Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha Németországban azt a nevet...

Ha Németországban azt a nevet adom pl a babának h Ágnes, de ok ugy irjak h Agnes gondolom ha elmegyek a magyar konzulátushoz intézni a magyar papirokat,o mar rendesen magyarositva fogja irni?

Figyelt kérdés

2022. máj. 26. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Igen, ha kizárólag magyar állampolgár.
2022. máj. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Egyik ismerősöm kint szült Bécsben, és a fiát Philip-nek anyakönyveztették. Mindkettő szülő magyar, nem nyúltak a gyerek nevéhez itthon. Másik ismerősömnek Kanadában lett gyereke, ott is magyarok a szülők, a gyerek Ryan lett.
2022. máj. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Magyar allampolgar lesz, pont ezert erdekel

Nem szeretnem ha Agnes lenne a neve , hanem azt szeretne ha rendesen ekezettel lenne irva 🤣

2022. máj. 26. 10:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön nincsenek ilyen szigorú név törvények mint itthon. Ha azt akarod hogy ékezetesen legyen írva a neve akkor add ékezetesen már ott Németországban. Ha már ott ékezet nélkül adod, akkor itthon is sima Agnes lesz.
2022. máj. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Csehországban szültem, ékezetes neve van a gyerekemnek. A kórházban ékezet nélkül írták fel, kérvényeztetni kellett, hogy tegyék rá az ékezetet a kinti papírjaira, de nem volt belőle gond. A konzulátuson intézett iratok meg teljesen rendben voltak.
2022. máj. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Németországban élő barátnőm ékezetes magyar nevet adott. És így is irják. Anya: magyar és német, apa: német, gyerek: német állampolgár.
2022. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az anyakönyvezésnél lehet választani, hogy magyarosítva (ékezettel) akarod hogy anaykönyvezzék vagy a külföldi okiratban szereplő verzióval.

Németországban nem tudom hogy van, de Svédországban lehet ékezetes nevet is adni.

Adtunk második keresztnevet is, olyat ami nincs az adható nevek listájában és azt is elfogadták.

2022. máj. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kérvényezni azt, hogy ékezettel írják. Magyarok vagytok férjeddel, attól gyermekednek adhatsz magyar nevet.
2022. máj. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem amúgy mert a tájékoztatóban külön leírják, hogy a külföldi nevek is magyarosítva kerülnek rá az okiratra. Mi ezért direkt olyan nevet választottunk ami külföldön és otthon is ugyanaz. De sok helyről hallottam, hogy elfogadták a külföldi nevet. Mindenestre ha külön felhívod rá a figyelmet biztosan jól kerül rá a magyar iratokra.
2022. máj. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 b1812567 ***** válasza:

Külföldön született és ott anyakönyvezett gyerek esetén, a magyar anyakönyvbe be lehet jegyeztetni az ottani írásmód szerint*, de lehet magyar átírással is. Az utóbbi nem tudom, mennyire okozhat a későbbiekben problémát, ha a különböző irataiban nem egyformán szerepel majd.



*Ha jól emlékszem, akkor nem latin betűs, és kettőnél több keresztnév esetén nem fog menni 1:1, de pl. simán lehet valaki így pl. Philip vagy Alexander.

2022. aug. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!