Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után ez normális?

Császármetszés után ez normális?

Figyelt kérdés

4 napja volt császármetszésem,aznap is kaptam beöntést,illetve most utána tegnap reggel is kaptam, sikerült is rendesen wc-re mennem, aztán este kötelező volt még két hashajtót is bevenni, az is kitakarított teljesen.

Viszont én teljesen azt érzem, hogy ezek nélkül el sem tudom képzelni, hogyan tudok majd wc-re menni, mert olyan mintha semmi izomerőm nem lenne, nem tudnék nyomni.

Ez az érzés vajon el fog múlni, fogok tudni wc-re menni a későbbiekben ilyen-olyan segítség nélkül is?

Pisilni simán tudok az első pillanattól kezdve, ahogy kivették a katétert.


2022. jún. 6. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Igen

Én glicerines kúpot használtam még otthon kb 2 x aztán ment magától minden

2022. jún. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, kipróbálom, ha esetleg nem megy magától a dolog. 😊
2022. jún. 6. 08:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem kaptam beöntést 🤷‍♀️ szerencsére 😂 en csak féltem hogy szetszakad a varrat ha nyomok
2022. jún. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én természetes úton szültem, de énsem tudtam elképzelni hogy lesz ez. Tele vagyok lent varratokkal, minden be van durranva, hát pont nem némi erőlködésre van szükségem, meg kúp betologatásokra. Kúpot egyébként akkor ajánlanak, ha inger van, csak kijönni nem igazán akar.

A kórházban egyáltalán nem volt székletem, de ott a körülmények miatt szerintem ha 2 hetet maradok sem lett volna magától. Végül a gyógyszertárban kértem tanácsot. A Dulcosoft-nak van székletlágyítója, amit lehet szoptatás mellett is iszogatni, kb. erre találták ki. 1 hete szültem, attól a naptól iszom, hogy hazajöttünk, nekem nagyon bejött. Mindennap jön magától, nem csinál hasmenést, de ténylegesen megkönnyíti a dolgot. (Pedig én alapvetően is székrekedéses voltam mindig is, szóval az nálam nagy szó, ha mindennap jön az inger.) Esetleg ugrassz el érte valakit a patikába, egy próbát megér.

2022. jún. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es neked is köszönöm az ötletet, megjegyzem, hátha kelleni fog!
2022. jún. 6. 09:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi itthon eleinte elég pürés, lightos, meg rostos ételeket készítettünk, és az olyan állagot produkált, hogy semmi erőfeszítésbe nem tellett a wczés, csak az ingerre kellett várni. Fokozatosan csináltunk egyre töményebb ételeket. Így nem kellett semmilyen lazító vagy hashajtó. Nekem 2 hete volt császárom, és nem erősen ugyan, de minimálisan már tudok nyomni. Fokozatosan jobb lesz, ha minden jól megy!
2022. jún. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem kaptam beöntést, csupán kérésre paraffinolajat, mert semmi jelét nem láttam annak, hogy tudnék wc-zni és féltem, hogy nem mehetek majd haza emiatt. Egyébként otthon kellett vagy 8-10 hét mire minden visszaállt a normàl kerékvágásba. Kezdetben egyrészt fájt is a varrat és erőm sem volt elég, utána már csak lusták voltak a beleim.
2022. jún. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én semmit használtam, ezzel olyan mintha gugolva wc-nel így könnyebben kicsusszannak a dolgok. És meglepő módon nekem nem az erőlködés valt be hanem a lazítás. Amint ellazultam kicsusszant minden.pedig előtte székrekedés problémám volt. Ha meg gondom van iszom egy kis keserűvizet, az nekem általában segít.
2022. jún. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezért nagyon fontos az étrend. ELVILEG csaszarosoknak kellene talalkozni a kórházban dietetikussal, aki ellátja tanáccsal, hogy hogyan miket, mikor vezessen vissza az anya. Ezért kapsz a kórházban először, kefírt, aztán pépes ételt. Otthon is olyan ételeket kell először fogyasztani ami lazítja a székletet. És lassan fokozatosan visszavezetni a normál étrendet.

Sok zöldség, gyümölcs, rost és rengeteg folyadék. Hisz a rost csak folyadékkal lazítja a székletet.

2022. jún. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs nem semmi hanem sámli akart lenni😅
2022. jún. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!