Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magyarországon szeretnék...

Magyarországon szeretnék szülni. Jelenleg külföldön élek. Aki hasonló helyzetben volt, mikor ült utoljára repülőre?

Figyelt kérdés
33. hétben szeretnék hazautazni. Jelenleg még 18 hetes vagyok.
2008. dec. 19. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Malév honlap:


"Kismamák utazása


Az alábbi szabályok vonatkoznak a Malév-járatokon utazó várandós nőkre:


* A terhesség 28. hetét betöltött várandós édesanyák csak az orvosuk által kiállított, olyan, 14 napnál nem régebbi orvosi igazolás bemutatása ellenében utazhatnak, amelyen jelzik a szülés várható időpontját, valamint az orvos nyilatkozik arról, hogy az édesanya az utazásra alkalmas állapotban van.

Javaslat: az utazások gördülékenysége érdekében angol nyelvű igazolást is kérjenek az orvosuktól (Melléklet 1: Bianco Igazolás Várandós Kismamáknak magyar és angol nyelven).

* A terhesség 36. hetét betöltött várandós édesanyák a saját és gyermekük védelmének érdekében nem utazhatnak a Malév-járatokon.

* Ha várandós édesanya csecsemővel utazik, a terhesség előrehaladott állapota miatt a csecsemő ölben tartása nem biztonságos a kismama, a baba, a magzat, és a repülés biztonságának szempontjából. A fokozott veszélyre a jegyeladó kollegák hívják fel a várandós kismama figyelmét és javasolják, hogy a csecsemőnek váltson gyermekkedvezményű jegyet és a csecsemő az üléshez rögzített (az utas által biztosított) biztonsági gyermekülésben utazzon. "

[link]

Gondolom a többinél is így van.

2008. dec. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A lehetőségekkel tisztában vagyok. Igazából tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2008. dec. 19. 16:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 29 hetesen repültem, és semmi bajunk nem lett tőle. Az utazás alatt is végig jól éreztem magamat.
2008. dec. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szia, engem 29 hetesen az easyjet már csak orvosi igazolással vállalt volna, autóval jöttem haza Angliából.
2008. dec. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem kaptál volna orvosi igazolást? Vagy miért döntöttél autó mellett?
2008. dec. 19. 22:35
 6/6 anonim ***** válasza:
nem volt már időm elmenni orvoshoz, meg egy csomó cuccunk is volt, a párom autóval ment volna mindenképpen. Nem volt semmi baj, nagyon jól viseltem.
2008. dec. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!