Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés melyik része fájt...

A szülés melyik része fájt legjobban?

Figyelt kérdés

Én úgy gondoltam a vajúdás lesz a legfájdalmasabb, de nekem az bírható volt, igazából csak az utolsó 1 órája volt igazán kemény. Viszont a kitolás borzasztó volt, sokan mondják, hogy a vajúdás után meg se érzik, hát nekem 10x jobban fájt, mint a fájások előtte. 1 óráig tartott, de egy örökkévalóságnak tűnt.

Nektek milyen tapasztalataitok vannak a szüléssel kapcsolatban?


2022. jún. 23. 07:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Nekem fordítva, a vajúdás sokkal rosszabb volt, mint a kitolás, az inkább furán feszítő érzés volt. De nem kétlem, hogy neked így volt, csak én másképp éltem meg. Összességében az egész szörnyű volt, pedig semmi rosszat nem kaptam a kórháztól, de én nem éltem meg "jól", csak túlélhetően.
2022. jún. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Én 2x szültem


Az elsőnél indítottak, elszivárgott a magzatvíz. Ahogy a doki burkotrepesztett, kötötte is be az oxitocint. Ezt este 8kor. Egyből pokoli fájásaim lettek. 11kor már szó szerint könyörögtem az életemért, annyira fájt. Éjfél és 2 óra közt elképzelésem nincs, mi történt, a fájdalomtól halucináltam, kiesett az az idő.

Majd mire jöttek a tolófájások, kitisztult a kép, az már gyerekjáték volt.


2.szülésemnél itthon kezdtem vajudni. Mire a kórházba értünk 3perces fájásokkal, azonnal vittek a szülőszobára. Ott vajudtam még 3 órát, de az a még belefér kategória volt. Viszont a kitolás. Na ott 1000 halált haltam. Ott azt hittem belehalok annyira fájt.


Szóval szülése válogatja

2022. jún. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Érdekes, nekem is a vajúdás utolsó 2 órája volt a borzalmas, azt ordítottam, hogy segítség! A kitolást szibte nem is éreztem.
2022. jún. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Nekem mindkétszer az volt a legrosszabb mikor jöttek ki. A vajúdás is fájdalmas volt, de legalább volt szünet két fájás között.

Sose gondoltam volna hogy van akinek a vajúdás volt rosszabb :o

2022. jún. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

A vajúdás vége, kitolás eleje volt a legdurvább. Szintén indított szülésem volt oxival telenyomva, ami 20 perc alatt repített a 2 perces fájásokig. A végén úgy éreztem magam, mint valami ördögűzésen, csak vonaglottam és befeszült minden porcikám fájásoknál, mintha tépnék szét az egész testem. Kérték, hogy 2-3 fájást az egyik oldalamon bírjak ki, aztán 2-3-at a másikon és lassan a végére érünk. Nekem azok voltak a legdurvábbak.

Nyilván a kitolás is fájt, feszített, de ott már annyira éreztem a véghajrát, hogy az nekem már megváltás volt. Fogalmam sincs mennyi idő volt. Nekem 5 percnek tűnt. :) Az utolsó fájásoknál már az életemért könyörögtem, ahhoz képest a kitolási szaknak nagyon gyorsan vége lett.

2022. jún. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%

Na én akkor ideirom az oxy védelmében, hogy nekem volt indított és normál szülésem is. Valóban az oxyval egy óra alatt vajudtam és szultem, de ez nem tűnt hátránynak vagy túl gyorsnak az előző szulesem után ahol fel napig vajudtam.

Nekem legalábbis jobb volt hogy rövidebb volt a szenvedés, én a nem oxys szülésnél csak egyre jobban bepanikoltam hogy meddig tud még jobban fájni.

Lényeg: nem az oxy a legrosszabb ami történhet.

2022. jún. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
A szülés utáni időszak, konkrétan 14.-től a 18. évig.
2022. jún. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem lehet hogy ez a vajúdás hosszától függ?

Nekem több mint 20 órás volt a folyamat, a kitoláskor már magamnál sem voltam, nem is nagyon emlékszem hogy, jobban fájt volna. Egyszerűen csak megtörtént. Viszont a második szülésn sokkal gyorsabban történt minden és a fájdalmat is jobban éreztem.

2022. jún. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
A vajúdás legvége és a kitolás volt nagyon fájdalmas.
2022. jún. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
Én 8 órát vajúdtam indítottak oxyval túlhordás miatt. Sokkal rosszabb volt a vajúdás főleg az utolsó néhány óra amikor csak várod várod mikor tágulsz és megint csak elmegy a doki mert még mindig nem elég. Ahoz képest a kitolás kb felüdülés volt nem is fájdalomnak éreztem csak mikor jött a székelési inger nyomtam mint az állat csoda hogy nem kaptam agyvérzést. Gőzöm sincs meddig tartott a kitolás :D de kb 4 vagy 5 körre lehetett meg de akkor már olyan szinten offon voltam hogy alig emlékszem.
2022. jún. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!