Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem szeretnének sokan...

Miért nem szeretnének sokan császárt? Miért ragaszkodnak sokan a hüvelyi szüléshez?

Figyelt kérdés
Mi az oka, hogy sokan a sima szülést szeretnék? Mi a baj a császárral?

2022. máj. 9. 16:21
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
71%
Azon kívül,hogy az egy nagy hasi műtét annak minden kockázatával együtt?
2022. máj. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
60%
Pont amiért más meg a császárhoz ragaszkodik. Mindkettőnek lehet rossz kimenetele. De én úgy vagyok vele, hogy jobban értem a természetes szülés folyamatát, jártam felkészítőre is, tudom mi miután következik és mit tudok én ahhoz tenni, hogy a lehető legjobb élmény lehessen a fájdalom ellenére is. Mert nem képzelem azt, hogy a császár könnyebb út. Lehet hogy Bözsi már másnap szaladt, de lehet én hetekig alig tudnék menni. Lehet, hogy én szültem kétszer természetes úton és nekem nem merült fel komplikáció, de Bözsi barátnője megpróbálta és szanaszét repedt és hetekig nem tudott ülni. Nem fekete vagy fehér egyik sem és egyénileg mindenki döntse el, hogy melyik a szimpatikus verzió számára
2022. máj. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
36%

Mert a jóisten ugy teremtette a nőt, hogy alul pottyanjon ki a gyermek


Míg hüvelyi szülésnél pikk pakk regenerálódik az ember lánya, addig császár után magát nem tudja ellátni, nemhogy a gyereket.

2022. máj. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
56%
A hüvelyi szülés az egy természetes dolog a császár pedig nem az, azt tisztességes helyeken vészhelyzetben alkalmazzák. Mivel Mi nem tisztességes helyen élünk Ezért sajnos ki kell mondani az igazat még ha csúnyán is hangzik, a császáros szüléseknek a túlnyomó többsége indokolatlan, pusztán azért csinálják, mert a kórház sokkal több pénzt kap a császárért, mint a hüvelyi szülésért. Aztán ki ki döntse el, mennyire van kiszolgáltatva a szülész doktor úrnak.
2022. máj. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
46%
Mert manapság valamiért elterjedt, hogy sokkal rosszabb, mint a hüvelyi szülés. Ez nem igaz, tapasztalatból mondom ;)
2022. máj. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
53%
Én azért, mert a legszebb szülés amit elmeséltek is brutál volt. Az összes nő aki hüvelyi úton szült, meg merne rá esküdni, hogy ennél durvább fájdalom nincs a vilagon. Akkor ne mondjátok már, hogy egy nagy hasi műtét rosszabb. Nekem volt már két nagy hasi műtétem, és ezerszer inkább mégegy műtét, mint a szakadós, magam alá szarós, vérpoklos hüvelyi.
2022. máj. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
49%
Mert műtét után 8 órán át nem kelhettem fel az ágyból. Alig tudtam mozogni napokig, a köhögés egy rémálom volt szintén napokig. A kisbabámat alig tudtam megemelni, az ágyban alig tudtam egyik oldalamról a másikra fordulni. Mert lassan 4 hete szültem, de még mindig húzódik a hasam egy részen, ahol a seb van. Mert 30 napig kell magam szúrni vérhígítóval. Mindenképpen el akartam kerülni a császárt, de komplikációk léptek fel, ezért kellett műteni.
2022. máj. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
41%
Császárt támogatom nem akarom hogy a hüvelyem, a testem tönkre menjen
2022. máj. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
49%
4 gyerekem van, 2 császáros, 2 természetes. Összehasonlíthatatlan a baba és az anya szempontjából is, szülni fantasztikus, a műtét pedig nekem olyan halálközeli élmény volt mindkétszer, hogy majdnem emiatt nem lett több babánk.
2022. máj. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
43%
Nagy hasi műtét, fájdalmas felépüléssel, életen át tartó hegkezeléssel. Utóbbira sokan legyintenek, de az van, hogy ha nem foglalkozik az ember a heggel, akkor idővel összenövések, letapadások alakulnak ki, gondolom azt nem kell magyarázni, miért nem jó
2022. máj. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!