Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szült állami helyen ÉS...

Aki szült állami helyen ÉS magánkórházban is, megosztaná a tapasztalatait velem? Melyik szülésélmény volt a jobb, hol érezte komfortosabban magát? Melyiket választaná ismét?

Figyelt kérdés

A párommal 1-2 éven belül szeretnénk elkezdeni próbálkozni a babával, mind a ketten 23 évesek vagyunk.

Őszinte leszek, eddig nem nagyon foglalkoztatott az egészségügyben uralkodó káosz, állapot, szerencsére sosem kellett igénybe vennünk az állami kórházak "vendégszeretetét".


Én az éves szűrésre magánorvoshoz járok, ugye most ez az orvosfogadós dolog is megszűnt, szülnék annál, aki éppen ott van. Már ez is megijeszt kicsit, mert azzal tisztában vagyok, hogy vannak orvosok, akik nem a pályára valóak egyáltalán... Most volt ez a felvonulás is, emiatt a közösségi médiában is többen írtak arról, hogy rengeteg anyukával hogy viselkednek a kórházakban. Akár szülés előtt, akár alatta, vagy éppen utána.

Ez nagyon megijesztett, mert én alapból olyan vagyok, hogy akihez durvábban szólnak, akkor kicsit megszeppenek... Legyen az akár egy ügyintéző a bankban, vagy futár, bárki.

Egy ilyen kiszolgáltatott helyzetben ez még rosszabb lenne számomra. Ráadásul nem tudom, hogy van-e arra bármelyik állami lehetőség, hogy a párom végig bent legyen velünk a kórházban tartózkodás alatt (vírushelyzettől függően, persze)? Tehát hogy ott is aludjon.


Nem merültem még annyira bele a magánkórházak áttanulmányozásába, de ahogy néztem, csomagokat lehet választani, 1-2,5 millió között.

Húzós ár, tisztában vagyok vele. Ezért szeretném kérdezni azoktól, akik szültek már mind a két helyen, hogy megéri ezt a pénzt kifizetni, vagy annyival nem magasabb szintű az ellátás?



2021. nov. 30. 12:57
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
29%
Én kórházban és otthon szültem. Kórházban ért erőszak és sok trauma, otthon nem.
2021. nov. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Császármetszéssel szeretnék szülni, itthon az nem hiszem, hogy megoldható lenne. :)


De pontosan emiatt gondolkoztam el a magánkórházi szülésen, ellátáson, hogy ne azt érezzem végig, hogy csak éljük túl a benti napokat valahogy a babával majd... Hanem tényleg pozitívan gondoljak vissza már az első órákra, napokra anyaként.

2021. nov. 30. 13:05
 3/35 anonim ***** válasza:
91%
Hát, ha császárral szeretnél szülni, akkor az állami kórház ki van zárva. A császármetszés ugyanis életmentő műtét, nem kívánságra végzik. A magánkórházban ez csak pénz kérdés.
2021. nov. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
40%

Magánkórházban is csak akkor van császár ha van róla orvosi papír. Ok nélkül nem csinálnak ők se császárt.

Amúgy az ellátás klasszisokkal jobb. Velem a császár miatt már az sztk-ban bunkók voltak. Ezért végül magánban szültem.

2021. nov. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Tényleg? Ezt nem tudtam (hogy a magánkórházban sem lehet választani). Nemrég szült két barátnőm is, mind a ketten császármetszéssel, de tudtommal ők is előre tervezetten így kérték, nem kellett hozzá orvosi papír, engedélyek stb.
2021. nov. 30. 13:22
 6/35 anonim ***** válasza:
80%

4!


Na és szerinted a magánorvos a magánkórházban nem írja meg saját magának a papirt?

2021. nov. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
91%
Magánkórházban úgy szülsz, ahogy akarsz. Ha császár, akkor császár.
2021. nov. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
18%
Van különbség az állami és magánkorház között,szülésbe és pénzbe,terhes gondozásba is.Jó fiatalok vagytok kérdező a pároddal.
2021. nov. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
88%

Én magánban szültem.

Amikor felhivtam őket telefonon, az első kérdés az volt, hogy császár vagy hüvelyi?

Simán megcsászároznak, ha azt óhajtod. Legfeljebb más orvosok közül választhatsz, mert a klinikán is van, aki a természetes szülés híve inkább.

Én a természetes szülést választottam.

Kb 1 millió volt, nekem annyit megért, a terhesgobdozást viszont nem ott csináltam, mert azt indokolatlanul drágának találtam.

Lényegében csak szülni mentem be, előtte egyszer találkoztam a választott orvossal, a leleteket e-mail küldtem meg neki.

A 2 millió körüli árban a terhes gondozás is benne van szerintem. A legtöbben azt nem kérik.

2021. nov. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó vagyok:

Annyi még, hogy ebben az árban benne volt a családi szoba, apa végig ott volt, az nagyon jó volt, vírus ellenére is. Államiban tudomásom szerint csak a szülésen lehet ott.

Maternity klinika Budán.

Semmi rossz tapasztalat nem volt.

De nagyon sokan dicsérik a Duna Medicalt is, az most nyitott, nem annyira felkapott mèg. A Maternity nagyon “divatos”, nem véletlen kell már a 30.héten bejelentkezni.

2021. nov. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!