Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Sokan miért ragaszkodnak...

Sokan miért ragaszkodnak hozzá,hogy Magyarországon éljék le az életüket?Miért van bajuk azzal hogy külföldre költözzenek?

Figyelt kérdés
Beszéltem erről a múltkor egy nővel,hogy Ő magyar földön született és magyar földön is szeretne megöregedni.Véleménye szerint nem is igazi magyar,aki külföldön akar letelepedni,és haragszik az 1956-ban a hazájukat elhagyó magyarokra is.Igaza van?Vagy hülyeség az egész,amit mondott ez a nő?

2021. jan. 17. 15:41
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Megfutamodás,gyávaság,hazaárulás külföldre költözni véleményetek szerint?
2021. jan. 17. 15:42
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

beszéltem én is sokakkal erről.

a legnyomósabb érv a nyelvi hiányosság miatt.nincsen kedvük megtanulni idegen nyelvet.

a másik,hogy akárhova mentek,mindig éreztetve volt velük,hogy ők nem teljes értékűek annyira mint az ott születettek.

a harmadik dolog,hogy nem tudták megszokni a másik ország mentalitását.

2021. jan. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
85%

1. Mindenkinek a maga dolga, hol éli le az életét, én nem ítélek el senkit. ('56-osokat pláne nem, amikor itthon mondjuk börtönbe zárták volna vagy rosszabb)

2. Én azt látom a környezetemben, hogy akik kimentek, többnyire itthon is feltalálták volna magukat. A 90%-uk képzetten ment ki, nem "mosogatni" (félreértés ne essék, azzal sincs semmi gond - csak a kereseti lehetőségek, nyelvtudás stb. miatt mondom)

3. Én sem tervezek kiköltözni (bár egy határozott idejű szerződés erejéig voltam), legfeljebb határon túli magyarlakta területre. Tényleg van abban valami, hogy "haza" meg "otthon" meg "gyökerek", pedig messze nem neveltek "ősmagyarnak"

4. Én csak azokra haragszom, akik kiköltöznek örökre, aztán kintről "megmondják a tutit", hogy nekünk, akik azt választottuk, hogy itthon maradunk, hogyan is kellene élnünk - sajnos ilyen ismerősöm is nem egy van.

2021. jan. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
87%

Egyik sem.

De miért is kéne mindenkinek elköltözni?

Én szeretek itt élni. Külföldön nem érezném otthon magam.

Egy két hetes nyaralás után is, jó érzés újra itthon.

2021. jan. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
68%
Talán mert szeretik a hazájukat és jobban, mint a pénzt!
2021. jan. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
80%
Van akiben több a nemzeti kötődés, mint másokban. Na meg aki akar, az tud boldogulni bőven itt is. Mondjuk hazaárulózni aki elmegy az túlzás, de aki magyarajkú létére gyalázza az országot, az már bicskanyitogatóbb
2021. jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
40%
Ha választhatok, hogy jó hazafiként bólogatok és nem veszem észre, mennyire gáz az itteni emberek gondolkodása, (nem, nem csak a politika miatt!) vagy hazaáruló vagyok, mert nem azonosulok azzal, akkor utóbbit választom. Emiatt nyilván kiutálnak a jó hazafiak. A közös ellenségek gyűlölete az egyetlen összetartó erő a magyarok között.
2021. jan. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
33%

Az ember évezredeken keresztül vándorló életmódot folytatott, tehát ha valahol rossz volt, oda ment, ahol jobb volt. Evidens. Az országot az árulja el, aki élhetetlenné teszi és menekülni kell miatta belőle. Az, hogy meg lehet élni az országban az nem kérdés, de van különbség a túlélés és élet között.


Egyébként, ha ilyen embereken múlna, mint ez a nő, akkor még mindig a fán lennénk. Szerencsére a többség hajlamosabb a fejlődésre és továbblépésre.

2021. jan. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
50%
Igaza van annak a nőnek! De nyilván ezt azok nem érthetik meg, akiknek a pénz az istenük.
2021. jan. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
55%
Nem a pénz az egyetlen oka, hogy ez az ország élhetetlen, hanem amilyen emberek vannak benne. Persze mindenhol vannak agresszív prolik, de a magyar még büszke is rá és követendő példának állítja be.
2021. jan. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!