Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fáj az, ha az orvos...

Mennyire fáj az, ha az orvos úgymond kézzel segíti a tágulást?

Figyelt kérdés

Egyáltalán érezni azt amit a doki csinál, a már folyamatban lévő erős fájdalmaktól?

Remélem ilyenre nem kerül sor, mert ettől kicsit félek.



2022. ápr. 27. 21:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

11 éves a lányom, nem volt egyszerű a szülés.

A magzatvíz szivárgott, fájás semmi. Burkot repesztett, fájás sehol. Oxytocin, lettek fájások, durván, tágulás minimális.

Kaptam méhszáj lazító injekciót (igen, bele a méhszájba, egy brutál hosszú tűvel), de a legrémesebb a kézzel tágítás volt az egészben. Elhiszem, hogy jót akart a dokim, de az valami iszonyat fájdalom volt. 2x csinálta, a másodiknál sírni tudtam volna, ott szóltam is neki, hogy hagyja abba, mert nagyon fáj.

Végül elkerültük a császárt, természetesen született a lányom.

2022. ápr. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
90%
11. Ha jót akarnának, hallgatnának a náluk képzettebb nőgyógyászokra akik káros beavatkozásnak tartják. De az istenkomplexusos idióták (főleg férfiak) nem veszik a fáradságot erre. Én külföldön szültem és ugyan nem hiszem, hogy minden jobb nyugaton de amikor beszélgettem a szülésznőkkel, nem hitték el milyen dolgokat művelnek a magyar szülészeti osztályokon.
2022. ápr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Engem "csak" hasbakönyökölt a doki, igaz az orvosom csak másodvéleményt kért a császár előtt. Semmit nem mondott, engedélyt meg főleg nem kért... Legszívesebben izomból tökön rúgnám🤣 Természetesen a zárómon minden fel van tüntetve, hogy milyen gyógyszereket kaptam, hány szál szőrt borotvaltak le stb, nyilván ez a hasbakönyöklés nem szerepelt sehol.
2022. ápr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

6.: Nem vagyok sem férfi, sem "tikipus szupernő", ahogy te fogalmazol.

És még csak nem is azt tagadom, hogy létezik szülészeti erőszak. Tisztában vagyok vele, hogy sajnos van.

Azonban annak ellenére, hogy 6 éve dolgozom szülészeten és elég sok mindent láttam már, ezt a kézzel tágítást pont nem láttam sehol. Értelmét se látom, mivel attól, hogy kézzel széttúrja valaki a méhszájat, attól a gyerek nem lesz kint hamarabb. Viszont azt tudom, hogy akármennyire is próbál az ember óvatos lenni, főleg vajúdás közben ha rendesen meg kell vizsgálni, hogy van-e méhszáj, hol a fej, hogy állnak a varratok, akkor bizony az lehet kellemetlen, sőt, el tudom képzelni, hogy még fájdalmas is. Ezért gondolom azt, hogy sok esetben a kismama nem tudja, hogy mit csinálnak vizsgálat közben, csak azt érzi, hogy fáj. De attól, hogy a vizsgálat fáj, még közel sem biztos, hogy az orvos éppen tépi szét a méhszájat...

