Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tachycardiás baba, mit jelent,...

Tachycardiás baba, mit jelent, mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

Sógornőmnek most indítják a szülését, a baba tachycardiás. Mit jelent ez? úgy olvastam valami szívelégtelenség, szívritmuszavar, de volt valaki így? 38 hét körül jár!

köszönöm a válaszokat!


2010. szept. 17. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az volt. Nálunk megemelkedett szívfrekvenciát jelentett. A babám szíve folyamatosan 180-200- at vert percenként. Engem viszont azonnal császároztak, nem szülhettem meg, mert féltek a dokik, hogy nem bírja ki. Ahogy kivették belőlem, visszaállt a szíve a normális 140-160-as tartományba. Egészséges, semmi baja nem lett.
2010. szept. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, valami ilyenre gondoltam én is, h rosszabban hangzik, mint ami.....próbálták indítani a szülést, de most mondta a férjem, h anyuka elájult és most van ez a bizonytalanság, mert sógoromat kiküldték. valószínűleg császárral kiveszik a babát, ők se kockáztatnak.....
2010. szept. 17. 12:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jobb lesz így a babának.
2010. szept. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló!

Mit mondott az orvosod,mitől lehetett a magas szívfrekvencia?Nekem is ugyanez volt a helyzet mindkét gyerkőcömnél,hogy időnként ilyen magas volt,de simán szültem,mert akkor épp mindkettő szívfrekvenciája jó volt.

Bocs,hogy belekérdeztem.

2010. szept. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen,ilyenkor szokott sor kerülni a sürgősségi császárra,az anya és a baba élete védelmében!Gondolom már megszületett a kicsi,és minden rendben van!
2010. szept. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagy lepényi elégtelenség, vagy köldökzsinór elégtelenség. Nekem nem volt túl jó a flowmwtriám sem, végeredményben nem jó a baba oxigénellátása, és a kis szervezete így reagál rá, próbálja a vérét jobban keringetni. Gondolom nálad is egyből jobban lettek a kicsik, ahogyan megszülettek. (Még előfordulhat az is, hogy attól van, hogy félsz a szüléstől, és a baba túl sok streszhormont kap.) (bocsánat az off-ért)
2010. szept. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
flowmetria
2010. szept. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ja, bocsi, most olvasom csak figyelmesen. Igen, ha csak időlegesen magas az nem baj. A baj akkor van, ha állandósul. Nálam folyamatosan pörgött vajúdás alatt.
2010. szept. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! hát én komolyan nem értem most mi van! Képzeljétek, nincs még baba! Hogy miért nem? Mert kapott valami indítót, aztán helyrejött a szívhang és ennyi....hagyták a helyén a babát, most bent van a sógornőm a kórházban és várja a sorát! Mint megtudtam lelassult a szívverése a babának és ezért kezdtek aggódni az orvosok, nem adtak magyarázatot, h miért volt ez és egyáltalán lehet e valami baj. Az ájulást is valami sokkal magyarázták (mondjuk babásan ez nem akkora jelenség). Hát én nem vagyok egy gyorsan császározzanak párti, de lehet h én már hisztériáztam volna h csináljanak valamit, elvégre két hét van hátra és ki tudja h mit kockáztatnak így!
2010. szept. 18. 10:26
 10/10 A kérdező kommentje:
ja igen, a stressz is közrejátszhat, állítólag igazi "sárkány" mostanában, első baba lesz.......
2010. szept. 18. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!