Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Olyan emberek szülésélményére...

Olyan emberek szülésélményére (egész történetére) lennék kíváncsi, akiknek a fájdalomküszöbük nagyon alacsony. Mit hogyan éltetek meg? Én még a vérvételektől is irtózom. Mi hogy zajlott le bennetek? Kistesót szeretnétek?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!

2021. jan. 30. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Elkezdtem leírni, de rájöttem, hogy mindenkit csak megbotrankoztatna.

Annyira fájt hogy azt hittem ott maradok, csalódtam, mert azt hittem a halál torkában valami patoszosabb dologra fogok gondolni, de üres volt az agyam a fájdalomtól, mint egy partra vetett pontynak.

Én utána a gyereket se tudtam ellátni, de úgy is voltam vele, hogy most vigyék is el.

2021. jan. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Én úgy indultam neki, hogy háborítatlan szülést akarok, tűvel senki se közelítsen felém, én félek a tűtől, engem hagyjanak békén.

Ebből az lett, hogy az egyébként tökéletes, teljesen tisztán tapintható vénáimat úgy összeszurkálták, hogy a császármetszés után hárman álltak fölöttem, hogy hová szúrják a fájdalomcsillapító infúziót. De már nem érdekelt semmi, csak a gyereket akartam megkapni. 3 napot vajúdtam, de nem megállt a tágulás. Az utolsó pár óra már olyan volt, hogy felőlem meg is ölhetnek, csak ennek a fájdalomnak legyen vége. Aztán beadták a gerincem mellé az érzéstelenítőt. Onnantól csak azt akartam tudni, hogy a baba jól van-e. Mondták, hogy igen, minden oké vele. Ezzel a lendülettel elaludtam a műtőasztalon. Amíg összevarrtak, aludtam. Aztán felkeltem arra, hogy használható vénát keresnek rajtam.

2021. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Az első nem fájt annyira mint a második. Szó szerint rettegtem, hogy meghalok. Nem alacsony a fájdalomküszöböm de ez sok volt akkor nekem. Nem is szeretnék több gyereket ezután a szülés után.
2021. jan. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Sokkal könnyebb és kevésbé fájdalmas volt, mint amire számítottam. 4 gyermekemből 3-at szültem természetesen, de szívesebben szülnék most azonnal még egyet, mint hogy elmenjek laborba. 😊
2021. jan. 31. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
Na igen utolsó, de a kérdés nem is az olyanokra vonatkozott mint te, másrészt ha szetreepdt volna a huvelyed egy nehezen születő gyereketol akkor a szexhez se lenne kedved nemhogy a szuleshez. De örülök hogy te ilyen szerencsés vagy azért a legtöbb ember azért szul mert nincs más választás
2021. jan. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 khniki ***** válasza:
84%
Nekem a fájdalomküszöböm a béka segge alatt van, de nem volt vészes a szülés. Jó, persze fájt, de nem ereztem azt, hogy belehalnék. Tudtam, hogy minden fájással eggyel közelebb kerülök a végéhez. A kitolás már egyáltalán nem fájt.
2021. jan. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hali! 🙂

Hát én mind addig amíg nem jutottam el a szülésig azt hittem magas a fájdalomküszöböm. Nos, 11 óra intenzív vajúdás és tolófájás után úgy éreztem helyben ott maradok az ágyon. Igaz alacsony is vagyok, a fiam 4 kiló felett született szóval logikus volt a fájdalom és a szenvedés. A fájdalomtól a fenekem se tudtam letenni(ezáltal szegény gyerkőc is oda-vissza csúszkált bennem), se térdelés, se állás nem ment, kicsit olyan ördögűzéses volt az egész helyzet. Nos akkor és ott azt gondoltam, hogy nekem több gyerekem nem lesz ilyen fájdalom árán, most mégis tervezzük a kistesót.

2021. febr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Szia. Nekem konkrétan nulla a fájdalomküszöböm. Kétszer szültem természetes úton de soha soha soha többet nem fogok még egyszer!!! Az első 8,5 òra volt, fájt , kiabáltam stb. 6 év kellett hogy rávegyem magam a tesòra.

5 hete szültem,21,5!! òra volt. Azt hittem meg fogok halni, könyörögtem hogy császározzanak meg de nem császároztak.... Az utolsò 2-3 òrában azt sem tudtam volna megmondani mi a nevem.... De miután megszületett minden fájdalom elmúlt és amikor a hasamra rakták és megölelhettem annál jobb érzés nincs a világon. Hirtelen elfelejted azt hogy mennyit szenvedtél, kizársz mindent és olyan mint egy “szerelem első látásra” érzés. Mind a két gyerekemnél életem egyik legszebb pillanata volt és most is könnyezik a szemem amikor visszaemlékszem ezekre.

2021. febr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam épp fordítva történt. Magas a fájdalomküszöböm, a vesekövet is csendben tűrtem, ezért optimistán álltam a szüléshez. Hát most azt érzem, hogy soha többet... ehhez fogható fájdalmat soha nem éreztem, nem tudom, hogy valaha is merek-e második gyereket vállalni. Ha igen, akkor biztos császárral.
2021. ápr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló. Azzal, hogy én is azt gondoltam magas a fájdalom küszöböm.

Elég sokáig jól bírtam a vajúdás de aztán a 8-10 cm rész olyan Iszonyat volt hogy semmihez se tudom hasonlítani. Arra gondoltam meg akarok halni csak hogy lehYen vége. Mint a pokol maga. utána mindenki lelkendezett milyen könnyű szülés volt. Hat ha ez a könnyű....

Én is így voltam h soha többet de most két év után újra babát várunk és nagyon izgatott vagyok. A szülés nem tudon hogy lesz. Szeretnek epiduralist kérni.

2021. máj. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!