2022. ápr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Több probléma miatt a terhességem végét kórházban kellett töktenem, azonban a szülés nem indult be. Az egészségügyi problémák miatt csak oxis indítás jöhetett szóba, a kórházban lett volna lehetőség egyéb módszerekre is. Az indítás előtt 2-3 nappal megvizsgált (beleegyezésemmel kézzel tágított) az egyik orvos. Gondoltam ez semmiség. A szülés nem indult be. Indítás előtti nap kaptam még egy esélyt, hogy hátha ettől a "vizsgálattól" majd beindul. Hát életemben nem éreztem ekkora fájdalmat, pedig a babám természetes úton született és korábban harmad fokú égési sérülést is szenvedtem nagy felületen, sok ideig ellátás nélkül. Azt hittem ott halok meg a vizsgáló asztalon. Ahhoz képest a szülés semmiség volt és mint az utolsó válaszoló is írta, a szülés közbeni fájdalmas vizsgálatok is semmiségek. Ettől függetlenül elfogadom és elhiszem, hogy előfordul a kórházakban, csak azért írtam a saját tapasztalatomat, mert nálam beleegyezéssel történt és biztosan kézzel tágítás volt.
2022. ápr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
84%
14. Pedig attól, hogy nálatok nem csinálják, még sok helyen igenis jellemző. Pont hozod azt a lealacsonyító, nőhibáztató stílust, amit megszoktunk tőletek. Szerinted miért rettegünk, mi egyszerű nők tőletek? Miért választja évről-évre egyre több nő az otthonszülést, a magánklinikát, vagy a külföldre költözést? Nem azért mert nincs wc-papír a kórházban, elárulom. Pont az ilyen kioktató pökhendi szakemberek miatt mint te. A vizsgálat nem fáj. Ha te úgy csinálod, hogy fáj, akkor rossz szakember vagy. Gondolom szerinted nincs hasbakönyöklés, kötelező gátmetszés, szeparáció, rutinszerű oxitocin sem.
2022. ápr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
80%
15. Áh kérdezd meg a 14est! Ez csak vizsgálat volt, hiszen ilyen nem létezik. Csak hiszti, túlreagáltad a vizsgálatot 🤷‍♀️
2022. ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
76%

16: Bocs, de te olyan dolgokat akarsz a számba adni, amit nem mondtam, nem gondoltam lés még véletlenül sem írtam.

Mint mondtam, nem a szülészeti erőszak létezését tagadom. Sőt, olyat se írtam, hogy minden nő hülye és nem is az van, amit mondanak.

Olyat se mondtam, hogy nincs se hasbakönyöklés, se gátmetszés, se szeparáció, se rutinszerű oxy. Hol olvastad?

Olyan dolgokat akarsz a frusztrációd miatt rám kenni, amit egy szóval se írtam.

És képzeld el, mindenkivel pontosan ugyanolyan óvatos vagyok, ráadásul elég kicsi kezem is van. Ennek ellenére valaki megdícsér, hogy meg se érzi a rákszűrést, valakinek meg látom, hogy fáj. Semmit se csinálok másképp, egyszerűen ő érzékenyebb, szűkebb a hüvelye, kevésbé tudja ellazítani magát.

Tudom, hogy vannak olyan orvosok, akiknél minden kismama ordít, mikor vizsgálják, nálam nem szoktak. Ennek ellenére akkor is el tudom képzelni, hogy ha az ember méhszájába turkálnak, az nem kellemes érzés.

Nem vonom kétségbe senkinek a szavát, de szerintem ez pont egy olyan terület, amit nem lát a kismama, tehát bizonyossággal nem tudhatja, hogy csak szimplán durva volt a vizsgálat (ami önmagában is problémás és tekinthető szülészeti erőszaknak), vagy valóban a 2 centis méhszájából akartam 5 centit csinálni.

De itt befejeztem veled, mert ezt az ismeretlen pocskondiázást, amit itt lenyomtál, azt nem fogom magamra venni inkább.

2022. ápr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
akartak*
2022. ápr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
75%
18. Pocskondiázás? Az pocskondiázás, hogy a kollégáid legtöbb esetben hülyének nézik a nőket. Persze, hogy frusztráltak vagyunk. Frusztráltak vagyunk, hogy megkínozzák a testünket és utána jön a szakember, aki közli, hogy ez nagyon ritka lehet és biztosan a vizsgálat fáj. Persze mi nem látjuk, érezzük. Pontosan tudjuk, mit csinálnak velünk és szembeköpve érezzük magunkat, amikor még le is tagadják. A többit példának hoztam fel nyilván. Nézd hányan írtak, hogy bizony kézzel tágítottak és pokoli volt. Hány nőnek mered mondani, hogy biztos nem lazított?
2022. ápr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!