Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz az, hogy a vajudas alatt...

Igaz az, hogy a vajudas alatt torteno gyors lelegzetvetel/liheges szinte teljesen megszunteti a fajdalmat?

Figyelt kérdés

Bocsanat, lehet, hogy nem a legjobban fogalmaztam meg a kerdest.


Anyukam amiota az ezemet tudom, mindig azt mondogatta es a mai napig is azt mondja, hogy a szules NEM faj es kvazi kiakad, ha ilyet kerdezek. Mindig az a valasz: Ugyan mar! Csak nagyon gyorsan kell sok apro kis lelegzetet venni es mar nem is erzed! Volt fajdalom, nincs fajdalom!


Nos en ebben azert nem hiszek, de erdekelne, hogy azert valamennyire csokkenti-e a fajdalmat?? Egy baratnom (aki mar szult) meselte, hogy hiaba jart gyakorlatokra, ott a szuleszeten egyszeruen nem tudta ugy venni a levegot, mint ahogy tanitottak...


Mondtam, hogy en lelekben inkabb ugy indulok neki, hogy rohadtul fog fajni, aztan meglatjuk. Nem szeretnek ott megijedni es azt gondolni, hogy valami nincs rendben. Sajnos eleg alacsony a fajdalomkuszobom, kulonosen ha ilyen nogyogyaszati dolgokrol van szo. :/



2022. ápr. 27. 00:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
68%

Sz..rt nem tudtam csinálni csak ordítani, oxival 3óra alatt jutottam 1ujjnyiról a tolófájásokig. Iszonyatos fájásaim voltak a végére,és jöttek ezekkel hogy lélegezz stb... hát el volt akadva a baba feje, nyomott préselt,végül sürgős császár lett.


Tök ‘jó’ mikor valaki a saját szerencséjéből általánosít, mert nem mindannyiunknak jut ez.

2022. ápr. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Aha persze 😅 a végén már örultem ha levegőt tudtam venni két fájás között.

Miert hazudik anyukád?

2022. ápr. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek! 🤗


Anyukam negyszer szult. Igy belegondolva, soha semmire nem panaszkodik, mindenhez batran all hozza es valoszinuleg ez segitett neki. Mondta, hogy aki ott hiszteriazik es nem mutat onkontrollt, az csak sajat maganak es az orvosoknak neheziti meg a dolgat. Szerintem o valahogy uralni tudja a fajdalmat, erzi, de nem engedi, hogy felulkerekedjen rajta.


Bar nem ehhez hasonlithato, de tini koromban mindig benott a kormom es muteni kellett. Tobb helyre kaptam erzestelenitot, de amit a kormom ala szurtak, na azt kegyetlenul ereztem. Picit hangoskodtam is, mig szepen lassan beadtak. Masodszor amikor mentem, ugy voltam vele, hogy ha a multkorit tuleltem, akkor most sem lesz maskepp. Egy mukk nelkul elviseltem. Valoszinuleg az emberi psziche nagy szerepet jatsszik, amikor fajdalomrol van szo.


Ritkan vannak mensis gorcseim, de azok is olyan enyhek, hogy szinte alig veszem eszre oket.

Nagyon ritkan elofordul, hogy ilyen huvelyi gorcsom van. Par masodperc az egesz, de az annyira le tud benitani, hogy mozdulni sem tudok. Hirtelen melyre nyilalo fajdalom. 😣Inkabb fajjon a derekam meg a hasam.

Termeszetesen szeretnek majd szulni.

2022. ápr. 27. 08:00
 14/27 anonim ***** válasza:
73%
Anyád hazudik. Önkontroll hogyne. Aki meg ordít az hisztizik ezek szerint. Igazi bezzeg anya.
2022. ápr. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
🤷‍♀️ En nem tudom...
2022. ápr. 27. 08:04
 16/27 A kérdező kommentje:

En amugy otthon szulettem. Anyukam az ejszaka kozepen lett "rosszul", elotte nem is aludt, sokaig szeret olvasni.

Apuval, nem volt idejuk bemenni a korhazba, kijott a mento, en pedig 5 percre ra megszulettem. A 13 es az 5 eves batyaim, a szomszed szobaban vegig aludtak. Nem ebredtek fel, semmilyen "zajra".

Valoszinuleg a sokadik szulesnel mar tudja az ember, hogy mikor mit kell. Amikor engem szult, azt mondta, hogy felt, mert olyan hirtelen indult meg, orvos pedig sehol. Ez biztos rossz volt, korhazban biztonsagosabb, de mig valaki akar 2 napig is szenved, en fel ora alatt megszulettem. Ez mazli.

2022. ápr. 27. 08:12
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Az is számít hogy 2,9 kg a gyermek és 4. Szülés vagy első és 4,1 kg.
2022. ápr. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem anyád csak egész életében arra volt kondicionalva hogy mekkora szégyen panaszkodni, meg nagyon szereti hogy mások ezért csodálják.

Az én anyám dettó ilyen volt, mi is 4 en vagyunk tesók.

2022. ápr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
48%
Van aki semmi mást nem tud felmutatni,mint hogy szült párat
2022. ápr. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
80%

Van akinek nem fáj kifejezetten a szülés. Ritka, de van ilyen is.

Nekem minden szülés fájt, van amelyik jobban van ami kevésbé.

2022. ápr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!