Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz az, hogy a vajudas alatt...

Igaz az, hogy a vajudas alatt torteno gyors lelegzetvetel/liheges szinte teljesen megszunteti a fajdalmat?

Figyelt kérdés

Bocsanat, lehet, hogy nem a legjobban fogalmaztam meg a kerdest.


Anyukam amiota az ezemet tudom, mindig azt mondogatta es a mai napig is azt mondja, hogy a szules NEM faj es kvazi kiakad, ha ilyet kerdezek. Mindig az a valasz: Ugyan mar! Csak nagyon gyorsan kell sok apro kis lelegzetet venni es mar nem is erzed! Volt fajdalom, nincs fajdalom!


Nos en ebben azert nem hiszek, de erdekelne, hogy azert valamennyire csokkenti-e a fajdalmat?? Egy baratnom (aki mar szult) meselte, hogy hiaba jart gyakorlatokra, ott a szuleszeten egyszeruen nem tudta ugy venni a levegot, mint ahogy tanitottak...


Mondtam, hogy en lelekben inkabb ugy indulok neki, hogy rohadtul fog fajni, aztan meglatjuk. Nem szeretnek ott megijedni es azt gondolni, hogy valami nincs rendben. Sajnos eleg alacsony a fajdalomkuszobom, kulonosen ha ilyen nogyogyaszati dolgokrol van szo. :/



2022. ápr. 27. 00:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád egy mazlista :D

Tök mindegy volt, hogy hogy vettem a levegőt, kvára fájt. A lihegésig akkor jutottam, mikor már világomról nem tudtam, és nem tudtam koncentrálni a lassú, mély légzésre. Ilyenkor rám is szóltak, hogy ne kapkodjam a levegőt.

2022. ápr. 27. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

O .... Nem nem igaz :D

Mert akkor az is igaz lenne hogy ha liheges közben csapok az ujjamra egy kalapáccsal akkor nem fog fájni...


En azt gondolom viszonylag könnyű szuleseim voltak, de világom nem volt közbe nemhogy lihegjek.

2022. ápr. 27. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Kis lihegések, ilyenről nem hallottam soha, pedig 3dik gyereket készülök megszülni. A légzési gyakorlatok nekem segítettek. Arra gondoltam közben, hogy minden fájdalommal közelebb járok a kicsi megszületéséhez. Az ember nem tudja mekkora fájdalmat ki tud bírni, míg nem szül egy gyereket. Előre azzal stresszelni saját magad, hogy "jaj, nekem kicsi a fájdalomküszöböm"... És ha az, akkor bent marad? 🤔
2022. ápr. 27. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha én gyorsan elkezdek kicsiket lélegezni max megszédülök, nem tudom más hogy van ezzel. A lassú mély lélegzést mondta a szülésznő, de az sem a fájdalmon segít, hanem koncentrálni meg "lenyugodni". De nekem speciel végig mondta a szülésznő szülés közben, hogy most nagylevegő, lassan fújjam ki. Kitolásnál is végig mondta, hogy nagylevegő, tarsam bent és úgy nyomjak, a fájás ha múlik lassan ki. A végén már összefolytak a fájások, az utolsó párnál csak annyit hallottam, hogy na mégegyszer 😅. Na akkor "kapkodtam" a levegőt, mert mire kifújtam vehettem a következőt.
2022. ápr. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem csökkentette semmiféle légzés a fájdalmamat. Az EDA, az csökkentette 😂 Kaptam oxytoxint, úgyhogy az utolsó 1 óra így is gyilkos volt, mert akkor már nem kaptam több lidocaint. Így utólag végülis nem tudom, hogy jártam volna jobban. Ha fogcsikorgatva kibírom eda nélkül és felrúgom azt, aki közelít az oxyval, vagy pedig így. Az a baj, hogy rohadt hosszú szülésem volt, ki tudja meddig tartott volna oxy nélkül 🤷‍♀️ Én amúgy azt hittem, hogy jól bírom a fájdalmat. Kiderült, hogy nem 😂 De így is ki lehetett bírni. Visszagondolva hálás vagyok, hogy a fájdalom volt a legnagyobb problémám. Gondolj inkább arra egy percre, hogy nem mindenki ilyen szerencsés. Oké, magamtól nekem sem jutott eszembe ezzel nyugtatni magam 😊 Szerintem jól teszed, hogy rohadt nagy fájdalomra készülsz lélekben. Legfeljebb pozitív irányba csalódsz. Én még így is negatív irányba lepődtem meg, de tényleg vannak nők, akiknek még a smink is hibátlan marad már az első szülés alatt is. Anyukád biztos ez a kivételes kategória, mert fix hogy nem a hiperventillálás miatt nem fájt neki.
2022. ápr. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%

Anyudnak valószínű az idő megszépítette az emléket.

Nem kell kertelni, nagyon fáj. Ott helyben azt gondolod majd, hogy miért is kellett ez neked de ahogy kibújik, rádrakják és elmúlik az egész szinte azonnal elfelejted mennyire rossz volt.

2022. ápr. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
57%

Nem


Viszont fejben valóban nem mindegy hogy éled meg.


Lehet pánikolni.. hiperventillálni, hogy úristen


És

Lehet mély lélegzetel belemenni a contrakcioba és rákoncentrálni, rànyomni picit.. és elengedni.

Szóval megélni és nem a végét várni.


Nekem az utóbbi jobban bevàlt, amíg

Az első állapotban voltam, nem tudtam a fájások közt sem gondolkodni…de nyilván egyéni…

2022. ápr. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%
Nem fogsz semmit elérni a kicsi gyors levegővételekkel, legfeljebb annyit, hogy rád szólnak, mert elájulsz a végére. Nekem az segített volna ha valami hangot adhatok ki magamból hümmögök vagy ilyesmi de azért is rám szóltak szóval csak fetrengtem mint a vágási malac és vártam a végét. 😅
2022. ápr. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Kb 4 féle legzéstechnika van szülés közben, nem mindegy mikor hogy lélegzel. Már nem emlékszem hogy volt ponzosan. Én megpróbáltam betartani, de a légzés nem a fajdalom megszüntetésére van hanem hogy ne fáradj ki az össze vissza kapkodástól idő előtt.


Anyukádre ebben ne hallgass, és készülj fel hogy fájni fog de túl fogod élni minden gond nélkül. Mintha elvágták volna utána, közben meg időd sem lesz gondolkodni

2022. ápr. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
85%
Anyukád meg felelőtlen. Ha szülés közben jössz rá hogy ez bizony rohadtul fáj akkor elég jók kicseszik veled. Nem is értem. Mondaná azt hogy ő szerencsés voot de a lányát így átvágni elég gáz
2022. ápr. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!