Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 32 hetes terhes vagyok, elég...

32 hetes terhes vagyok, elég sok problémával! Félek, hogy idő előtt megcsászároznak! Mik az esélyei egy 32-33-34 hétre született babának?

Figyelt kérdés
Aki hasonló helyzetben volt leírná a történetüket? Tudom, nem szabad még gondolni se rá, de sajnos nagy az esély, hogy idő előtt jönni fog!

2022. ápr. 29. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

nekem a 30. héten elkezdett szivárogni a magzatvíz, befeküdtettek a kórházba és a 32.hétig tudták húzni a császárt.

1 hónapig inkubátorban volt a baba, kicsit le van maradva a kortársaihoz képest, de amúgy minden rendben. ☺️

2022. ápr. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De jó!🙂 Mekkora volt a súlya? Kellett lélegeztetni? 1 hete voltam ultrahangon ott 1860 grammra becsülték!
2022. ápr. 29. 20:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

32-től felfelé azért már nem olyan rossz a helyzet. De persze erősen függ attól, hogy mi az ok.

Ha mondjuk súlyos IUGR, és a 32 hetes magzat amúgy csak 28-nak felel meg méretileg, akkor rosszabbak az esélyek. Attól is függ, hogy van-e idő tüdőérlelőt kapni pl., de gondolom nálad van, ha már most tudják, hogy necces a dolog.

2022. ápr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából egy extrém vizesedés áll fent,( az egész hasam ödémás!)fehérje a vizeletben nincs, magasvérnyomás nincs! Terhességi epepangás gyanú! Labor nem igazolja! Kezdődő vesemedencegyulladás, antibiotikumot szedek rá! Van még, de most ezek a fő problémák! Itthon vagyok, elég ramatyul és azt a tanácsot kaptam, ha bármelyik problémám erősödik akkor irány a kórház!
2022. ápr. 29. 20:11
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

34.héten császároztak toxemiaval felig levalt lepennyel

A lanyom leelgeztettek 1 napig masnap mehettem hozza, foghattam meg

3nap mar kint volt velem a szobamba

1hetet voltunk osszesen korhazban

A szopizas nehezen indult, maradt vissza egy tudobetegsege

Lemaradva nincs, sot minden sokkal elobb kezdett (sajnos vagy sem🤷🏻‍♀️)

Igazabol elso ranezesre nem mondja meg senki hogy koraszulott csak annyi.latszik, hogy joval kisebb a kortarsainal


2300grammal és 44centivel született

15hónapos 9320gramm és 75cm

2022. ápr. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
34 héten született az én fiam is. Ilyen érett babánál már az időre születettekkel azonosak az esélyek. De a koraszülött ellátás is nagyon fejlett már. A kenguruzásnak (kangaroo care) nézz utána, kérdezz rá, higy lehet-e, mert az sokat számít a babának. Meg egy szoptatási tanácsadóval vedd fel a kapcsolatot, ha a kórházban nincs. Ha nem tudod rögtön szoptatni, a lefejt tej jobb neki, mint a tápszer. Donortejet is kaphat, gondolom kórházfüggő.
2022. ápr. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia. Az én kisfiam a 32.héten született, de méretei alapján kB 28 hetesnek felelt meg. 1 hónapig voltunk kórházban. Már 6 éves lassan. Az immunrendszere picit gyengébb, de ezen kívül teljesen egészséges.
2022. ápr. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ismerős kisbabája 29 hétre érkezett. Az eléje azt mondta, hogy elég kemény volt, de az a kislány most már 2 éves múlt. Kis mini a társaihoz képest, még, de mozgásban ugyanazon a szinten van, mint a csoportban az egykorú társak.
2022. ápr. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem kellett lélegeztetni, 2100 gramm volt a születési súlya

#1

2022. ápr. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tanácsot is! Kicsit megnyugodtam! Mindenkinek jó egészséget kívánok! Bízom benne, hogy még legalább 2-3 hetet bent marad a bébikém!
2022. ápr. 30. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!