Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik kórházban szülnétek és...

Melyik kórházban szülnétek és miért? (Pécs, Mohács vagy Szigetvár) Ismerősök mind mást mondanak, nem tudok dönteni!?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi, sokan dicsérik a Mohácsi szülészetet, viszont Szigetvárról nemrég mesélt a védőnőm csupa jókat. Úgy hallottam Pécsen siettetnek mindennel. Ez a 3 hely jöhet szóba, viszonylag közel vannak hozzám.
2022. máj. 8. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szigetvárról én is csak jókat tudok mondani, csak pozitív tapasztalataim vannak.
2022. máj. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Mohácson nem szűlnék már amióta nincs a Hartmann.


Pécsen volt 2020-ban ez miatt a 3.császárom.

2022. máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pécsen szültem, mert itt van megfelelő felszerelés, ha bármi lenne.

Nem siettettek semmit. Nem kaptam oxit, a burokrepesztés előtt megkérdezték, hogy beleegyezem-e. Ezután mondjuk valóban felgyorsultak az események, de ha nem így van, a lányom minimum sérül, vagy nem éli túl a szülést. Annyira betekerte magát a köldökzsinórba, hogy esélye nem volt természetes úton megszületni. Esett a szívhangja is, és sűrű, sötétzöld volt a magzatvîz.

Szigetvàron is adják ám az oxitocint, ha jön a műszak vége.

Mohácson meg hol van elég orvos az osztály működéséhez, hol nincs

2022. máj. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szültem Szigetváron és Pécsett is. Szigetvárt jónak találtam elsőre. Viszont Pécs jóval felszereltebb, modernebb, sokkal több lehetőség van. A személyzettel mindenhol nagyon meg voltam elégedve.
2022. máj. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Szigetváron szültem 2 éve. Nekem nem volt egy extra élmény, annyi pozitív volt, hogy 2 ágyas szobában voltam, de a fürdő a szomszéd szobával közös. Most még ráadásul doki sincs, a főorvos elment, egy doki agyvérzést kapott, kb 3 orvos viszi az osztályt, ügyeletet, ambulanciát, műtéteket. Idén Pécsen fogok szülni. Mohácsra nem mennék, ott sincs orvos. Viszont a Pécsen elmúlt néhány évben szült ismerőseim közül szinte mindegyikük babája valami fertőzést kapott szülés közben, vagy környékén, és antibiotikumra volt szükségük. Egyik anyuka szerint azért, mert nem csinálnak beöntést és ebben lehet is valami. Ettől azért félek egy kicsit. De ennek ellenére nem mennék már Szigetvárra.
2022. máj. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csinálnak beontest Pécsett, ha kéred.
2022. máj. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Hát nem tudom 5ös, elég sok ismerősöm szült Pécsen, egyiktől sem hallottam szüléskor elkapott fertőzésről.

Olyanról igen, hogy az anya szülés előtti kenetvétele pozitív lett valamire, emiatt kapott antibiotikumot, de ez kórháztól független dolog.

Meconiumos magzatvíz esetén szoktak még antibiotikumos kezelést adni, de az sem függ össze a beöntéssel.

Meg könyörgöm... Ha szülés közben széklet távozik, azt azonnal eltakarítják, nem abba születik a baba.

2022. máj. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Nem mondtam hogy kifejezetten ettől van, csak hogy lehet benne valami. Nem kell nekem ugrani. Könyörgöm.


Ez az anyuka azt mesélte hogy ő szeretett volna beöntést de a nővérek nem csinálták meg neki. Nem voltam ott, nem tudhatom, ezt mesélte. De ha tényleg csinálnak kérésre én mindenesetre tuti kérni fogok, úgyhogy köszönöm ezt az infót :)

2022. máj. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mohácsot be fogják zárni . Nincs orvos. Szigetvár is hasonló sorsa fog jutni. Pécsről járnak ki az orvosok amúgy .( sőt Szekszárdra is sajnos )
2022. máj. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!