Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Férjem meggondolta magát és...

Férjem meggondolta magát és mégis be akar jönni a szülésre. Nektek mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Én teljes mértékben rábíztam a döntést, nem befolyásoltam semmilyen irányba. Még mielőtt teherbe estem, beszéltünk róla, és a férjem azt mondta, hogy nem tudja mit akar, de lehet inkább nem lenne benn. Én nem bántam, kicsit én is tartok tőle mit látna benn. Őszintén én magam se szívesen néznék végig egy szülést. Aztán terhes lettem, párom mondogatta hogy lehet mégis bejön, és most már kijelentette, hogy benn akar lenni.

Ti vagy a ti párotok hogy élte meg a szülést? Főleg aki bizonytalankodott a döntésben. Volt aki megbánta?

Amúgy a férjem nem az a nagyon kényes típus. Engem már műtöttek korábban, a műtét után ő cserélte a seben a kötést, adta be nekem az injekciót, de az azért csak más.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. máj. 5. 22:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nagy segìtsèg volt, hogy bent volt. Bàr nàlunk egyèrtelmû volt, hogy bejön.

Felvàltva adta a gàzt ès a vizet. Magamtòl nem tudtam volna a poharat emelgetni, ő meg szìvòszàllal adogatta.

Kitolàsnàl ő tartotta a helyèn a ctg tappancsokat, mert nègykèzlàb àlltam. Fotòzta a babàt meg engem rögtön. Fogta a gyereket mìg kimentem szülès utàn pisilni meg mosakodni.

2022. máj. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már a jelenléte is hatalmas erőt adott. Aztán képeket is csinált, nagyon örültem azoknak. :)
2022. máj. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Annyit lát amennyit akar, rajta múlik!

Ha a párom nem jött volna be velem én sem mentem volna 😅

2x szültem, de egyikből sem láttam semmit és nincs is az a pénz, hogy megnézzek egy szülést, szerintem egy életre traumatizálna 🙄

2022. máj. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Minden vágyam lett volna, ha bent lehet, de egy gyerekkori traumája miatt nem vállalta. Sosem hánytam fel neki, tudom hogy reagál a vér látványára, szóval inkább csak a hiányérzet maradt, hogy valaki fogja a kezem és segítsen nekem lelkiekben. A második gyerekkel a végsőkig vajúdtam itthon, abban viszont sokat segített.
2022. máj. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
3%

Jaj a sok habos mese sztori!

hidd el őket, aztán búcsúzz el a férjedtől, pá!

2022. máj. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Változó, mert sajnos vannak negatív végű sztorik,de szerintem az alapvető hozzáállás sem mindegy. Általános a pozitív van szerencsére, 5ös nem értem minek akar lehúzni ...

90%ban semmi rossz nem történik belőle, a maradék eleve hülye, mert olvastam én is olyat, hogy szülés után undorodott az asszonytól, mert sokkolta a látvány...😪

2022. máj. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Hát aki emiatt undorodik meg a nőtől az nem férfi... Vagy ez csak egy indok...


A férjem három szülésemnél segített. Legutolsónál premier planban nézte végig, sőt én még kértem hogy fotozza is le ahogy kint van a feje a fiúknak 🙈🤣

Semmi trauma nem érte, ugyanolyan jó a kapcsolatunk és a házas életünk mint előtte...


Sok férfit nem is a látvány zavar, hanem a tehetetlenség, hogy nem tud segíteni... Beszéljetek sokat előtte, mond el h nem biztos h az érintés simogatás stb jól fog esni vajúdás alatt. Nehogy magára vegye ha elutasito vagy vele... Neki kell majd észrevenni mire vágysz, én pl imádtam h legyez, meg mikor a derekamat masszírozta. Gyakran kínált vízzel amit magamtól már nem tudtam kérni. És persze mikor kibujt fotózott


Én amugy azt gondolom ha az egyik fél nem akarja vagy tart tőle akkor nem szabad erőltetni... Ez rád is vonatkozik... Ha tartasz tőle mi lesz hogy fog reagálni nem akarod 100%ig hogy bent legyen akkor ne menj bele.

Nem Attól lesz jó apa ha bent van a szülőszobán, csak azért mert ez ma már annyira elfogadott és "alap"

2022. máj. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
Nekem premier plànban nèzte vègig a kitolàst, ès nem ment el tőlem a kedve. Előbb làtta a gyereket mint èn, azt mondta olyan volt a nedves hajànak a mintàja mint a diòbèl, mikor előbukkant a feje.
2022. máj. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
A férjem eredetileg egyáltalán nem akart bent lenni, és én is hajlottam efelé. A terhesség előrehaladtával azonban elkezdtem izgulni, és néha megbedzegettem, hogy ha akar, bejöhet. Szép lassan ő is egyre inkább meggondolta magát, és már úgy készült, hogy bejön. Végül mindenképp bent "kellett" lennie, mert külföldön szültem, és ő volt a tolmácsom. Annyit mondtam neki, hogy a fejem mellett maradjon a kitolásnál, és nem leshet. Természetesen lesett :D, de abszolút nem változtatott semmin. A fordításon kívül adott vizet, fényképezett, és ha bármit kértem, ott volt. Csodálatos volt látni, hogy az első órában már a kezében foghatta a gyermekünket, iszonyatosan meghatódott. Az egyetlen hátránya volt, hogy a vajúdás alatt semmiről sem akartam tudomást venni, ő meg mutogatta nekem a tévében a természetfilmet, hogy nézzem, milyen szépen repül a madár, és majdnem megsértődött, hogy én nem élem eléggé át :D
2022. máj. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Az én férjem azt mondja, élete legnagyobb élménye volt, mindenkinek ajánlja. Teljesen katartikus állapotba került. Amúgy nem nézett oda, csak a fejemnél ült, nyilván látott így is ezt-azt, de premier plánban semmit, azt én se akartam.


Nekem meg nagy dolog volt, hogy velem volt bent, mert kemény szülésem volt, hosszú vajúdással.

2022. máj. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!