Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt csinálnak HPV...

Szülés előtt csinálnak HPV szűrést? Császárra ad okot a HPV pozitivitás?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm azt mondta, csináltak HPV szűrést neki szülés előtt a kórházban. Se előtte, se azóta nem hallottam még róla, csak a streptococcus-ról. Állítja, hogy neki HPV-t is néztek. Nektek nézték? Ha pozitív, lehet hüvelyi úton szülni, vagy biztonságosabb a császár a babára nézve?


HPV 16-ra pozitív lettem pár éve, azóta nem nézték hogy pozitív vagyok e még mindig (régebbi dokim szerint fölösleges is), csak gyakrabban kell rákszűrést csinálni, mivel az egyik eredménye p3 volt, de azóta minden rendben. A dokimmal nem beszéltem erről, meg sem fordult a fejemben, hogy ez császárra adna okot. Legközelebb felhozom neki a dolgot.

Addig is szívesen olvasnám a tapasztalataitokat. Köszi ha írtok! :)


2022. máj. 28. 23:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
TB kórházban senkinek nem csinálnak rutinból HPV szűrést se terhesen se nem terhesen, csak abban az esetben, ha a méhnyakrák szűrésnél, a lelet alapján HPV fertőzés gyanítható. Ellenkező esetben fizetni kell érte külön magándokinál, külön kérni kell.
2022. máj. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi!

igen, nekem is fizetni kellett tb alapon is érte.

2022. máj. 29. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!