Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szörnyű élmény volt a vajúdás,...

Szörnyű élmény volt a vajúdás, és végül nem is tágultam. Mit rontottam el, mit kellett volna másképp csinálni?

Figyelt kérdés
3 hete szültem, császárral végül. Korán és nem jó helyen repedt meg a burok, így alig voltak még fájásaim, mikor bementünk a kórházba, de muszáj volt, mert már egy napja szivárgott magzatvíz. Emiatt kicsit sürgették a szülést, kaptam oxit, amitől nagyon beindultam. Összesen 6 órát vajúdtam, ebből 4et ágyon ctg-vel, akkor szipuztam azt a gázt. Aztán engedtek felállni, sétálni. Én teljesen elvesztettem az önuralmam, a készületből (pozitív gondolatok, elengedés, legzestechnika, stb) semmit nem tudtam hasznosítani. Elengedés helyett szorítottam minden izmom, lazítás helyett remegett mindenem mint a kocsonya, koncentráció helyett szétestem, magamról se tudtam. Másfél centit sikerült tágulni 6 óra alatt, a baba nem illeszkedett be, és borzasztó magasan volt, szóval mondta a doki, hogy ebből elég kis eséllyel lesz hüvelyi szülés, és még vagy 10 órányira lennénk tőle. Összességében nagyon örülök, hogy császár lett, hálás vagyok a dokinak is, és hálás vagyok az egészséges gyermekemért, egyszerűen csak nem hagy nyugodni, hogy miért nem sikerült. Annyiszor elképzeltem magamban a szülést, és nem tudom, hogy hogy vesztettem el ennyire a kontrollt. Ha lesz legközelebb, akkor mit kell másképp csinálnom szerintetek?
2022. ápr. 27. 09:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Semmit. Ez ilyen. Hasonló szülésem volt,annyi,hog, végul természetesen sikerült. Mégis csalódás volt az egész. Fel kell dolgozni.
2022. ápr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Ne bánkódj! Nagyon ügyes voltál és a császár sem kevesebb a hüvelyi szülésnél. Ha újra terhes leszel javaslok egy hypnobirthing tanfolyamot. Én azon voltam és igaz 2 napot vajúdtam, köze nem volt a fájdalom mentes szüléshez (ahogy hirdetik) végig a magam ura voltam. Mindenki biztos volt, hogy császár lesz, de sikerült. De én nem zárkóztam el a császártól. Most viszont élvezd a kisbabáddal az időt és ne ezen agyalj!
2022. ápr. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Semmit nem csináltál rosszul. Nekem ugyanígy indult a szülés, raadasul 2 héttel a kiirt előtt.

Nulla fajassal mentem be.

Nekem is oxyt adtak én is szívtam a gázt és 1 óra alatt megszultem.

Tettem érte bármit? Nem. Az én érdemem? Nem. Sőt, én annyira féltem az oxytol hogy mondtam hogy inkább császárt szeretnék amint bármi kis dolog felmerül.

Na az oxy nekem nagyon jól hatott, sokkal jobb volt mint az első szülésem. De én abszolút nem bántam a császárt, nagyon sok előnye is van, csak ugye mindenhonnan az elmenyszules meg wellness-szules folyik a csapból is.

2022. ápr. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
*nem bántam volna a csaszart
2022. ápr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy jártam. Éjfélkor elfolyt az összes magzatvíz, másnap 11ig nyomatták az oxit,semmit se tágultam,a méhszáj magasan volt...császár lett. Ez van, túl kell rajta lépni. Én is azt tettem,bár nem örültem,hogy felvágtak..de örültem az egészséges gyerekemnek.
2022. ápr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez történt velem, csak nem szivárgott a magzatvíz. Ugyanúgy 6 óra vajúdás, nekem végig ágyon, az oldalamon CTvel. Én 3 centit tágultam, és egyszerűen nem tudtam SEMMIT megvalósítani abból amit elterveztem. Nagyon véreztem, ez nem is tudom mennyire normális vajúdás alatt, ép burokkal. Végül repesztették a burkot és kiderült, hogy zöld a mekónium miatt. Császár lett és mai napig (2 éve volt) nem tudom helyre tenni és megmagyarázni mit csináltam rosszul, hol csúsztak el a dolgok, mit kellett volna tegyek. Nagyon rossz volt, és nem a fájdalom miatt, hanem a kontroll teljes elvesztése miatt.
2022. ápr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem legközelebb annyit csinálj másképp, hogy nem tervezel el semmit, akkor nem fogsz csalódni.
2022. ápr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Arra jöttem rá, így 2 gyerek szülése után (úton a harmadikkal), hogy minden helyzet más és más. Nem működik mindenki tankönyv szerint és mindenkinek nem használnak a praktikák. A lényeg mindig az, hogy egészségesen jöjjön a világra a gyermek és anyukának se legyen baja. Két gyereket szültem természetes úton. Azt gondoltam az első után, hogy nagy ász vagyok, hogy csak gátmetszéssel sikerült, de igazából ez közös munka, a testem és a baba meg a környezet és a beavatkozások sokat befolyásolhatnak. Akkor, abban a helyzetben úgy döntöttek az orvosok, te pedig ilyen érzelmekkel voltál. És ezt el kell fogadni. Egészségesek vagytok és csak ez számít
2022. ápr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két óra alatt sikerült, a fájdalom olyan volt, hogy ezerszer rosszabbra számítottam.

És ami a durva, hogy mindenki dícsért, hogy milyen ügyes voltam. Miért??? Csak fekudtem meg jajgattam. Nem az én érdemem, hogy gyorsan tágult, hanem szerencsés alkat vagy kedvező csillagállás, stb.

Nagyon gàz, hogy ilyen esetben meg van dicserve a nő, mint ahogy az is, aki csendben szül. Épp emiatt lesz a többinek rossz érzése meg lelkiismeret furdalása hogy ő nem volt ilyen “ügyes”.


Kedves kérdező, ne legyen benned rossz érzés. Mindegy, ki hogyan szül. A gyereknevelés neheze utána következik.

És persze szívből gratulálok :)

2022. ápr. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmit sem rontottál el. A szülés egy alapból kontrollvesztett állapot, ott semmit sem tudsz befolyásolni. Sem a burokrepedés, sem a tágulás, sem semmi nem rajtad múlik. Én szerencsés voltam, 8 óra alatt megszületett a lányom, de nem azért, mert bármit jól vagy rosszul csináltam volna. Mondjuk én nem is ragaszkodtam a kontrollhoz, hagytam, hogy történjen, aminek történnie kell. Legközelebb is ezt tervezem, de nem hiszem, hogy ez ennyire egyértelmű lesz akkor és abban a helyzetben. Az biztos, hogy az ilyen irányított helyzet, amikor feküdni kell, meg gépekre kötve megpróbálni mozdulatlannak maradni meg ilyenek, az nem segít, de ez szintén nem a te hibád.


Tudom, hogy idegesítő ilyen helyzetben azt olvasni, hogy az a lényeg, hogy ti egészségesek vagytok, de tényleg ez a fontos. Ha nagy csalódásként élted ezt meg, traumaként netalán, szerintem nyugodtan keress fel ezzel foglalkozó pszichológust, nem ciki és nem káros, sőt, abból csak profitálsz, ha segít feldolgozni az élményt. Sajnálom, hogy nem úgy alakultak a dolgok, ahogyan azt elképzelted meg tervezted, de sajnos a szülés egy ilyen művelet, több benne a kérdőjel mint a biztos pont, egyedül annyi a tuti, hogy a baba így vagy úgy, de meg fog születni.


Én is gratulálok neked :)

2022. ápr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!