Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rossz szülésélményt hogy...

Rossz szülésélményt hogy lehet feldolgozni?

Figyelt kérdés

2 gyermekem van, mind a kettő szülésélmény borzasztó volt, az azt követő 1 hét szintén. Az első szülésemet úgy, ahogy fel tudtam nagyjából dolgozni, de a 2.-at (2 hónapja volt) nagyon nehéz.

Vagy a kettő együtt lenne már nekem 'sok'?!

Magamat hibáztatom az azt követő időszak miatt is..


Volt valaki hasonló helyzetben?

Végül mi segíthet a feldolgozásban?


2022. ápr. 27. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Keress fel egy szülésfeldolgozó csoportot. Nagyvárosokban jobban találsz. Nekem ugyan nem volt rá szükségem, de a legjobb barátnőm részt vett egy ilyen csoport több alkalmas foglalkozásán, majd pár hete csodás 2. szülése volt.
2022. ápr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Tényleg jó szándékból írom:

Ne olvasgass baba-mama csoportokban. Hidd el egy-ket év múlva nem ez lesz a mericskeles - dicsekves témája hogy ki mennyire volt okos meg ügyes mert az xy kórházba ment ahol annyival tudatosabbak stb... Most tele vagy hormonokkal, én szülés után mindentől elbogtem magam mert minden meghatott vagy elerzekenyitett :D


Nekem tökéletes szulesem volt. A gyerekem meg fogyatékos. Egy percig atadnam ezt az érzést, és szerintem meggyogyitana örökre...

Sajnos nem kaphatunk meg mindent amire vágyunk, meg kell tanulni örülni annak ami van, amiben én nagyon rossz vagyok, de mindig ezt tanácsolják.

2022. ápr. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

2, az hogy neked rosszabb, nem jelenti azt hogy másnak nem lehet rossz. Igenis valamilyen utat találni kell, hogy feldolgozza az ember a rossz szülésélményt. Az nem megoldás, és nem jó tanács hogy "fogadd el, mert nekem rosszabb"

Kérdező, keress egy jó pszichológust, vagy egy olyan dúlát aki foglalkozik szülésélmény feldolgozásával. Én családon belül beszéltem sokat róla, főleg a férjemmel, rengeteget javított már ez is. De tervezek pszichológushoz is menni.

2022. ápr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
2 vagyok abszolút nem így értettem, de valid stratégiának tartom a feldolgozasra a kontextusba helyezést. Dehogy akartam én bezzegelni, főleg hogy mindenki úgy szokott kezelni hogy nekem már úgyis mindegy minden:D
2022. ápr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem így értetted akkor bocsi, csak nagyon így jött át. Félreértettem
2022. ápr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokat segített, hogy leírtam, mint egy levelet, amiben elmesélem a gyereknek, hogy hogyan született. De nincs szándékomban odaadni, csak anno jókat bőgtem rajta az önsajnálattól, hogy milyen selejtes vagyok. Egyébként meg az idő, rokonok, barátnők, akik meghallgattak. Ha utóbbi nincs, akkor meg a pszichológus. De igaz, amit írtak, amikor nagyobbak lesznek, már annyi minden más közös élményetek is lesz a latban, és sok-sok minden, aminek örülhetsz vagy amikor féltél... stb. - s egyre kevésbé fog számítani, hogy akkor nem kaptad meg, amit és ahogy elképzelted. Sőt büszke is lehetsz, ha másképp alakult, aztán mégis végigcsináltad vagy akár hálás, hogy nem lett rosszabb. De most csak legyél türelmes magaddal.
2022. ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

Pszichològus, emma vonal, tàmogatò környezet segìthet. Fogadd el azt, hogy jogod van dühösnek, csalòdottnak, szomorùnak lenni, ha szülèszeti erőszakot szenvedtèl el! Az nem elèg, ha a baba es az anya is egèszsègesek. Sőt, nem maradtál egeszsèges, ha tulajdonkeppen ptsd-d van tőle.

Ha valakit megerőszakolnak, ès terhes lesz, senkinek nem jutna eszèbe avval nyugtatni, hogy legalàbb ott a gyereked. Aki nem a fogantatàsnàl, hanem a szülèsnèl èl àt erőszakot, az ugyanolyan komoly helyzet.

Ne kisebbìtsd a sajàt bajod, mert màsnak is rossz valamiben, ès keress tàmogatò ès profi szaksegìtsèget.

Ès nagyon sajnàlom, hogy ìgy elbantak veled, nagy ölelès, nem vagy egyedül.

2022. ápr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!