen akkor szül a fizetős betege...:/

Mivel nincs szerződésben rögzítve a szolgáltatás amit vállal, ezért akkor is kiszolgaltatott vagy.

Én nem fogadtam orvost, pedig én is másik kórházat választottam mint ahova tartozom.

2020. dec. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!