Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy van ekkora bátorsága a...

Hogy van ekkora bátorsága a nőknek gyereket vállalni? Ennyire erősen beléjük van kódolva a fajfenntartás?

Figyelt kérdés

Nagyon durva dolog a szülés. Rettentően fáj, és felléphet bármilyen komplikáció szülés közben. Mégis az emberek többsége erre önként vállalkozik.

Én nem szerettem volna gyereket, viszont sikerült teherbe esnem. Sajnos én nem vagyok az a nő, aki önként belement volna abba, hogy gyereket vállaljon, még akkor sem, ha a végeredmény egy csoda. Olvastam a szülésről, láttam videókat, és bármennyire is vágytam volna gyerekre, erre vállalkozni képtelen lettem volna. Így viszont más, hogy megtudtam, hogy ott van bennem egy kis élet, aki a szerelmünkből lett. Nem tudtam elvetetni a gyereket, viszont így lassan tönkremegyek a terhesség végéig idegileg, ami szegény gyereknek is árt. Sokszor az összeomlás szélén állok, annyira félek a szüléstől. Úgy érzem, hogy csapdába kerültem, minden nap azzal a tudattal ébredek, hogy mennyire borzalmas dolgot kell majd túlélnem, ami testileg és lelkileg is ki fog csinálni, és elsírom magam. Szeretném is a babát, de a félelem nagy úr, sajnos ezen a félelmen semmi sem tud felülkerekedni. Utólag belegondolva a helyes döntés az lett volna, ha elvetetem, mivel ez egy olyan feladat, amihez az idegrendszerem túl gyenge. Azt hittem, hogy lesz esélyem megerősödni, de ugyanolyan gyenge vagyok, és ez az alapból nagy félelem a szülésig fokozódni fog, aminek nem lesz jó vége. Rosszul döntöttem sajnos, jobban át kellett volna gondolni a dolgot, és nem vállalkozni egy olyan feladatra, amihez nincs meg a képességem, amihez nem elég fejlett az idegrendszerem.


2022. máj. 3. 09:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%

A természet megoldotta ezt a szülési fájdalom dolgot, ott és akkor fáj mint a krvaélet, de utána kitörlődik.

Amúgy minél idősebben szülsz, annál rosszabb, annál több komplikáció lesz.

2022. máj. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
55%

Első terhességnél általában bátran vágnak bele a nők, majd ahogy közeledik a szülés, jön a para.

Igen, pokoli fájdalommal jàr és nem veszélytelen a szülés. De, vannak lehetőségek! Pl epidurális érzéstelenítés, ami óriási segítség lehet. Vagy császármetszés, ami után a lábadozás lesz fájdalmas, de azért közel sem annyira mint egy érzéstelenítés nélküli hüvelyi szülés. Ha ennyire rettegsz, akkor menj pszichiáterhez, aki kiállít egy papírt, amin nem javasolja a hüvelyi szülést mentális problémák miatt.

2022. máj. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
84%
Nem a többiek a nagyon bátrak, hanem te vagy besz...ri!
2022. máj. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Császármetszés sem egy leányálom, nekem 2 volt hasonló okok miatt. (Természetes szüléstől való félelem)

Próbáld meg megbeszélni az orvosoddal, ha számodra (is) az járhatóbb útnak tűnik.

Kitartást!!

2022. máj. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%
Elkéne kezdened utánaolvasni több helyen a szülés segítésnek. Rengeteg módszer van, ami segít könnyebbé tenni a szülést, lelkileg segít, hogy ne traumaként éld meg. Nagyon nagy bajban vagy, ha már erre készíted magad folyamatosan. Így borítékolhatod is, hogy katasztrofális lesz. Kérj segítséget, keress rá a különböző szülést könnyítő technikákra. Készülj rá..
2022. máj. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javaslom, hogy járj utána, sokféle lehetőség van.

Pszichológus is jó ötlet, mert ez a mértékű félelem nem normális, ott az epidurál vagy a császár és még 1000 lehetőség. Tényleg kellene papír is róla, mert ha nincs, akkor max. a doki jóérzésében bízhatsz, ha van róla szakorvosi papír, az azért nyom a latba.

2022. máj. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, Azt tudnod kell, hogy a netre általában az írja ki a szülés élményét, akinek horror volt. A jót pedig őrzik magukban. Hidd el nekem, 10 szép szülésre jut egy horror véres szülés.

Faj mint a kuvaélet, de én pl sokkal rosszabbra számítottam. Lesz egy nehéz napod-félnapod és annyi. A gyereknevelés neheze meg úgyis utána következik :)

2022. máj. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Autóbalesetet szenvedni nagyobb esélyed van, oszt gondolom mégis közlekedsz valahogy. Nem olyan nagy dolog ez.
2022. máj. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Túlgondolod. Persze, baromira fáj szülni, de jó esetben csak pár óra az egész, aztán vége. Mindenki kibírja.


Én már szültem, azt hittem, ott halok meg, de fogorvoshoz menni még mindig jobban félek :D

2022. máj. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire parázol, érdemes lenne szakemberrel beszélni.
2022. máj. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!