Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, akinek sikerült...

Van itt olyan, akinek sikerült a Vbac, úgy, hogy az elsőnél nem tágult semmit és emiatt császár lett?

Figyelt kérdés

A másodiknál sikerült a tágulás, könnyebben ment? Mennyit vajúdtál?

Vagy ez ilyen alkati kérdés, és nagy eséllyel a második is császár lesz?


(Most kifejezetten azoknak a tapasztalata érdekel, akiknél a tágulás nem ment, és nem más okból lett császár pl.elakadt a baba, rövid köldökzsinór, toxémia vagy egyéb.)



2022. jún. 17. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a másodiknál simán ment az egész, éjfélkor mentem be, 5 kör emgvolt a gyerek simán, minden gyógyszerezés meg egyéb rásegítés nélkül. (az elsönél egyáltalán nem tágultam, sürgösségi császár volt)
2022. jún. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Az első be sem indult, 42. héten indították. 23 órán keresztül voltak 2 perces, falkaparós MŰfájások, gyakorlatilag nulla haszonnal. Azt hittem, ott maradunk.


A második magától indult, 43 órát vajúdtam, de sokkal könnyebb volt, az első 40-er kifejezetten élveztem, csak marha fáradt voltam. 😊 Lassan, de meglett a tágulás is. Hatalmas élmény!

2022. jún. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a saját tapasztalatom, hanem édesanyámé: velem gyakorlatilag semmi nem történt meg magától, se fájas, se tágulás, semmi. Ezért lett császár. Az öcsémnél már ment minden pikk-pakk, nagykönyv szerint. Magától indult el a szülés, és gyorsan ment a tágulás is. Az első fájásoktól számított pár órán belül kint volt az öcsém. 2 és fél évvel a császármetszés után született.
2022. jún. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez eddig nagyon biztató! 😊
2022. jún. 17. 22:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Egy barátom bátyja úgy született hogy császáros volt, ő pedig rendes úton született 27 évvel ezelőtt :)
2023. jún. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Követem....Nálam is az első szülésnél meconiumos magzatvíz volt és tágulás ugye nulla, azért nem vártak. Ezerszer pörgettem le a fejemben ugyan azt a képsorozatot, hogy mi van akkor ha ott nemet mondok vagy időt kérek. Most újra babát várok, nagyon szeretnék vbac-ot... Van egy facebook csoport is erre, ott is érdemes olvasgatni.🙂(VBAC csoport érintetteknek és segítőknek)
2023. jún. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!