Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császárnál...

Programozott császárnál valószínű, hogy nem élem meg a vajúdást?

Figyelt kérdés
Kicsit buta kérdésnek hangozhat, mivel azért programozott, mert egy meghatározott időn belül történik. Gondolom teljesen mindegy ilyenkor, hogy elfolyt-e a magzatvíz, vajúdsz-e már, ígyis úgyis mész. Viszont én természetesen akartam szülni, de sajnos nem lehet. (Még nem vagyok terhes, de ezt már előre megmondták) De szeretném legalább a vajúdás folyamatát átélni. Nem vagyok mazochista, ne értsetek félre. Csak édesanyám is annyit mesélt a szülésről, hogy mekkora fájdalom volt, és végül mekkora csoda. És szeretném érezni, tudni hogy miről beszél annyi nő, mégha a szülésig nem is jutok el, és elvinni ameddig csak lehet. Erre van lehetőség egyáltalán ilyen helyzetben? Köszönöm a válaszokat előre is!

2022. ápr. 5. 15:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a dokit. De a programcsászár lényege, hogy programozva van, megmondják, hogy ekkor és ekkor lesz a császár. A vajúdás pedig spontán történik, hacsak nem inditják be a szülést, de szerintem ez felesleges kockázat lenne.
2022. ápr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen, valahogy sejtem hogy csak ez a menete van. Csak úgy gondoltam esetleg, hogy megvárhatom amíg beindul a szülés természetesen, és utána császároznak. Mint pl egy sürgősségi császárnál. (Dokit majd megfogom kérdezni ha oda jutok, de még mint írtam nem vagyok terhes, így nem került szóba egyelőre ilyen részletesen)
2022. ápr. 5. 15:57
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont így alakult, bár nem vajúdtam. A kiírt programcsászár előtt pár órával elfolyt a magzatvíz, beindult a szülés. Ez hajnalban történt, a dokim berohant és megcsinálta a császárt, nem nagyon akartak vajúdni hagyni, de nem is kértem.
2022. ápr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy miért lesz programozott. Ha veszélyes vajúdnod is, akkor általában a 38-dik hétre szokták időzíteni. Ha nem, akkor a 40-dikre, és ha előbb jön, amíg vársz a szabad műtőre, simán vajúdhatsz is pár órát. (Én így jártam.) Egyébként van olyan doki is, aki ad előtte oxitocint, ilyen tapasztalatot is olvastam már.
2022. ápr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja a #4. Ha szabad vajúdnod, akkor könnyen lehet, hogy előtte szándékosan csinálnak oxitocinnal méhösszehúzódásokat. Ennek az az előnye, hogy a baba "tudja", fel kell készülnie a külvilágba kerülésre. Mire odajutsz, remélhetőleg elterjed ez, legalább mint lehetőség.
2022. ápr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
Megkerdezhetem,miert lesz programcsaszar,majd ha aktualis?
2022. ápr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
56%
Teljesen mindegy hogyan szülsz. A neheze utána jön :)
2022. ápr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak! Azt nem tudom pontosan hogy a vajúdás is kizárt e vagy sem. Igazából a szemem (ovis korom ota) romlik folyton, már -7.50 (plusz szemtengelyferdülés, meg minden anyám kínja melle :D) es ennél már nem javasolják a szülést, mert nagyon romolhat a szemem rosszabb esetbe vaksaghoz is vezethet az erőlködés(legalábbis a doki ezt mondta) ill. Epilepszam is van, ami szülésnél erősödhet. Ezek mellett azt mondtak császár a biztonságosabb. ( igazából a szememet valóban féltem, de hallottam már olyanról hogy valaki szült ennyire rossz szemmel es nem lett baj belőle) A lényeg hogy legalább valamicskét szeretnek érezni a szulesbol, mégha ez közel sem olyan mint a “csattanó” a végén.
2022. ápr. 5. 17:26
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szemésztől és/vagy az epilepsziádat aki kezeli kell kérned egy szakvéleményes papírost, ha terhes leszel, és azt odaadni majd a nőgyógyásznak.
2022. ápr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
8%
Ez baromság. A myopia nem indokolja a császármetszést, ahogy az epilepszia sem, ha normálisan kezelve van.
2022. ápr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!