Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy viseli egy olyan nő a...

Hogy viseli egy olyan nő a szülést aki még a vérvételtől is retteg? Enyhe tű fóbia. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Köszönöm!

28n



2022. jún. 2. 16:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy hogyan készüljön fel rá..
2022. jún. 2. 16:58
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem készített fel a terhesgondozás eléggé? Túl vagy már egy rakás vizsgálaton, azok is mentek ez is fog. Plussz keress szülésfelkészítő előadásokat, beszélgess ezzel foglalkozó emberekkel. Fizikailag készültél? Torna..stb? Tégy meg mindent amit tehetsz, hogy jól alakuljon, hátha az megnyugtat.
2022. jún. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Jól! Gondolom 77-szer megszúrtak terhesség alatt, mégis megvagy.

Szülésnél nem fognak szurkálni, ha kell, akkor betesznek 1 véna kanült, azzal bármit tudnak adagolni. A méh összehúzódásokhoz képest nem is érzed, az lesz a legkisebb problémád.

2022. jún. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
A szülés előtti vérvételek felkészítettek rá.... egyébként vajúdás alatt eszébe se jut ilyen az embernek, sőt végül sürgősségi császár lett, amikor előre kellett hajoljak és lazítani a vállamat akkor kicsit bepánikoltam, de már szúrták is, és a fájdalom szinte azonnal elmúlt.
2022. jún. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Én is tűfóbiás vagyok. Annyira, hogy a párom szúrta nekem a vérhígítót terhesség alatt. De egy vérvételtől, vagy injekciótól semmi bajom nincs, ha nem kell odanézzek.

Vajúdáskor minden fog aggasztani, csak a kanül nem... hidd el nekem.

2022. jún. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Nekem az volt a "tervem", hogy a vajúdás első 10 percében elájulok, aztán azt csinálnak velem, amit akarnak. 🤣 Mondanom se kell, nem jött be.

Nem lehet erre felkészülni. Engem rettenetesen zavart a branül, elég gyakran kérdezgettem, nem lehetne-e kivenni.

Vagy az van, hogy nagyon tudatosan vágsz neki, és következetesen elutasítasz mindenféle beavatkozást, amihez tű kell, vagy megbízol a segítő csapatban és sodródsz.

2022. jún. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, az első pár vérvétel maga volt a pokol, nem egyszer zokogva jöttem ki a laborból. Viszont hozzászoktam, azzal nyugtattam magam, hogy ebben a sztoriban én csak másodlagos vagyok, a legfontosabb a kislányom egészsége és ha ehhez velem kell tenniük bármit is, hát legyen.
2022. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Számtalanszor rosszul lettem vérvételen, nem bírom a tű látványát sem. Vajúdás közben, mikor már 2-3 perces fájásaim voltak szólt a szülésznő, hogy kellene vènát biztosítania, betesz egy kanült. Fájni fog, készüljek fel. Semmit nem éreztem belőle :) hidd el, akkor és ott ez lesz a legkisebb bajod.
2022. jún. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minden vérvételen ájuldoztam, szülés közben szúrtak 10 percig teljesen K.O. voltam szédültem izzadtam de utána nem volt baj észre se vettem hogy ott van. Ha rossz is lesz egy kicsit de tul leszel rajta utana az lesz a legkissebb problémád. :D
2022. jún. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Most jót mosolyogtam magamon rettegtem minden vérvételtől attól, hogy kanül szúrnak még inkább, de akárhogy próbálom felidézni, hogy mikor szurtak meg nem emlékszem 😂 2 hónapja volt ráadásul végül sürgősségi császár, ott már kb végig is néztem volna csak legyen vége 😅

Egyébként a cukorterheléses vérvétel volt a legrosszabb. És én is tartottam a szüléstől nem a fájdalomtól hanem, hogy ne szúrjanak sokat😅 én kis naív

2022. jún. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!