Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magzatvíz szivárgás után még...

Magzatvíz szivárgás után még szabad felmosni és fürdeni vagy rohanni kell a kórházba?

Figyelt kérdés
2022. márc. 20. 20:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy tudom, hogy a rendszeres fájások beindulasaig várni kell, és pihenni, mert a nagy lomolás megszakítható a természetes folyamatot. A felmosást inkább a férj csinálja.
2022. márc. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Én aznap még megcsináltam egy éves beszámolót, itt ült a nyakamon még pár órát a könyvvizsgáló.

Csak szivárgott nekem is, kb. 5 óra telt el, mire bementünk a kórházba, ott azt mondták, hogy azonnal kellett volna jönni.

De semmi gond nem volt amúgy, minden rendben volt, gyorsan megszületett a fiam.

Fürdeni nem kéne amúgy, csak zuhanyozzál.

2022. márc. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
5 órája szivárgott mikor elidultam. Addig bepakoltam a bőröndbe, fürödtem, szőrtelenítettem, megcsináltam a hajam és vártam, hogy vajon fájások mikor lesznek (csak az úton kezdődtek, 5 percesekkel)
2022. márc. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%

Persze, menjél ki kapálni is vagy várjál felelőtlenül órákat, mint a második válaszoló.


Magzatvízszivárgással azért kell bemenni - hasonlóan, mintha zutty, elfojna -, mert onnantól már nagy a fertőzésveszély.


De nyilván van, akinek a könyvvizsgáló fontosabb, mint a gyereke.

2022. márc. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell rohanni. Csak akkor van nagy fertőzèsveszely, ha kèzzel vizsgàlnak. Magàtól a magzatvìzelfolyàstòl mèg nem.

Àltalaban egy napon belül beindulnak a fàjàsok, nem èrdemes siettetni a szülest, ez csak magyar szokàs.

2022. márc. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Ugyan már... órákkal a magzatvíz elfolyása után emelkedik csak. Kórházban is csak 12 óra után adnak antibiotikumot. Otthonszülés esetén is csak akkor kell kórházba vinni a terhest, ha 12 óra után se indulnak be a fájások. Nem kell rohanni, ha tiszta a magzatvíz, semmiről se fog lemaradni...
2022. márc. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kettőkor folyt el a magzatviz, nem jöttek fájások.

Felhivtam a kórházat, elmondom h szivárog a víz, mit tegyek. Budai magánklinika.

Az volt a válasz, hogy akkor menjek be, ha beindulnak a rendszeres fájások, addig pihenjek. Ha hétig nincs semmi, akkor telefonaljak újra.

Hétig egy fia fajas nem lett, víz továbbra is szivárgott, na akkor már azt mondták, hogy lassan el lehet indulni be, de kiméljem magam addig is.


Nekem ezt mondták.

2022. márc. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor menj be amikor valóban vannak fájásaid is.5 perceseknél indultam be,mire oda értem eleinte 10 percesek lettek.Mindenki nagyon furán nézett rám,hogy minek mentem be.

Elküldtek egy zuhanyra,hogy hátha teljesen megszűnik (mondtam,hogy mielőtt jöttem zuhanyoztam,de biztosra mentek..:D),de nem szűnt.

Zuhany után 3 percesek lettek a fájások,amivel már befektettek és 2 óra múlva megszületett a lányom.

2022. márc. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Harminckét évvel ezelőtt szültem. Szerdán reggel elkezdett szivárogni a magzatvíz. Elmentem a nőgyógyászhoz, megvizsgált, azt mondta két ujjnyit nyitva vagyok, menjek be a szülészetre, (ahol lakom, nincs szülészet csak a közeli nagyobb városban olyan harminc km-re.) Úgy is tettem, viszont másnap délig semmi sem történt, fájdalmaim is alig voltak. Csütörtök délben az orvos elfakasztotta a magzatburkot, nem egész fél órán belül megszületett a fiam.
2022. márc. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

4-es, rosszul tudod, 24-48 oraig semmi gond, nincs fertozesveszely.


Anyukam epp a buszon allt mikor elfolyt a magzatvize. Szepen hazabuszozott, felvette a taskat, elkeszult, ujra buszra szallt, hogy bemenjen a korhazba.

2022. márc. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!