Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 eves lanyom rettenetesen...

2 eves lanyom rettenetesen hisztis. Ordit foldhoz veri magat ha valmi nem sikerul neki vagy nem engedjuk meg eppen! En mar ezt nem birom utolso lelegzetveteleig ordit es nem talalok megoldast. Beszelgetes sem es buntetes sem hasznal! Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 22:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A hisztin csak az segít, ha következetesen látja, hogy nem éri el vele a célját.

Én nem vagyok híve annak, hogy levegőnek nézzem, de az akaratát nem hagyom, hogy így érvényesítse.

El szoktam mondani neki, hogy hagyja abba, mert ez hiszti és nem fog hatni rám vele. Elmagyarázom, hogy amit nem kap meg, azt miért nem kaphatja meg.

Ha nem hagyja abba, akkor pár percre szoktam hagyni, hadd dühöngje ki magát, aztán elterelem a figyelmét. Ha még ez sem jön be, akkor előfordul, hogy finoman lemosom az arcát egy kis hideg vízzel. Nem beállítom a hideg zuhany alá, csak a tenyeremmel lemosom. Pont mintha evés után a sok maszatot lemosnám neki.

Idáig ritkán jutunk el, de az enyém nem hisztis tipus és még csak 1 éves.

2012. jan. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Öntsd le egy kis hideg vízzel.Hidd el beválik.
2012. jan. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 szokratesz ***** válasza:

A hiszti egy nevelési eszköz a gyermek részéről. Ha elég makacs vagy, esetleg semmibe tudod venni akkor nagyon hamar megszűnik mivel nem éri el a célját.

A legegyszerűbb hátat fordítani és otthagyni ahol épp veri magát a földhöz.

De a nagyszülős módszer is megfelel egyszer másszor: egy pohár hidegviízzel leönteni. a döbbenettől megszólalni sem tud és meg sem fordul a fejében hogy mégegyszer hisztizzen

2012. jan. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
es ha elajul?
2012. jan. 14. 14:43
 5/14 anonim válasza:
100%
Nem fog elájulni.
2012. jan. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia,ezt a kërdëst akàr ën is feltehetteem volna. Nekem azt mondta a vëdőnő, h hagyjam megnyugodni magàtól. Ën babusgatom,közben elmagyaràrozom mit miért nem. Van h hat,van h 2perc utàn elkezdi ujra. Àllitólag tényleg hagyni kell,hogy megtanuljon magàtól megnyugodni. Plussz az én lànykàm hihetetlen türmetlen is. Azt hiszem ez az első dackorszak:-)
2012. jan. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted, hogy "utolsó lélegzetvételig ordít"? Remélem, még lélegzik a kicsik. És mi van, ha elájul? Semmi baja nem lesz, majd magához tér. Az agy automatikusan beindítja a légzést, ha a vérben az oxigénszint lecsökken. De ha rájön, hogy félsz a cirkuszaitól, a Jóisten legyen hozzátok irgalmas! Ráadásul te edzed, hogy mindig kicsit tovább bírja az ordítást, hiszen anya előbb-utóbb fel fogja adni.

Nem számítanak az észérvek, ahhoz még túl kicsi.

Sajnáld, hogy milyen dühös, hogy nem kaphatja meg amit akar, és fogadd el, hogy ő így fejezi ki az érzéseit. Amíg nem tör-zúz, nem üt másokat, szerintem joga van hozzá. Amúgy sem túl kellemes rekedtre ordítania magát az embernek, meg a falba verni a fejét, miért kéne megbüntetni, meg leönteni érte? Ha nem nyer a hisztivel semmit, le fog róla szokni.

2012. jan. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
ugy ertem hogy mar szinte szinte elajul! mar tenyleg ki vagyok borulva lassan mar tarsasgba sem merem el menni vele mert mikor kell hazajonni persze o nem akar es olyan hisztit kivag hogy az mar fulsuketito! rettenetes! amugy ok nelkul meguti a gyerekeket es le hulyez barkit nem hasznal mar semmi se bunti se beszelgetes se az ha hagyom hogy orditson. mar komolyan neha kiraknam egy kicsit hogy hadd orditson ha akar lehet kegyetlennek tartani de ez mar tarthatatlan allapot
2012. jan. 16. 12:09
 9/14 anonim ***** válasza:
Olvasd el a "Ki az úr a háznál?" című könyvet. Pont ilyen gyerekekhez ad tanácsot.
2012. jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%
...és nehogy leöntsd hideg vízzel. Nem segít az anya-gyermek kapcsolaton ha "direkt kitolok a gyerekkel" típusú büntetést adunk a gyereknek. Ez csak rontja a helyzetet.
2012. jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!